Топ-9 страв національної грузинської кухні

Що таке грузинська кухня? Шашлик, харчо, хінкалі – м’ясо та м’ясо. Так вважає більшість людей. Насправді, основа грузинського раціону – сир, квасоля, горіхи і зелень.

1. Надугі – в перекладі слово означає «уварений». Сир для страви отримують шляхом кип’ятіння сироватки, що залишилася після виготовлення сиру. Загортають в тонкі полотна сиру сулугуні та формують форму мішечків.

2. Яхне – ніжна баранина (або яловичина) в горіховому соусі з часником, цибулею, коріандром і імеретинським шафраном. В Аджарії цю страву подають на весілля.

3. Пхалі – закуска, яку можна приготувати з шпинату, капусти або бурякової гички. Потрібно тільки додати до базового продукту горіхову пасту з кінзою, сумішшю хмелі-сунелі, часником, чорним перцем і цибулею.

4. Борано – омлет по-аджарськи. Інгредієнти прості: імеретинский сир, яйця, молоко і масло (вершкове і рослинне). Запікають півгодини, а потім подають як пиріг.

5. Аджапсандал – баклажани, тушковані з болгарським перцем, морквою, помідорами і цибулею з додаванням хмелі-сунелі, шафрану, коріандру, часнику і базиліка.

6. Мчаді – прісні коржі з кукурудзяного борошна, обсмажені на сковороді. Особливо популярні в Західній Грузії. Подаються гарячими з імеретинським сиром або сулугуні.

7. Кучмачі – закуска, яку готують з яловичих або курячих потрухів: серця, печінки, легенів. Субпродукти спочатку відварюють, а потім обсмажують з коріандром, перцем, часником, товченими волоськими горіхами і  гранатовим соком.

8. Чкмерулі – курча, смажене на сковороді кеци (сковорода з червоної глини) в мацоні з часником. За способом приготування нагадує курча табака.

9. Чашушулі – тушкована телятина з помідорами, томатною пастою, болгарським перцем, хмелі-сунелі, імеретинським шафраном, коріандром і великою кількістю цибулі.

 

Джерело

banner

Залишити відповідь