Чого очікувати від "Французької весни" в Івано-Франківську

Грандіозний фестиваль “Французька Весна” уже 14 рік поспіль проводиться в Україні. Щоразу він розширює свою географію і тепер дістався до Івано-Франківська. Познайомитися з французьким музичним та кіномистецтвом франківці та гості міста зможуть з 21 до 29 квітня.

Відкриття “Французької весни” відбудеться 21 квітня о 17 годині у холі кінотеатру «Люм’єр».  Запрошують усіх охочих.

Цього ж вечора можна буде переглянути  стрічку Кейтель Куілівье «Сюзанн». Ця драма розповідає про долю Сюзанни та її близьких. Зв’язки, що їх поєднали та тримають. Сюзанна закохується та прагне слідувати за своїм коханням до останнього.

Акторка Адель Енель за роботу в цьому фільмі отримала премію “Сезар” за найкращу жіночу роль другого плану.

22 квітня у “Люм’єрі” покажуть  відреставровану комедію 1965-ого року “Безтямний П’єро” Жана-Люка Годара. У головних ролях Жан-Поль Бельмондо, Анна Каріна, Самюель Фюллер.

За сюжетом,  Фердинан Грифон живе зі своєю дружиною та дітьми. Він трохи розчарований,  бо втратив свою роботу на телебаченні. Одного разу, повертаючись з тяжкого світського вечора від батьків його дружини, він виявляє, що няня, яка доглядає дітей – його колишнє захоплення. Він вирішує залишити все і поїхати з нею на південь Франції, в грандіозну подорож, у якій буде все: незаконний продаж зброї, політичні заколоти, несподівані зустрічі, ідиличне єднання з природою та любовні страждання.

Ще однією подією 22 квітня стане концерт французького Тріо Гійома Лопеза у “Панорама Пабі”. Початок виступу  о 20 годині, вхід вільний.

Тріо Гійома Лопеса любить змішувати традиційний французький шансон з джазом та етно. Музиканти грають на волинці, флейті, скрипці, акордеоні та грецькій гітарі.

Половина їхнього репертуару базується на музиці Південно-Західної Франції, ці пісні виконують на окситанській мові. Нею розмовляє  корінне населення Окситанії – півдня Франції, суміжних районів Іспанії та Італії. Решта – це авторські композиції, що розповідають про любов і почуття.

 

23 квітня можна буде подивитися «Сезар і Розалі» – драматичну комедію 1971-ого року Клода Соте.  Фільм розповідає про любовні перипетії у трикутнику Розалі, Сезар, Давід.

Драму  «Час одкровень», яка отримала спеціальну відзнаку Київського Міжнародного кінофестивалю «Молодість» (2016), показуватимуть 24 квітня. 

Події у фільмі розгортаються 1971-ого року. 23-літня  селянка Дельфін вирушає до Парижа,  вона мріє очолити власне підприємство, що в той час неймовірно для жінки. Там вона зустрічає парижанку Кароль, яка бере активну участь у зародженні фемінізму. Їхня історія кохання різко все змінює. Але Дельфін змушена повернутися додому, на ферму. Кароль їде з нею. Там на них чекає інша реальність.


25 квітня демонструватимуть  романтичну «Літню казку».У Динарі під час літніх канікул, Гаспар чекає на Лену. Він знайомиться з Марго, студенткою з етонографії, яка працює офіціанткою в ресторані, щоб заробити гроші. Одного вечора Марго веде Гаспара на вечірку, де він зустрічає Солєн. І, нарешті, Лена прибуває в Динар …Чи дійсно серце Гаспара розривається між трьома дівчатами?”- йдеться в описі фільму.


Також в рамках фестивалю 29 квітня відбудуться «Довгі ночі короткого метра».  Глядачам пропонується 6-7 годин, щоб насолодитися підбіркою найкращих французьких короткометражних фільмів, поки на вулиці ніч.

Особливий акцент програма робить на стрічках, які побачили світ нещодавно. Більшість фільмів з «Ночей» були представлені публіці на міжнародних кінофестивалях у Каннах, Клермон-Феррані, Нью-Йорку та Торонто. Фантастичні драми, комедії, анімаційні фільми – кожен знайде щось до душі.

 

banner

Залишити відповідь