9 причин, чому вас ненавидять, якщо ви курите

Які дії курців найбільше дратують їхнє оточення?

Близько 7 мільйонів українців щодня курять, а українські чоловіки займають 8 місце у світовому рейтингу за кількістю цигарок в день.  Звичайно, це їхній вибір.  Але через це довколишнім людям  доводиться терпіти  масу незручностей. Сайт Ogogo.if.ua зібрав деякі з них. А якщо ви курите, то маєте знати, за що до вас можуть відчувати неприязнь.

1.Від вас смердить

Можливо, напис на пачці цигарок «Курці смердять» був би ефективнішим від «Куріння вбиває». Адже люди більше переймаються своїм зовнішнім виглядом й іміджем, ніж тим, що їх чекає в далекому майбутньому.

Водночас  через вихованість багато хто не наважується сказати своїм знайом курцям, що від них погано пахне.  А ця проблема існує.

цигарки куріння-3018

Якщо, повернувшись з перекуру, ви помічаєте, що люди поруч морщать носа, не хочуть біля вас стояти чи біжать відкривати вікно, то це привід щось змінити.

2. Ви плюєте на тротуари

Через подразнення  нікотином і високою температурою у роті курця  виробляється більше слини. А часті захворювання дихальних шляхів, спричинені курінням, ще й призводить до утворення мокротиння у бронхах.

цигарки куріння-3026

Люди, які стикаються з цими труднощами, часто не соромляться плювати собі під ноги.  Результат – обхаркані тротуари міста, які ввечері виблискують при світлі вуличних ліхтарів. Але по них гидко ходити.

Якщо у вас є проблеми зі слиновиділенням, то краще не забувайте про існування паперових хустинок.

3. Ви смітите

Нерідко курці викидають недопалки просто на землю. Здається: що таке один маленький бичок? Але з часом їх накопичується стільки, що складається враження, ніби ходиш по сміттєзвалищу.  Ще валяються пачки від цигарок, шматки поліетиленових обгорток.

цигарки куріння-3027

А є й такі мешканці, які викидають недокурки просто з вікна чи балкона, не пересвідчившись, що внизу нікого нема.

Щоб вас не проклинали, доносьте своє сміття до урни.

4. Ви курите на ходу

Коли ви рухаєтесь, організм потребує більше кисню. Але замість чистого повітря тіло людини, яка курить на ходу, отримує тютюновий дим з усіма його згубними речовинами.  Так само шкідливо це й для перехожих довкола неї, котрі змушені пробиватися крізь хмари чаду.

цигарки куріння-2

Крім того, запалена цигарка, якою курець розмахує йдучи крізь натовп,  може когось попекти.  Ще можна згадати попіл, який летить на перехожих. Або неприємні клуби пари з популярних  нині вейпів.

5. Ви курите поруч із дітьми

Часто у місті можна побачити, коли тато чи мама сидить з дитиною на лавці або везе її у візочку і попахкує цигаркою.  Це при тому, що всім давно відомо, яким шкідливим є пасивне куріння.

У багатьох така картина викликає обурення. Мимоволі з’являється думка: чи не доведеться потім усім містом збирати кошти на лікування цій дитині?

6. Ви часто виходите на перекур під час роботи

Невеличкі перерви під час роботи – це добре, якщо їх використовують щоб розім’яти ноги чи дати очам перепочити від комп’ютера. Але  ваші колеги-некурці можуть дратуватися, якщо ви часто полишаєте своє робоче місце, щоб покурити. Адже виходить, що вони працюють більше, бо не мають такої ж звички.

цигарки куріння-3038

7. Ви курите у під’їзді

Сусіди вас недолюблюють, якщо їм доводиться ходити по задимленій чи просмердженій тютюновим димом сходовій клітці. Дратують розкидані у під’їзді недопалки, сірники.

kurtsi-u-biliy-hati3

 

А якщо ви заходите у ліфт із запаленою цигаркою, то вас точно потім згадують   «незлим тихим словом».

8. Ви забруднюєте довкілля

Щороку близько 750 тисяч тонн цигаркових фільтрів потрапляють у довкілля. Канцерогени, нікотин і токсини, що з них виділяються забруднюють воду та ґрунт. Старі недопалки – це ще й шматки пластику, які дуже повільно розкладаються.

цигарки куріння-3024

Електронні сигарети також можуть бути шкідливими для довкілля, якщо їхні батарейки та нікотинові картриджі не утилізувати.

Тому, якщо ви курите, екологи та стурбовані  долею планети люди можуть звинуватити вас у тому, що ви долучаєтесь до шкоди природі.

9. Ви демонструєте неповагу

Коли ви сідаєте на лавку у парку, на якій вже хтось сидить,  і не питаючи дозволу закурюєте свою сигарету,  коли випускаєте дим убік людей, які чекають автобуса на зупинці, то показуєте, що на довколишніх вам начхати. І це причина, чому вони зляться.

Кажуть, що куріння знімає стрес. Також  йому запобігають приязні взаємини з іншими людьми. Тому, аби вберегтися від стресу, можна просто уникати непорозумінь із ними, викликаних поганими звичками.

цигарки куріння-3022

banner

Залишити відповідь