5 ознак, які допоможуть розпізнати брехуна
Часто мова тіла може розказати про людину білше, ніж хотілось би. Фізіологічні прояви вказують на різні стани, як от страх, збудження, нудьгу. Так само є декілька червоних прапорців, за якими можна розпізнати, що вас намагаються обманути. Тому, коли відчуваєте, що співрозмовник лукавить, намагайтеся уважніше слідкувати за його мімікою і рухами, щоб не дозволити ввести себе в оману.
Зоровий контакт
Ми звикли вважати, що погляд в очі – це ознака того що людина говорить правду. Але це не завжди так. Коли людина свідомо хоче сказати неправду, вона пристально дивиться в очі співрозмовнику, щоб завоювати довіру. Це виглядає неприродно та вимушено.
Також, коли людина соромиться своєї брехні і не може нічого з цим вдіяти, її погляд бігає зі сторони в сторону.
Невідповідність між мовою та жестами
Знову повертаємося до вербальних та невербальних сигналів. Багато чого за людину можуть казати саме жести. Наприклад, людина каже “ні”, але ствердно киває головою. Це може бути ознакою того, що людина намагажться вас обманути.
Коливання голосу
Раптові стрибки висоти голосу, заікання або непритаманні коливання тонів можуть бути ознакою нервозності. Але важливо враховувати культурні відмінності. Наприклад, китайці підвищують голос, коли брешуть, а іспанці, навпаки, знижують.
Доторки
Ваш співрозмовник надто часто торкається свого обличчя, шиї чи інших частин тіла? Це може бути ознакою того, що він намагається приховати правду або ж сказати брехню. Наприклад, багато людей мають звичку закривати руками очі чи рот, коли брешуть.
Вираз обличчя
Дуже важливо навчитися розпізнавати мікровирази обличчя — тонкі рухи, які показують справжні емоції, навіть якщо людина намагається їх приховати. Вчені пояснюють — невідповідність вербальних виразів та міміки — сигнал, що вас обманюють. І мікровирази грають тут ключову роль.