10 стародавніх див, які досі залишаються нерозгаданою загадкою (ФОТО)

Протягом всієї історії людства різні культури народжувалися й гинули незліченну кількість разів. Сьогодні антропологи і археологи намагаються зібрати воєдино хронологію виникнення і падіння цивілізацій. При цьому найчастіше виявляють такі таємниці, які поки ніхто так і не може розгадати, пише vsviti.

1. Незавершений обеліск в Єгипті

1

У північній частині каменоломень Стародавнього Єгипту в Асуані був знайдений так званий “Незавершений обеліск”, який більший будь-якого обеліска, побудованого за всю історію людства. Його висота (точніше, довжина, оскільки обеліск лежить) становить 42 метри. Одні вчені вважають, що його зведення було закинуто, оскільки в процесі будівництва виявили тріщини. Інші вважають, що фараон Хатшепсут заборонила зведення цього обеліска. Якби він був закінчений, то висота споруди склала б близько 42 м, а важила б вона близько 1200 тонн.

2. Дварка. Міфічне місто в Індії

2

Дварка є одним з найдавніших міст в Індії. Зараз це місто розміром 8х3 км спочиває на 35-метровій глибині в Камбейській затоці біля західного узбережжя Індії. Відкриття було особливо дивним для вчених, оскільки Дварка старша всіх інших знахідок в даній області, принаймні, на 5000 років, що свідчить про набагато довшу історію цивілізації, ніж раніше передбачалося (радіовуглецевий аналіз оцінює вік Дварка в 10000 років). Вважається, що місто було затоплене під час останнього льодовикового періоду, коли почали танути арктичні льоди. Що дивно, багато архітектурних елементи залишилися недоторканими.

3. Дольмен Менга в Іспанії

3

Дольмен Менга (або Куева-де-Менгу) – похоронний мегалітичний курган, що датується 3-м тисячоліттям до нашої ери. Він знаходиться недалеко від міста Антекера в іспанській провінції Малага. Побудований дольмен з 32 кам’яних блоків, вага яких доходить до 180 тонн. Коли ця стародавня могила була розкрита і оглянута в 19 столітті, археологи знайшли скелети декількох сотень людей всередині.

4. Джгантії на Мальті

4

Мегалітичний храмовий комплекс на острові Гозо, який старший Стоунхенджа і пірамід, є одним з найважливіших археологічних пам’яток на Мальті. Складається комплекс з двох гігантських храмів, споруджених в епоху неоліту (приблизно в 3600 – 2500 р.р. до н. е.), які оточені загальною стіною, побудованою з вертикально стоячих каменів довжиною до 5,5 м і вагою до 50 тонн. Вважається, що Джгантії була побудована для святкування родючості, оскільки в ній були знайдені зображення і статуетки, пов’язані з родючістю. Через гігантські розміри мегалітів в минулі століття деякі місцеві жителі вірили, що храми були побудовані гігантами.

5. Монумент Йонагуні в Японії

5

Йонаґуні – затоплений величезний мегалітичний комплекс біля берегів Йонаґуні, найпівденнішого з островів Рюкю в Японії. У 1986 році дайвер Кіхачіро Аратаке недалеко від Йонаґуні помітив дивні структури на глибині близько 25 метрів. Його приголомшили величезні прямокутні освіти (з ідеальними кутами в 90 градусів), прямі стінки, сходи, колони і ступінчасті піраміди. У центрі комплексу височіла 5-поверхова будівля заввишки 42,43 метра і сторонами 183 на 150 м. Величезний кам’яний монумент складався з ідеально рівної плоскої платформи і терас незвичайних форм. Також були виявлені інші цікаві об’єкти, у тому числі скульптури, зроблені з каменю, які нагадують фігури тварин. Масаакі Кімура, морський геолог з Університету Рюкю в Японії, який вивчав це місце протягом більше 15 років, вважає, що вік Йонаґуні складає близько п’яти тисяч років, а затоплений він був під час землетрусу дві тисячі років тому. Пізніше вздовж берегів Йонаґуні були знайдені десятки інших структур, в тому числі замок, п’ять храмів і щось, схоже на величезний стадіон. Всі ці споруди пов’язані один з одним дорогами і каналами.

6. Голови ольмеків в Мексиці

6

Ольмеки були розвинутою ранньою мезоамериканською цивілізацією, яка мала великий вплив на більш пізні культури, такі як ацтеки і майя. Культура ольмеків процвітала в районі узбережжя сучасної Мексики з 200 до 400 р до н.е. Ольмеки були надзвичайно талановитими художниками і скульпторами, після цієї цивілізації залишилося багато статуй, стел, масок, статуеток і т. Д. Найвідомішим творінням ольмеків є гігантські кам’яні голови – принаймні сімнадцять монументальних кам’яних скульптур у вигляді людських голів, які вирізані з великих базальтових брил. Вік кам’яних голів датується принаймні 900 р. до н.е. Зараз йде багато суперечок в наукових колах щодо походження скульптур, враховуючи явно африканські риси їхніх облич.

7. Гебеклі-Тепе в Туреччині

7

Храмовий комплекс на Вірменському нагір’ї – найдавніший з великих мегалітичних споруд у світі. Його вік оцінюється в приголомшливі 12000 років, тобто Гебеклі-Тепе старший Стоунхенджа на 6000 років. Являє собою цей комплекс серію круглих і овальних структур з каменю, створених на вершині пагорба. Хоча Гебеклі-Тепе вперше знайшли в 1963 році, при подальших розкопках в 1995 році стало ясно, що комплекс складається не тільки з одного, а з безлічі храмів та інших культових споруд кам’яного століття.

8. Камені Карнаку у Франції

8

Камені Карнаку – величезна і вельми щільно група мегалітів (що складається з більш 3000 менгірів, дольменів і курганів) на території французької комуни Карнак. Мегаліти Карнака збудовані довгими рядами із сотень споруд, деякі з яких тягнуться в довжину на більш ніж кілометр. Дослідники вважають, що зведення мегалітів в Карнаці почалося десь в період неоліту (приблизно в 4000 р до н.е.), а будувалися вони протягом наступних 2000 років. Є три основні групи кам’яних рядів: Ле-Меньок, Кермарьо і Керлескан.

Ле-Меньок.

9

Ле-Меньок – одинадцять рядів менгірів протяжністю 1165 метрів і шириною 100 метрів.

Кермарьо.

10

Кермарьо – 10 рядів, що складаються з +1029 кам’яних колон, близько 1300 метрів у довжину.

Керлескан.

11

Керлескан – більш маленька група з 555 каменів, яка знаходиться на схід двох інших композицій. Вона складається з 13 рядів каменів загальною протяжністю близько 800 метрів.

9. Гігантські кам’яні кулі в Коста-Ріці

12

Кам’яні кулі є однією з найдивніших загадок в археології, виявлених в гирлі річки Діквіс, на півострові Нікоя і на острові Каньо в Коста-Риці. З 1930 року знайшли вже сотні подібних кам’яних куль діаметром від декількох сантиметрів до більш ніж 2 метрів. Сьогодні налічується близько 300 куль, найбільші з яких важать понад 16 тонн. Майже всі кулі зроблені з гранодіоритами в (як вважають вчені) 1000 – 500 р.р. до н.е. Походження каменів оточують численні міфи. Один з них свідчить, що кулі залишилися від Атлантиди. Для чого вони використовувалися, не знає ніхто.

10. Моаї острова Пасхи

13

Острів Пасхи, який є територією Чилі, знаходиться в південно-східній частині Тихого океану. Найбільш відомий острів Пасхи своїми 887 гігантськими монолітними статуями “моаї”, які були вирізані місцевим населенням між 1250 і 1500 роками н.е. Висота найбільшої статуї – 21 метр, а вага її становить понад 160 тонн. Середня ж висота статуй – 4 метри. Велося багато спекуляцій щодо призначення статуй і ролі, яку вони грали для стародавньої цивілізації острова Пасхи, але моаї досі залишаються загадкою. Залишається сподіватися, що прийде час, коли вчені знайдуть відповідь на самі, здавалося б, складні питання.

banner

Залишити відповідь