Краса до кінчика хвоста. Розмова з франківською грумеркою про професію та догляд за тваринами

Грумерство – це не просто робота, а справжня мистецька професія, де професіонали доглядають за домашніми улюбленцями. Вони – ті, хто створює найкращі умови для того, щоб ваші собаки, коти, інші тварини виглядали і почувалися найкраще.

Сьогодні ми маємо унікальну можливість дізнатися більше про цю цікаву професію, та догляд за вашими домашніми улюбленцями від власниці грумінг-салону, Надії Партоли.

Грумер – достатньо рідкісна професія. Як прийшла ідея займатись цим?
-Так, грумер справді дуже рідкісна професія, і  на мою думку – недооцінена. Це важче, ніж здається на перший погляд. Робота забирає багато сил та енергії. Це не під силу кожному. В моєму випадку, грумінг – дитяча мрія. Те, що завжди хотіла, але завжди було багато «але», через які не вдавалось втілити в життя цю ідею.  Дві мої любові сплелися: це любов до краси і всього прекрасного та любов до всіх живих істот – так народився наш з чоловіком грумінг салон «hello pets»

Чи можна в Івано-Франківську навчитись грумінгу?
-В нашому місті можна навчитись, але я для себе тут не знайшла викладача, тому вчилась у Львові. В нашому місті сфера грумінгу не так розвинена, як в інших містах. Хоча Франківськ дуже прогресивний в багатьох напрямках, саме цей чомусь трішки «просідає». Але в цьому є позитив. Нам є куди рухатись і задавати темп!

Нещодавно мережею гуляли фото, де бразильський грумер фарбував собачок в жирафів та зебр. Чи безпечні такі процедури зміни зовнішності для тварин?
-Така процедура може бути безпечною для тварини, якщо грумер використовує спеціальні неагресивні фарби, і в тварини немає на неї алергії. Взагалі фарбування тварин – це нормальне явище, якщо воно в розумних межах. Це може бути кінчик хвостика чи вушка. Щоб собачка не стресувала і після фарбування все виглядало адекватно і красиво. Перефарбувати собаку повністю в іншу тварину, як на мене, не зовсім нормально. Домашній улюбленець – не іграшка. Це жива істота, яка заслуговує на адекватне ставлення.


-Чи всім породам собак потрібні процедури в грумінг-салоні?
-Так, це доглядові процедури, від яких залежить здоров’я тварини,  так само важливі, як і харчування, вакцинація чи огляд у ветеринара. І тут господарям варто зрозуміти, що це не забаганка, а справді є потребою вашого улюбленця.
Варто поєднувати домашній та салонний догляд за вашим улюбленцем. Вдома мити шампунем для домашнього використання, а в салоні використовують шампунь глибокої очистки. Так само кігті. Важливо підрізати їх вчасно, адже це впливає на поставу тварини.


-Які процедури є найпопулярнішими у Франківську?
-Найпопулярнішою процедурою в нашому салоні є повний комплекс: стрижка, купання шампунем глибокої очистки по типу шерсті з кондиціонером, вичісування, догляд за вушками та подушечками лапок та обрізання кігтиків. А ще ми використовуємо спеціальні парфуми, які створені для тварин і не шкодять їм.

Як часто треба приводити свого улюбленця до салону?
-Тут все дуже індивідуально, залежить від породи. Гігієнічний догляд рекомендуємо 1 раз в 2-3 тижні, а комплексний догляд варто робити 1 раз в 8-12 тижнів.

Чи треба готувати тваринку до походу в салон. Якщо треба, то як саме?
-Обов’язково потрібно готувати тваринку до походу в грумінг з раннього віку. Щоб вона знала, що хтось чужий може торкатись до неї, не лякалась шуму фена та машинки. Перший похід до грумера – найважливіший, тому варто відповідально підійти до вибору майстра. Щоб не травмувати вашого улюбленця. Якщо перший грумінг провести неправильно – кожен наступний візит в салон буде стресом для вашої собачки. 

banner