5 причин, чому варто подивитися "Сторожову заставу"
Вже тиждень на великих екранах показують фільм “Сторожова застава” – “перше українське фентезі”.
Історія про підлітка, який з сучасного світу потрапляє у часи Київської Русі та знайомиться з легендарними богатирями, не залишила українців байдужими. За перші вихідні у прокаті фільм зібрав рекордні для українського кіно 8,2 мільйона гривень.
Цей фільм – не той випадок, коли на українське кіно треба йти тільки, щоб підтримати українське кіно. Його справді приємно дивитися, особливо, любителям фантастичних та пригодницьких кінокартин.
Якщо ви досі не ходили на “Сторожову заставу”, то ось чому, на думку Ogogo.if.ua, варто переглянути стрічку:
1. Щоб подивитися на гру акторів
У фільмі задіяні такі українські зірки, як Олег Михайлюта, більш відомий, як Фагот із ТНМК, та Наталя Сумська. А особливо яскраво на екрані виглядає Роман Луцький. Актор івано-франківського драмтеатру вже знявся у серйозних ролях у фільмах “Брати. Остання сповідь” та “Століття Якова”. А тут він постає в новому образі хвалькуватого і смішного Олешка Поповича, який викликає симпатії глядачів.
2. Щоб побачити захопливі спецефекти, трюки та мальовничі місця зйомок
Бюджет стрічки склав 40 мільйонів гривень, майже половину виділила держава. Левову частку коштів витратили на візуальні ефекти, а робота над ними тривала рік часу. Картинка вийшла справді якісною.
Спеціально для фільму збудували невелике село на воді, але згодом його довелося спалити. У стрічці можна впізнати мальовничі Скелі Довбуша.
3. Щоб почути непоганий музичний супровід
Головний саундтрек фільму “Мантра” створений вже згаданим Фаготом. Під кінець фільму можна почути популярних The Elephants. Особливо зворушливим у стрічці є момент, коли у виконанні хору звучить пісня “Наша земля”.
4. Щоб оцінити гумор
“Сторожова застава” – легке кіно з багатьма веселими моментами. Регіт глядачів у кінозалі викликають жарт про вивчення англійської у школі та мем від Яценюка. Тим не менш, фільм ненав’язливо відсилає до теми захисту рідної землі та перегукується з сучасними подіями в Україні.
5. Щоб порівняти фільм з книжкою
“Сторожова застава” знята за однойменним романом Володимира Рутківського – автора бестселерів про козаків-характерників, володаря відзнаки “Книга року ВВС” та Шевченківської премії.
Все ж, фільм дуже відрізняється від книги. У ньому більше фантастики та чарів і не так багато історичних акцентів. На відміну від літературного Вітька, екранний більш дорослий та сучасний. Також у стрічці дві любовні лінії замість однієї.
Ті, хто прочитає книжку після фільму, дізнаються про те, що серед половців були не тільки хижі воїни, а й мирні хлібороби, які дружать з русичами. Також у романі повніше розкриваються характери головних героїв.