"Жаби-мандрівниці": в Німеччині почали працювати "таксі" для жаб, тритонів і саламандр

‏В березні-квітні амфібії дружно прямують для нересту до рідних водойм. Однак у багатьох місцях на шляху їхньої сезонної міграції опиняються автодороги.


Krötenwanderung – цим словом в Німеччині називають весняну міграцію амфібій. Через аномальну теплу погоду цього року вона вже почалася тут в середині цього місяця, повідомляє в п’ятницю, 21 лютого, Deutsche Welle.

На території Німеччини зустрічається близько двадцяти видів амфібій. Серед них – трав’яні та прудкі жаби, звичайні жаби, часничниці, квакші, тритони та саламандри. В березні-квітні, щойно нічні температури перестають опускатися нижче п’яти градусів, вони дружно прямують для нересту до рідних водойм. Однак у багатьох місцях на шляху їхньої сезонної міграції опиняються автодороги.

Повністю уникнути потрапляння цих мандрівниць під колеса, нажаль, не можна, але німці вживають чимало заходів, щоб максимально зменшити число амфібій, що гинуть по весні на асфальті.

Одними такими знаками справа не обмежується. Ставлять їх не лише заради порятунку жаб. Наїзд на них, особливо в дощову погоду і на великій швидкості, може призвести до занесення машини і закінчитися аварією.

Так що, побачивши попередження “Krötenwanderung”, необхідно сильно зменшити швидкість. Які заходи ще робляться? Відповідно до законів, аналіз маршрутів сезонної міграції амфібій є обов’язковим завданням при плануванні нових доріг в Німеччині. Там, де це необхідно, під час будівництва траси встановлюють направляючі загородження і прокладають спеціальні тунелі під проїжджою частиною.

Мінімальна висота загороджень – 40 сантиметрів, а на шляху прудких жаб – ще на третину вище. Оптимальна відстань між тунелями на таких ділянках, як рекомендують експерти, має становити приблизно півсотні метрів.

Найкраще їх виконувати з невеликим нахилом і так, щоб… в кінці було видно світло. Такими тунелями жаби та інші амфібії користуються більш охоче.

Відповідальність за них несуть автодорожні служби – стежать, щоб загородження не заростало (інакше амфібії полізуть по гілках і стеблах), а тунелі не засмічувались. Однак в Німеччині є багато доріг, прокладених до прийняття цих законів. В особливо жвавих місцях, якщо немає інших варіантів, рух на них можуть обмежити або перекрити доти, поки жаби не закінчать свої весняні справи.

У багатьох небезпечних місцях на допомогу амфібіям приходять добровольці з екологічних організацій, наприклад, німецького об’єднання NABU. Цей знімок зроблений в Рурської області під Ессеном. Тунелю тут немає, а загородження поставлено тимчасове.

Дотримуючись вздовж сітки, жаби потрапляють в пластикові відра, закопані в землю. У цих таки відрах їх потім переносять на іншу сторону. Називають все це жартівливо “жаб’ячими таксі” (Krötentaxi).

Користуючись нагодою, екологи також роблять облік амфібій, а дані розміщують в інтернеті. У багатьох місцях в цей весняний час проводять екскурсії для дітей, влаштовують доповіді та інші заходи. У програмі з захисту амфібій німецького об’єднання NABU по всій Німеччині зараз бере участь близько чотирьохсот громадських груп.

Відмітати ікру жаби відправляються у зворотному шляху. Незабаром в цих водоймах з’являться перші пуголовки.

Нагадаємо, що на Одеському пляжі відпочивальники помітили скатів-хвостоколів. Тварини плавали неподалік від берега на пляжі “Дельфін”.

banner

Залишити відповідь