8 моторошних місць, від яких відчуваєш мурашки по шкірі

Поряд з мальовничими, майже казковими пейзажами й будівлями, які рекомендують всі путівники, знаходяться ті місця, від яких дійсно пробігають мурашки по шкірі. Про деякі з них хочуть забути й не відкривати для туристів, а до решти ж, навпаки, роблять екстремальні тури. Через свій вік та занедбаність, вони можуть бути небезпечні для самостійного відвідування. Тому, тільки вам вирішувати чи варто в реальному житті побачити ці місця чи краще прочитати про них.

  1. Центральний залізничний вокзал, Мічиган, Детройт (Michigan Central Station), США

Станцію побудували у 1913 році. Свого часу вона була найвищою у світі – понад 70 метрів заввишки. Станція була спроєктована фірмами “Warren & Wetmore” і ”Reed & Stem”, які також працювали над створенням Центрального вокзалу Нью-Йорку. Працював вокзал до 1988 року, але й після зупинки своєї діяльності залишався відкритим для населення. Тільки після серйозних актів вандалізму влада вирішила закрити вокзал повністю.

Навіть у покинутому стані Центральний залізничний вокзал привертає увагу любителів класичної архітектури. У 1975 році йому надали статус історичного пам’ятника. Через це влада Детройту не поспішає зносити цю будівлю, хоч таке рішення вже було прийняте.

А поки воно стоїть, відомі американські співаки знімають там кліпи. Прихильники творчості Eminem  можуть побачити станцію в його кліпі на пісню Beautiful.

  1. Прип’ять, Київська область, Україна

Прип’ять – місто-привид на території Київської області. В одну мить життя тут зупинилося через трагедію на Чорнобильській АЕС. Люди залишили свої речі та майно в надії, що повернуться сюди після евакуації. Проте високий рівень радіації не дозволив мешканцям повернутися назад. У Прип’яті час зупинився і там все залишилося так само як було у 1986 році.

Для обслуговування персоналу Чорнобильської АЕС побудували нове місто – Славутич. У Прип’яті ж ніхто не живе. Були проведені спеціальні заходи щодо дезактивації території міста, і це знизило рівень радіації.

Екскурсійні тури до Прип’яті в останні роки набули великої популярності. Люди з цікавістю відвідують місто-привид. Туди ж незаконно проникають й сталкери за гострими відчуттями.

  1. СС Америка (Зірка Америки)

Починаючи з 1938 року корабель “СС Америка” встиг змінити понад п’ять назв. У 1941 році корабель передали у розпорядження американської армії під назвою “Уест Поінт” (USS West Point). Після війни він перевозив звичайних туристів і здійснив декілька навколосвітніх подорожей.

Негаразди почали переслідувати корабель з 1974 року, коли він зіштовхнувся з авіаносцем “Мельбурн”. Хоч пошкодження були незначні, ремонт було зроблено неякісно. Після наступних подорожей пасажири подавали до суду на власників “Америки” за поганий стан судна. Після цього корабель продали. Він встиг побути й круїзним лайнером, й готелем, з нього хотіли зробити в’язницю.

У 1984 році під час транспортування “Америки” до Таїланду, корабель потрапив у шторм й сильно постраждав. Залишки корабельного каркаса довго знаходилися біля Фуертевентури, Канарські острови. Зараз же його поглинули води океану.

  1. Острів Діскавері, Флорида, США

Колись острів Діскавері був відкритим для відвідувачів. У 1974 його придбала компанія Disney, аби привернути увагу людей до чудової природи острова. Діскавері був частиною Disney World. Дорослі й діти часто відвідували його, як ще один атракціон у Діснейленді.

У 1999 році без пояснення причин цю локацію закрили, а тварин з острова перемістили до Королівства Тварин Діснейленду (Disney’s Animal Kingdom) й зоопарків. Зараз острів пустує. Усі будівлі, які колись були будиночками для тварин й привертали увагу малюків, знаходяться в аварійному стані.

  1. Готель “Del Salto”, Богота, Колумбія

Будівля майбутнього готелю спочатку була резиденцією колумбійського президента. У 1950 році від неї відмовились та передали у приватні руки. Так і з’явився готель “Del Salto” з чудовим краєвидом на бурхливий водоспад Текендама. У 90-х роках будівля знаходилась на довгій реконструкції, що не дозволило туристам зупинятися там. Ті, хто там відпочивав, розказують, що бачили привидів у стінах колишнього готелю. Туристи запевняють, що у “Del Salto” траплялися самогубства, тому там краще не зупинятись. Через низку причин бізнес став неприбутковим, а “Del Salto” зовсім спорожнів.

  1. Військовий госпіталь, Беліц, Бранденбург, Німеччина

Лікарняний комплекс нараховував приблизно 60 будівель. До 1930 року там лікувалися люди, які страждали від легеневих хвороб. А у період Першої Світової війни госпіталь використовувався, як оздоровчий комплекс для німецьких солдатів. Після закінчення Другої Світової війни й аж до 1995 року, коли впала Берлінська стіна, госпіталь обслуговував радянських та російських солдатів.

Найвідомішим пацієнтом військового госпіталю був Адольф Гітлер. Місцеві подейкують, що у покинутих будівлях  водяться привиди. Можна вірити все чи ні, але вигляд пустих палат та коридорів госпіталю справляє жахливе враження.

  1. Замок Міранда (замок Наузі), місто Сель, провінція Намюр, Бельгія

Величний замок у неоготичному стилі стоїть покинутим з 1991 року. Його планували побудувати, як літню резиденцію родини  Liedekerke De Beaufort. Потім він перейшов до Міністерства транспорту Бельгії і використовувався, як дитячий табір відпочинку. Високі витрати на утримання такої споруди підштовхнули до ідеї просто залишити її порожньою. Та й пошук інвесторів, які б вклали туди гроші, не дав результатів.

Хоча, привернути увагу до цього замку змогло американське телебачення. В деяких серіях «Ганнібала»  показували замок Міранда.

  1. Вугільна електростанція, Шарлеруа, Бельгія.

Колись саме ця електростанція постачала найбільшу кількість електроенергії у Бельгії. Їй навіть дали неофіційне ім’я “Гіговатна електростанція”, бо потужність виробництва складала понад 1 ГВт. Однак, через великий відсоток викидів вуглекислого газу в атмосферу, було вирішено зупинити виробництво. У 2006 році після численних протестів й вимог екологічних організацій станцію повністю закрили.

Найцікавіші будівлі на території електростанції – охолоджувальна башта та покинута градирня. Вони довго залишалися заманливими для туристів. Зараз же йдуть розмови про знесення колишньої вугільної електростанції, тому доступ до неї закрили.

banner

Залишити відповідь