12 моторошних будівель з людських кісток
- “Каплиця кісток” в Еворі, Португалія
Була збудована францисканськими ченцями в XVI столітті. Сама каплиця невелика – всього 18,6 метрів в довжину і 11 метрів в ширину, але тут зберігаються кістки і черепи близько п’яти тисяч ченців. Також є два цілих скелета, які висять, прикуті ланцюгами до стелі. Відомо, що один із них належав дитині.
- Церква ду Карму, Фару, Португалія
Церква ду Карму вважається приголомшливою пам’яткою в місті через капелу кісток, прибудовану до церкви у 1826 році. В стіни і стелю цієї капели вмуровані черепа і кістки монахів-кармелітів. На вході в капелу можна побачити напис “Наші кістки чекають твоїх кісток”.
- Санта-Марія-делла-Кончеціоне в Римі, Італія
Церква побудована в період між 1626-м і 1631-м роками за наказом папи Урбана VIII. Проект створив Антоніо Казоні. Церква капуцинів має кілька спеціальних прибудов у крипті – оссуарій (кісткосховище), де знаходяться складені у фігури кістки монахів та мощі католицьких святих.
Загалом вона містить рештки 3700 ченців, похованих між 1528-м і 1870-м роками. Цікаво, що ґрунт, який знаходиться в склепі, був привезений з Єрусалима.
- Церква Сан Бернардіно алле Осса в Мілані, Італія
Церква побудована в XIII-му столітті. Раніше, в період з 1145-го по 1210-й рік, на цій землі був цвинтар, а потім, у 1269-му році, тут побудували церкву. У 1679-му році церкву реставрували під керівництвом Джованні Андреа Біффі, який і наказав “прикрасити” будівлю кістками і черепами.
- Кафедральний собор Отранто, Італія
Кафедральний собор Отранто є скарбом південній Італії. Він був зведений в норманський період в XI ст. і має дві особливості. По-перше, мозаїчна підлога, датована 1163-65 рр. зберіглася у гарному стані до наших часів. По-друге, в соборі зберігаються мощі Святих мучеників, яких стратили турки після відмови прийняти іслам.
- Склеп Байнхаус в Гальштаті, Австрія
Гальштат – невелике містечко в Австрії, у федеральній землі Верхня Австрія. Він оточений красивим лісом, горами і найчистішим озером. Поселення має обмежену територію між озером і скелями. З цієї причини в Гальштаті існує гострий дефіцит землі, в тому числі цвинтарної. На місцевому кладовищі з XVI століття кожні 10-15 років кістки померлих витягали з землі і виставлялися на огляд в Оссуарії, який знаходиться в каплиці святого Михайла.
У крихітному склепі складені рядами 1200 черепів. Багато черепів прикрашені малюнками, наприклад, лаврами за доблесть, трояндами на знак любові і т.д.
До 1800 року розпис наносили тільки чорною фарбою, пізніше став використовуватися яскравий квітчастий стиль.
- Еггенбургзький склеп в місті Еггенбург, Австрія
Склеп побудований на початку XIV-го століття. Тут на огляд виставлені рештки 5800 осіб.
- Каплиця з черепами, Чермна, Польща
Ця каплиця стала братською могилою для людей, які загинули під час Тридцятилітньої війни (1618-1648), трьох Сілезький воєн (1740-1763) та інших військових конфліктів.
Деякі люди померли від голоду, холери або інших смертельних інфекцій. Церква побудована в 1776-му році.
- Паризькі катакомби, Франція
Лабіринт тунелів під Парижем, відкритий наприкінці XVIII-го століття, простягається на більш ніж 320 км. Більше 6 мільйонів людських кісток прикрашають стіни підземних склепів.
Місця старих поховань відкриті для туристів, якщо метою їх відвідувань не є вандалізм, як це було в 2009 році, коли місцева влада змушені були закрити доступ до катакомб.
- Челе-Кула в Ниші, Сербія
Вежа з людських черепів була побудована в 1809-му році за наказом турецького генерала на ім’я Хуршид-паша з черепів 952-х сербських повстанців. Оригінальна вежа сягала 4,6 метра у висоту і чотири метри в ширину. У наступні роки сім’ї деяких загиблих повстанців забрали черепа своїх близьких, і тепер у вежі залишилося тільки 58 черепів.
- Костніца в Седліце, Чехія
Осуарій створений у склепі церкви Всіх Святих на цвинтарі цистеріанського монастиря в Седліце, на околиці сучасного міста Кутна Гора.
Над оздобленням церкви в 1870-му році попрацював місцевий різьбяр по дереву Франтішек Рінт. Майстер підійшов до створення декору творчо і як матеріал використав не дерево, а кістки померлих.
- Катакомби під монастирем Святого Франциска в Лімі, Перу
Церква і монастир були освячені в 1673-му році, а катакомби використовувалися до 1808-го року. У катакомбах розміщені черепа і стегнові кістки 70-ти тисяч чоловік.
Джерело : 2+2