5 цікавих фактів про фільм "Малена"

27 жовтня 2000 року в прокат вийшла драма Джузеппе Торнаторе “Малена”, яка зробила актрису Моніку Беллуччі справжнім секс-символом та однією з найпопулярніших жінок планети. На честь дня народження однієї зі стрічок з нульових, що запам’ятовуються, згадуємо цікаві факти про цей фільм, пише Vogue.

Кадр із фільму “Малена”Софі Лорен чи Моніка Беллуччі

Спочатку роль Малени була написана під актрису Софі Лорен, проте вона відмовилася від участі у проєкті через надмірну відвертість деяких сцен. Пошук головної героїні затягнувся на кілька років, поки режисер стрічки не познайомився з Монікою Беллуччі на зйомках рекламної кампанії Dolce & Gabbana, в якій вона приміряла образ сицилійської вдови. Тоді він зрозумів, що саме Моніка стане ідеальною Маленою – чуттєвою та норовливою, сексапільною та дуже сильною. Спеціально під Беллуччі роль була трохи доопрацьована й зйомки почалися.

Кадр із фільму “Малена”Образ понад усе

У своїх інтерв’ю Моніка Беллуччі неодноразово розповідала, що “Малена” – стала важливим фільмом у її кар’єрі, адже вперше головний акцент було зроблено саме на її образі, а не на репліках. Мовою тіла їй потрібно було показувати всі свої емоції і внутрішні переживання, безмовно проходячи повз осудливі погляди. Її гардероб справді став знаковим – сукні військової моди 1940-х, що обтягують, панчохи зі стрілками і сукні-халати в грайливий горох, які носила Малена, цитувалися повсюдно. Популярні вони й сьогодні – бренд Dolce & Gabbana регулярно надихається цією естетикою у своїх колекціях, яка стала частиною його ДНК. Як повторити образи з “Малени” читайте тут.

Кадр із фільму “Малена”

Кадр із фільму “Малена”Сицилія як місце дії

Спочатку “Малену” хотіли знімати в регіоні Венето, проте Джузеппе Торнаторе наполіг на рідній для нього Сицилії, адже його особиста історія першого кохання була дуже схожою на історію, описану в “Малені”. Тому знімати стрічку вирішили у містечку Ното, неподалік сицилійського містечка Сіракузи. У кадрі можна побачити і центральну площу, і види, що відкриваються на Катанію, і покинуте місто Поджореалі. До слова, навіть Моніка Беллуччі заради повного занурення у роль вивчила сицилійський акцент, який їй раніше був незнайомий.

Кадр із фільму “Малена”Музика Енніо Морріконе

Особливого шарму “Малені” надає плейлист, над яким працював легендарний Енніо Морріконе. Музичний альбом з однойменною назвою MALENA був навіть номінований на премії “Оскар” та “Золотий глобус”.

Кадр із фільму “Малена”Заборона “Малени” у США

“Малена” — це історія кохання підлітка до дорослої жінки, який мріє про неї і постійно уявляє їхню близькість. Роль закоханого хлопця зіграв юний актор Джузеппе Сульфаро, якому на момент зйомок було лише 16 років. Це суперечило законам США, тому місцеві прокатники були змушені урізати сцени кохання Малени та Ренато. Моніку Беллуччі, яка була на вісім років старшою за оригінальну героїню, також багато запитували про відвертість фільму, на що вона філософськи відповідала: “Поки дозволяє вік – гратиму повій. Я щаслива, що можу надихати режисерів, незалежно від віку”. 

Кадр із фільму “Малена”

banner

Залишити відповідь