10 помилок, які ви робите в перші 10 хвилин робочого дня

Від того, що ви зробите в перші 10 хвилин робочого дня, залежить ваша продуктивність в наступні вісім-дев’ять годин.

Сайт Business Insider розповідає про 10 типових пасток, в які потрапляють люди вранці.

1. Запізнення

Одне недавнє дослідження показує: начальники вважають, що працівники, які спізнюються на роботу є менш свідомими. Навіть якщо працівники і йдуть з роботи пізніше. Несправедливо? Але така реальність.

stock-photo-29027297-1170x780

2. Ви не вітається з колегами

Витратьте кілька хвилин на обмін привітаннями і останніми новинами – це приємний початок дня і для вас, і для колег. А якщо ви начальник і не вітається з командою, це може підірвати уявлення людей про вашу компетентності, каже Лінн Тейлор, експерт з організації робочого місця і автор книги Tame Your Terrible Office Tyrant.

3. Кава

Якщо ви і не п’єте каву відразу після пробудження, то досить імовірно, що заправляєтеся нею дорогою в офіс. Але дослідження показують, що найкращий час пити каву – після 9.30. Кортизол, гормон стресу, який регулює енергію, зазвичай досягає піку активності з 8 до 9 ранку. Якщо ви п’єте каву в цей час, тіло починає виробляти менше кортизолу і більше залежати від кофеїну. А ось коли кортизол починає падати (після 9.30), тоді вам і стане в нагоді кава.

4. Ви відповідаєте на всі листи

Коли ви сідаєте за свій стіл, виникає спокуса відповісти на всі листи, які накопичилися з вечора. Але за словами Майкла Керра, автора книги You Can not Be Serious! Putting Humor to Work, в перші хвилини робочого дня є сенс швидко переглядати електронну пошту і розставити пріоритети, побачити, чи є щось термінове, і спланувати, коли ви відповісте на все інше. Інакше перевірка пошти викличе у вас відчуття, ніби ви зробили щось важливе, а між тим відверне вас від реально важливих справ.

5. У вас немає плану

Тейлор рекомендує перед початком робочого дня мати хоча б загальне уявлення про те, куди він вас заведе. Це означає, що потрібно записати свої основні пріоритети і те, що просто необхідно зробити сьогодні, а також звіритися з календарем і подивитися, які зустрічі або дзвінки на сьогодні заплановані.

6. Спочатку ви беретеся за найлегше

Як кажуть дослідження, протягом дня наша енергія і сила волі поступово випаровуються. Тому вкрай необхідно зробити важливі справи якомога раніше. Дехто називає цю стратегію “з’їсти жабу”, згадуючи жарт Марка Твена: “Насамперед з’їжте вранці живу жабу і будьте впевнені, нічого гіршого з вами вже не трапиться”.

7. Багатозадачність

Вранці у вас стільки енергії, що хочеться взятися за все відразу. Але це заважає вашій продуктивності у вирішенні ключових завдань. Якщо ви почнете день з того, що відразу вирішуєте кілька питань, ви можете загальмувати себе на весь залишок дня. Правильніше задати позитивний тон і зосередитися на одній меті хоча б на 10 хвилин.

8. Негативні думки

Вас штовхнули в метро, або ввечері ви посварилися з дружиною або чоловіком. Нехай так, але не дозволяйте цим переживання взяти гору над вами вранці. Тейлор радить відкласти ці думки в окремий “ящик” – це дозволить вам при бажанні або необхідності повернутися до них пізніше.

9. Нарада

Зустрічі з самого ранку – марна трата ваших когнітивних ресурсів. Лора Вандеркам, автор книги What the Most Successful People Do Before Breakfast, каже, що ранній ранок краще зберегти для справ, які вимагають значної зосередженості – наприклад, написання і обдумування текстів. А зустрічі і наради краще призначати на час, коли енергія падає – в середині дня, – якщо ці зустрічі самі по собі не вимагають колосальної розумової енергії.

10. Порушення рутини

Ваші когнітивні ресурси взагалі обмежені, так що користуйтеся ними акуратно. Якщо на початку робочого дня ви раптом починаєте вирішувати, що вам зараз зробити – очистити пошту, випити кави або взятися за проект, у вас буде менше ментальної енергії на роботу над самим проектом. Якщо ж ви дотримуєтеся якоїсь рутини, ваш мозок може якийсь час працювати на автоматі і майже не витрачати енергію. Як каже автор книги “Сила звички” Чарльз Дахігг, рутина дає нам ментальну свободу думати про те, що дійсно важливо, і не думати про побутові подробиці.

Джерело

banner

Залишити відповідь