Чому закохані прикарпатці вирішили завести вдома єнота, та що з цього вийшло (ФОТО)

Люди заводять вдома котиків, аби мурчали. Чи собак, аби охороняли територію. Хтось любить папуг чи хом’ячків. А команда OGOGO! знайшла прикарпатське подружжя Артема Сухаря та Маргарити Войтко, які живуть із єнотицею. Чому вони обрали таку незвичну тваринку, та як доглядати за нею – читайте далі.


 

єнот--5

 

-Як так сталося, що у вас вдома завівся єнот?  

-Самі в шоці, бо купували кошеня. Це жарт, насправді ми давно замислювались над тваринкою. Почали читати в інтернеті і визначились що саме хочемо єнотку (по іншому називають єнотовидною собакою або уссурійським єнотом).

єнот-2896

-Як її знайшли і назвали?

-Шукали на сайтах, в інших містах, але там або самому треба було забрати, або відправка автобусом, тому вирішили не ризикувати життям і здоров’ям тваринки. Через деякий час знайшли оголошення у Франківську, що дівчина продає єнотку у зв’язку з від’їздом за кордон. Ми одразу не роздумуючи набрали її, через два дні наша дівчинка вже жила у нас. Ім’я ми не змінювали,  минула власниця назвала її Боні. Зараз їй вже майже півроку.

єнот--12
-Чому ви взагалі захотіли цю тварину, ще й у себе вдома? А не звичного кота чи собаку?

– Мої батьки нас застерігали, розповідали, намагалися знайти для нас в альтернативу якусь іншу тварину, оскільки знали, що таке жити з єнотками (у них раніше жило двоє єнотів). Але нас було неможливо переконати, бо ми думали, що це весело. Всі вже мають котів чи собак, а мати таку тварину – додає у життя ще +100 здивованих поглядів на день.


– Наскільки їй комфортно жити у домашніх умовах? Вона завжди на повідку, чи має змогу вільно бігати?

-Ми проживаємо у квартирі. Вона почувається господаркою . Їй є достатньо місця для сну, ігор, прогулянок, вона знає кожен куточок і не почувається розгубленою у оселі. На прогулянці на дворі вона постійно знаходиться на повідку, оскільки це дика тварина, яка намагається втекти від людей.

-Вона звикає, впізнає вас? 

-Звикає, але тільки у тому випадку, якщо приділяти їй достатньо уваги, бути терплячим і вірити у результат. Впливають також стосунки у сім’ї – вона гарно відчуває наш настрій, знає коли краще підійти погратись, а коли і підійти показати свою любов нам (цілує нас, облизує, любить гріти ноги і обережно заліковує нам рани).

-Боні знає якісь команди, її можна навчати?

-За цей час навчили командам : «Сидіти», «Просити», «Фу» (але на цю команду рідко реагує) ну і звісно ж розуміє, коли кличемо їсти, гратись, чи йти до нас на ліжко лягати спати. Нас Боні, звісно, впізнає – може підійти, а може і зробити вигляд, що нас не помічає.

єнот--14
– Які правила догляду і вигулу тварини? 

-Купаємо Боні раз в тиждень (інколи частіше, коли болото на дворі). Чистимо зубки тричі на тиждень. Прогулянки на свіжому повітрі 1-2 години в день. Єдине, за чим треба дуже уважно стежити – аби нічого не з’їла зайвого на вулиці (бо багато людей викидають сміття просто на зелену зону).

єнот--18

 

-Що Боні їсть?

-Їсть абсолютно все, що їмо ми (за виключенням жирної, кислої їжі та шоколаду). Звісно ж обожнює м’ясо, рибу, виноград, банани і свіжі огірки (за огірки може загризти).

єнот--8
– Як реагують люди навколо на такого улюбленця?

– Оточуючі милуються, розпитують про Боні, догляд за нею, її харчування, щеплення. Підходять зробити селфі, погладити, погодувати. Багато хто, не знаючи, що це за тварина, називають її по-іншому (борсук, дикобраз, скунс, чорнобурка, сурок, їжак, миша).

єнот--6
– Чи плануєте розплід, оскільки це самка?

-Ми ще чесно кажучи не думали над цим питанням, у нас в запасі ще пів року. Але навіть якщо захочемо то це потрібно їхати в інші області, а це і стрес для тварини і ніхто не знає, як вона буде реагувати на самця і чи вони не покусають один одного.

єнот--7
-Які кумедні чи сумні історії були з Боні?

-Кумедних історій пригадати не можу, бо кожного дня щось нове. З прикрого можу пригадати лише коли вона перекушувала собі повідок і намагалась втекти (але добре, що не знала місцевості і не зрозуміла куди їй бігти).

banner

Залишити відповідь