15 речей, які роблять під час обідньої перерви успішні люди

Обід – не час для демонстрації власного трудоголізму. Обов’язково користуйтеся цією перервою.

«Ваша обідня година – шанс перезавантажитися й зарядитися енергією, щоб ефективно провести другу половину дня, – каже Майкл Керр (Michael Kerr), письменник і бізнес-спікер. – Можна порівняти з перервою між футбольними таймами. Це не лише час відпочити, але й перегрупуватися та спланувати подальші дії, стратегію перемоги суперника».

Дейл Курова (Dale Kurow) з Нью-Йорка 20 років працює в галузі побудови кар’єри й особистісного розвитку. Вона зауважує, що її найуспішніші клієнти зазвичай витрачають обідній час на читання, спорт або зустрічі. «Залишатися за робочим столом під час обіду – не корисно ні для здоров’я, ні для кар’єри», – каже Дейл.

Отже, які способи використання обідньої перерви найефективніші?

1. Сплануйте наперед, що робитимете під час обіду

Щоб перетнутися на каву зі знайомим, це слід запланувати й домовитися, інакше чекатимете. Ви маєте знати наперед, до якого магазину зайдете чи до якого парку прогуляєтеся. Інакше частина перерви піде на роздуми. Професіонали не планують на обід серйозні бізнес-зустрічі, це не слушний час. Зустріч слід завершити мінімум за 10 хв. до закінчення перерви, щоб не нестися стрімголов до офісу.

Найуспішніші клієнти зазвичай витрачають обідній час на читання, спорт або зустрічі

2. Встаньте з-за робочого столу

Навіть у разі критичного завантаження роботою слід хоча б на якийсь час залишити свій комп’ютер. Якщо ви однозначно мусите працювати в цей час, принаймні робіть це в іншому місці, змінюйте картинку перед очима.

3. Розвивайте стосунки

Поставте собі мету: один раз на тиждень обідати з колегою з вашого відділу, один раз – з іншого. «Ви гарантовано дізнаєтеся щось нове про вашу організацію або галузь, знайдете нових наставників чи навіть партнерів», – каже засновник рекрутингової агенції Hired Group Райан Кан (Ryan Kahn).

4. Організовуйтеся

Скористатися перервою можна не тільки для продумування робочих справ, але й для планування особистого життя. Створіть перелік родинних подій, зустрічей, розмов, відвідувань масажиста чи курсів. Переглядайте його в обідню перерву, вдосконалюйте, видаляйте непотрібні пункти і вносьте нові. Райан Кан пояснює: «Відчуття власного контролю, організованості вашого життя дозволить вивільнити ментальну енергію та знизити рівень стресу. Отже, ви відпочинете і зможете далі ефективно працювати».

5. Їжте

Навіть якщо ви пізно снідали і можете протриматися без їжі до вечора – варто перекусити. Експерт зі здорового харчування Карлі Шуна (Carly Schuna) наполягає на необхідності їсти посеред дня: «Після прийому їжі рівень цукру в крові підвищується, організм в тонусі, ви легше концентруєтеся і краще реагуєте на стреси». Якщо почуваєтеся млявим, навіть нетривалий і некалорійний обід додасть енергії й дозволить протриматися до вечора.

6. Скористайтеся можливістю з’їсти щось корисне

Успішні люди вживають корисні продукти. Вони свідомо ставляться до здоров’я, інакше не змогли б бути в хорошій формі й досягати високих результатів. Дієтологи нагадують про необхідність їсти без поспіху, обирати різноманітні страви і зосереджуватися на процесі. Неуважність у виборі їжі призводить до зловживання фастфудом, а це не лише погано відбивається на здоров’ї, але й знижує працездатність у другу половину дня.

Дієтолог Ліза Де Фаціо (Lisa De Fazio) підкреслює, що надто жирні й солодкі продукти провокують сонливість, а після останніх ви ще й дуже швидко зголоднієте знову.

Поставте собі мету: один раз на тиждень обідати з колегою

7. Займайтеся спортом

Тренажерна зала, пробіжка чи басейн під час обідньої перерви бадьорять і спричиняють викид адреналіну. Крім цього, регулярні тренування в цілому укріплюють людину, дозволяють боротися зі стресами і краще зосереджуватися. Загалом середина дня вважається найпродуктивнішим часом для спорту. Організм уже прокинувся і повноцінно функціонує, на відміну від ранкових годин, і при цьому ще не встиг накопичити втому, яка часом заважає вечірнім тренуванням.

8. Перезавантажтеся

Обід – ідеальний час, щоб оцінити прогрес, якого ви досягли. Неспішно обміркуйте стан справ, знайдіть позитивні моменти. Якщо у вас був тяжкий ранок, скористайтеся обідньої перервою, щоб переключитися і продовжити день з добрим настроєм.

9. Читайте

Кваліфіковані фахівці читають в обідню перерву, але не емейли чи звіти. Вони підбирають спеціальний матеріал із газет, блогів і книжок, каже Тері Хоккет (Teri Hockett), консультант з питань кар’єри. Читання допомагає зосередитися, дозволяє побути на самоті й перепочити від надмірних комунікацій, дає можливість потренувати мозок і зануритися в іншу тему.

10. Займіться своїми справами

Час після обіду підходить для упорядкування дрібних задач, яким у динамічному робочому дні не вистачає місця. Зробити особистий дзвінок, написати комусь подяку, домовитися про зустріч – все це можна зробити в обідню перерву. Але спочатку слід все-таки поїсти.

11. Робіть те, що любите

Зустрічайтеся з приятелями, відвідуйте розпродажі, гуляйте в парку. Регулярно обідню перерву слід перетворювати на міні-відпустку, щоб освіжитися і здивувати колег іншим поглядом, новими ідеями. Звісно, ви не можете робити це щодня, але іноді невеличке свято посеред робочого дня просто необхідне.

12. Відпочивайте

Якщо день був особливо напружений, знайдіть тихе місце, відключіть телефон і максимально розслабтеся. Ви повернетеся в офіс новою людиною і, можливо, уникнете конфлікту з колегою, що відбувся б в іншому випадку.

Упорядкуйте дрібні справи, яким у динамічному робочому дні не вистачає місця

13. Обдумуйте майбутнє

Успішні професіонали зазвичай зайняті протягом робочого дня. Вони не мають часу на спокійні роздуми, бо мають вирішувати нагальні завдання. Але при цьому розуміють необхідність стратегічного планування власного майбутнього, щоб залишатися серед найкращих. Частина обіднього часу має йти на обдумування таких планів.

14. Креативте

В обідню перерву ви можете думати про робочі або особисті моменти абсолютно автономно, без тиску колег і нав’язування чужих точок зору. Відпустіть свій мозок – і можете вийти на такі яскраві й неординарні ідеї, які безумовно піднімуть ваш професійний рейтинг.

15. Сплануйте другу половину дня

Робочий день триває, і ви маєте бути не менш ефективні, ніж зранку. Проаналізуйте поточні задачі, визначте пріоритетні. Подумайте, з чого саме почнете роботу після обідньої перерви. А тоді повертайтеся і починайте.

Джерело: eduget

banner

Залишити відповідь