Чи варто чоловіку йти на партнерські пологи? Розмова із франківською психологинею
Народження дитини – надзвичайно чуттєвий процес в кожній сім’ї. Зараз все більше жінок хочуть, щоб на пологах разом із нею була близька людина, яка зможе підтримати в момент народження малюка.
У партнерських пологах може брати участь будь-який член сім або людина якій довіряє породілля. Найчастіше вибір жінок падає на майбутнього батька дитини. Проте інколи чоловіки бояться і не хочуть йти в родзал. Тож як зрозуміти, чи варто йти на пологи зі своєю дружиною?
Народження дитини – це процес, який може супроводжуватися страхом і болючими відчуттями. Багато жінок дуже важко переживають цей процес, тому потребують підтримки близької людини. Розуміння жінкою своєї ролі в пологах і вміння її реалізувати, а також позитивне налаштування стають тими інструментами, які допомагають народити здорову дитину
Коли вагітним потрібна психологічна підтримка?
- При наявності тривожних, депресивних або інших негативних емоцій. Вагітність може стати фактором, який підсилює попередні емоційні проблеми, або спричинити виникнення нових. Психолог може допомогти зрозуміти та керувати цими емоціями, щоб забезпечити позитивний емоційний стан вагітної жінки.
- Вагітність може викликати різні питання та проблеми, наприклад, пов’язані з фізичними змінами, настановами щодо харчування, готовності до пологів та материнства. Психолог може допомогти знайти відповіді на ці питання, зменшити стрес та підготуватися до наступних етапів вагітності та пологів.
- При наявності історії психічних захворювань або ризику виникнення їх внаслідок вагітності. Якщо вагітна жінка має історію психічних захворювань або ризик їх розвитку під час вагітності, психолог може допомогти розробити план керування цим ризиком та забезпечити підтримку під час періоду вагітності та після пологів.
- При несприятливих життєвих обставинах, які можуть вплинути на емоційний стан вагітної жінки.
- При пренатальних втратах.
Що партнерські пологи дають татам?
Виявлено, що у батьків, які були присутні при народженні своїх дітей, “батьківські інстинкти” включаються вже у перші хвилини життя малюка, а не в перші місяці, як це зазвичай відбувається. Такі батьки набагато краще відчувають своїх дітей.
Контакт “шкіра до шкіри” з батьком є не менш важливим, ніж з матір’ю, як з фізіологічної точки зору (тато передає малюкові частину свого мікрофлори), так і з психологічної.
Чи варто чоловіку йти на пологи?
Все залежить від його психоемоційного стану. Якщо чоловік не готовий і категорично проти, краще таки утриматись від партнерських пологів і не наполягати. Є ймовірність, що в процесі народження дитини ви будете більше хвилюватись та нервуватись через чоловіка, ніж за малюка.
Якщо чоловік вагається, ви можете домовитись про те, щоб він був поруч лише в період перейм. Підтримував та допомагав вам, а коли почнуться потуги, він зможе вийти та зачекати за дверима.
Якщо ваш чоловік не готовий бути присутнім на пологах, а для вас важливо, щоб близька людина була поруч, ви можете попросити маму, сестру, подругу чи доулу супроводжувати вас.
Але варто розуміти, що партнерські пологи – не лише про сам процес народження дитини. Це про батьківство вцілому.