6 порад для щасливого шлюбу

Можна одружитися й не зовсім зрілими, а досягати зрілості вже в подружжі.

У Львівському сімейному хабі Храму Преображення психологиня Наталка Ільчишин та голова Центру студентського капеланства ЛА УГКЦ о. Юрій Остапюк розмовляли про незрілість у шлюбі та про те, як подружжям досягти щастя.

За словами Наталії Ільчишин, середній шлюбний вік в Україні для чоловіків — 24 роки, для жінок — 21 рік. При цьому особистісної зрілості люди зазвичай досягають лише починаючи з 25 років.

«Є кілька аспектів зрілості, зокрема — фізична, сексуальна, економічна, психологічна тощо. Та насправді мало хто з молодих людей запитує себе: наскільки ми зрілі? Адже коли ми закохані, то переймаємося зовсім іншими питаннями. Важливо розуміти, що можна одружитися й не зовсім зрілими, а досягати зрілості вже в подружжі. Та для цього має бути особистісна зрілість, коли людина розуміє, що готова до відповідальності за певні вчинки, за наслідки, що шлюб — це не лише права, а й обов’язки», — говорить отець Юрій Остапюк.

Разом з Наталією Ільчишин вони озвучили свої поради для тих, хто хоче збудувати зрілі стосунки у шлюбі:

1. Молоді треба звертати увагу на свою половинку і відслідковувати, наскільки інша людина відповідально ставиться до цих стосунків через свої слова та вчинки.

2. Необхідно розуміти особистісну зрілість, бути здатним приймати рішення самостійно та нести за них відповідальність.

3. Потрібно любити себе. Це означає приймати себе, знати себе, розуміти свої переваги і над чим треба ще попрацювати. Лише той, хто готовий прийняти себе та ставитись до себе гідно, готовий ставитись так само до людини поруч. Це фундамент, який допоможе подружжю вибудувати зрілі стосунки.

4. Аби краще пізнати одне одного, потрібна певна відстань, яка допомагає все обдумати й поміркувати. При спільному житті шансів проаналізувати все і дійти висновків — набагато менше. Дуже важливо іноді мати відстань один від одного, для того, щоб свідомо приймати рішення.

5. Необхідно постійно підтримувати діалог: «Попри всю роматичну любов, зі своєю дружиною ми завжди порушували для себе дуже важливі питання. Обговорювали ті моменти, що приносили комусь із нас дискомфорт, болючі теми. Для мене комунікація теж є ознакою зрілості, — каже отець Юрій Остапюк. — За будь-яких умов: чи ще готуєтеся до шлюбу, чи вже в подружжі, — вмійте слухати одне одного. Люди хочуть уваги».

6. Кажуть, що шлюб — це лотерея: пощастить чи не пощастить. Хтось думає, що це Божа воля. Але ніхто не хоче чути, що шлюб — це щоденна кропітка робота. Подружжя багато в чому залежить не від вибору партнера, а від щоденного вибору, який ми робимо, будуючи наші стосунки: від того зусилля, яке ми вкладаємо в шлюб кожного дня.

За матеріалами: Твоє місто

banner

Залишити відповідь