З чим найкраще смакують вина: поради франківської сомельє

Вино слід вибирати так, щоб воно підкреслило смак страв, які вживаєте. Сомельє gastro & wine market WINETIME з Івано-Франківська Анастасія Недільська поділилася із читачами Огого! кількома принципами поєднання їжі з вином.

Перший принцип – територіальний, коли поєднують кухню та вино з одного регіону. Другий – ціновий.

«Не потрібно обирати страву та вино однієї цінової категорії, адже ви будете змушені порівнювати сильних суперників, які не будуть поступатися один одному», – прокоментувала жінка.

Варто врахувати й те, чим солодша закуска, тим солодшим буде смак вина. Присутні у напитку кислоти будуть виходити на перший план. Наприклад, м’ясо з чорносливом, птицю з ананасами варто поєднувати з напівсолодкими або напівсухими винами.

Ще один принцип – кольоровий. Червоне вино варто куштувати з м’ясом, біле – з рибою. У червоному вині є терпкість, що дає відчуття сухості, тому воно вдало поєднується зі соковитим  стейком. Коли ж його вживати з рибою – виникне неприємний металевий присмак.

Також є принцип контрасту. До гострих та пряних страв підходять солодкі вина. Чудовою парою для сиру з голубою пліснявою буде солодке французьке вино сотерн.

c6283c2fcea6e6e3e47279642b920817

При виборі вина слід врахувати, що у нього є «вороги». Це забороняючий принцип. Наприклад, оцет та  гострі заправки блокують чутливість язика, тому ми не зможемо добре розрізняти смакові відтінки. Солона та копчена риба надає металевий присмак. Кава та шоколад дратують смакові рецептори, тому вино буде здаватись пустим та водянистим. Також невдалим буде поєднання вина та великої кількості спецій, прянощів.

s-chem-pyut-vino-world-wine.net-2

М’ясо птиці чудово смакує із білими пряними винами зі сортів шардоне, совіньйон блан і трамінер, а яловичина, свинина й дичина – із червоними з сортів каберне та мальбек. Така їжа вдало поєднається з винами, що витримувались у дубових діжках.

Морепродуктам пасують білі сухі вина, наприклад, італійські Soave або Bianco di Custoza, або легкі рожеві вина Bardolino Chiaretto, Cerasuolo d’Abruzzo.

М’яким сирам чудову пару складе легкий та ароматний піно блан, гаві, іспанський сорт айрен. До витриманих підійдуть більш пряні та ароматні вина з рислінгу, гевюрцтрамінер та зелений яскравий совіньйон блан.

Фрукти смакуватимуть з напівсолодкими та солодкими ігристими з сорту мускат чи мальвазія, а до десертів можна подавати солодкі мускати, херес, марсала  чи порто.

Тож бажаємо вам сповна насолодитися вином.

wine_bottles_2

banner

Залишити відповідь