100 кращих книг української літератури: Андрухович, Сковорода й Ліна Костенко

Список повинен допомогти українцям усвідомити багатогранність вітчизняної літератури.

Видання The Ukrainians спільно з українським ПЕН-клубом випустили рейтинг сотні кращих творів вітчизняної літератури, пише іod.media

Це перший в історії незалежної України проєкт подібного масштабу, повідомляє директор ПЕН-клубу Тетяна Терен.

“За час укладання цього списку я подумала, що, можливо, ніхто раніше не брався за такий проект, розуміючи, що йому не уникнути критики, нарікань, заперечень, уточнень і доповнень. Ми були свідомі цього і вирішили, що, попри все, маємо за цей проект взятися, щоби розпочати важливу розмову про те, що ми вважаємо каноном української літератури”, – коментує Тетяна.

Список охопив українські твори з XVIII століття по сучасність. Робота над його складанням почалася ще в серпні минулого року. Спочатку до нього входило 277 книг, але пізніше, завдяки голосуванню, експерти вибрали 100 найкращих.

У рейтинг кращих творів української літератури увійшли роботи Івана Багряного, Остапа Вишні, Сергія Жадана, Лесі Українки, Миколи Хвильового та ін. Його особливістю є те, що кожен автор представлений у списку тільки одним твором.

“Ми наголошуємо, що його головною аудиторією є читачі, які завдяки цьому списку мають можливість усвідомити багатогранність української літератури, відкрити для себе забуті чи зневажені шкільною програмою твори, а головне – відчути радість від читання своєю мовою, про себе і про свою країну”, – додає Терен.

З повним списком творів можна ознайомитися за посиланням.

banner

Залишити відповідь