15 несподіваних фактів про Вікіпедію

Вікіпедія знає все про все на світі. А що ми знаємо про неї?

“Секс” – одна з найпопулярніших статей у Вікіпедії практично на всіх мовах. І це не дивно. Дивно те, що стаття “секс” не надто популярна у французькомовній та іспаномовній Вікі.

Англійська, німецька та французька – три мови, якими написано найбільше статей у Вікіпедії. При цьому одна з найпоширеніших мов статей Вікіпедії – каталонська. Цією мовою, якою розмовляють 13 мільйонів осіб, є вдвічі більше статей, ніж індонезійською, якою говорять 165 мільйонів.

Назва “Вікіпедія” складається з двох слів: гавайського “вікі”, що означає “швидко”, і грецького “енциклопедія”. Пізніше словом “вікі” стали називати веб-сайт, структуру і вміст якого користувачі можуть самостійно змінювати.

вікі

У 1403-1408 роках за наказом китайського імператора Юнле була створена найбільша енциклопедія в історії людства, що трималася на першому місці до 2007 року. 7 вересня 2007 року в англійській Вікі з’явилася двомільйонна стаття і, таким чином, був побитий рекорд китайської енциклопедії Юнле, що тримався 600 років. Відтак, зараз Вікіпедія – найбільша енциклопедія за всю історію людства.

У Вікіпедії написані статті 262 мовами, у тому числі мертвими (типу латини).

Встановлено взаємозв’язок (британські вчені постаралися) між погодою і статтями у Вікіпедії: чим гірша погода, тим більше з’являється статей у Вікі. Ось тому в голландській Вікіпедії більше статей, ніж в іспанській.

Існує ціла спільнота так званих wikipedians: волонтерів, які пишуть статті і редагують їх. Виправив помилку в слові в якійсь статті – ласкаво просимо до лав wikipedians!

Найбільш редагована стаття у Вікіпедії – про 43-го президента США Джорджа Буша-молодшого.

вікі1

Американські консерватори вважають, що Вікіпедія має ліберальний напрям. Тому вони створили Консервапедію. Тут ти знайдеш купу статей в стилі “креаціонізм” – правда, а теорію еволюції придумали дурні”.

Ну а тепер трохи сексизму. 87% авторів статей – чоловіки. Напевно, тому серед читачів Вікіпедії всього 31% жінок.

Попри всі обурення недругів, Вікіпедія розширюється зі швидкістю 800 статей на день.

У Вікіпедії є навіть список фільмів, у яких найбільше лаються англійським словом fuck.

Засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз схожий на доброго Чака Норріса. А коли Джиммі Вейлз дивиться на вас милим поглядом, просячи допомогти грошима проекту, то навіть типовий українець готовий пожертвувати останні гроші. На вас це не діє?)

вікі2

Сервери Вікіпедії розташовані у Флориді.

Ну і, нарешті, якщо, надихнувшись цією статтею, ти вирішив прочитати всю Вікіпедію, тобі знадобиться 16 років і 9 місяців на читання тільки її англомовного сегменту за умови ідеального розуміння мови.

Джерело: радіо Максимум.

banner

Залишити відповідь