5 причин відмовитися від жувальної гумки

Як часто нам показують рекламні ролики по ТБ про чудодійну жуйку. Що нібито звичайна жувальна гумка допоможе позбавити від будь-яких проблем із зубами за одну хвилину. Чи на самому це справі і чому все-таки стоматологи її не рекомендують?


Причина перша – розлад органів травлення

В першу чергу це шкідливо для шлунку. Справа в тому, що пережовуючи гумку, ми вводимо в оману наш мозок. Він відправляє неправдивий сигнал про вступ їжі. Шлунок починає посилено виробляти травний сік, але даремно, оскільки їжа відсутня. Це призводить до ураження стінок органу травлення (шлунку), внаслідок чого виникає пряма загроза гастриту або навіть виразки. Як варіант, гумку можна пожувати безпосередньо перед прийомом їжі, а також відразу після. Ні в якому разі не варто жувати даремно, особливо на голодний шлунок.

Причина друга – проблеми із зубами

Внаслідок жування гумки частенько можуть вилітати коронки або пломби. Це не дивує, адже такий продукт, як жуйка має липку текстуру, здатну викликати усі ці проблеми. Сюди ж можна віднести неправильний прикус у дітей і підлітків. Жуйка є однією з головних причин порушення зубів, що формуються, а діти і підлітки жують майже постійно.
5_8

Причина третя – карієс

Це звучить як парадокс, але жуйка здатна викликати карієс і проблеми із зубною емаллю, завдяки наявності в ній ксиліту і сорбіту. Це підсилювачі смаку – підсолоджувачі, які роз’їдають зубну емаль. Більше того, потрапляючи в організм, вони негативно впливають і на внутрішні органи. В першу чергу, страждають печінка, шлунок, нирки, судини і серце.

Причина четверта – синтетика

Відомо, що жуйки містять велику кількість консервантів, ароматизаторів і підсилювачів смаку. Досить звернути увагу на упаковку, що пістрявить всілякими Е. Жувальні гумки додатково містять некорисні цукрозамінники, пише terrawoman

Причина п’ята – ожиріння

Здавалося б, жуйка – не їжа, та все ж може викликати ризик надмірної ваги. Чому? По-перше, через порушення нормального травлення. Це якщо вживати гумку часто і даремно. По-друге, доведено ученими, що через хімічні речовини, додані в жуйку, порушується природне харчове сприйняття. Так, після жувальної гумки з м’ятою корисні овочі і фрукти вже не здаються такими смачними. Зате зростає апетит до нездорової їжі.

banner

Залишити відповідь