Дев'ять помилок, яких не варто припускати закоханим парам

Ви лягаєте спати у різний час? Телефон – це необхідний атрибут у ліжку? Психотерапевти нарахували аж дев`ять поганих звичок, які допускають пари у шлюбі.

1. Ви лягаєте спати у різний час

Інколи ви самі засинаєте на канапі або засиджуєтесь допізна, щоб мати трохи часу для себе. У цьому нічого поганого немає. Однак варто бути уважними, попереджує сімейний терапевт Карі Керол. Це може виробити погану звичку і стати способом уникнути емоційної і фізичної близькості. Не важко здогадатися, що це може призвести до негативних наслідків для стосунків.

2. Ви чекаєте на секс

Зрозуміло, що спальня і секс – нероз’ємні речі. Але очікування сексу лише тому, що ви лягли разом у ліжко – шкідливо для вашого шлюбу, вважає терапевт, який спеціалізується на чоловіках, Курт Сміт.

Втому або поганий настрій ніхто не відміняв. Один з компонентів хорошого сексу – повага. Тому про свої очікування варто казати партнеру до того, як ви лягаєте спати.

3. Ви берете телефон у ліжко

Багато з нас мають погану звичку: брати свої телефони з собою у ліжко. Гортання Facebook-стрічки – це цікаво та корисно, але варто займатися цим за межами ліжка. Постарайтеся вночі бути з партнером, а не з фоловерами.

4. Надмірна увага дітям впродовж усієї ночі

Замість того, щоб насолоджуватись вечірніми годинами разом з родиною чи відпочити зі своєю половинкою, ви втомлені від домашньої роботи, ванни і казок на ніч. Коли ви уже вклали дітей спати, ви обоє виснажені. Тому все, на що ви потім здатні – склянка води і поцілунок перед сном, розповідає сімейний терапевт Лора Хек.

 “Розробіть і впровадьте чіткі межі між вечірнім часом “для дорослих” і для родини, – радить терапевт. – Нехай проведення часу з коханою людиною перед сном стане для вас ритуалом, незалежно від того, що трапилось впродовж дня”.

5. Ви спите у різних ліжках

Завелика дистанція між партнерами у ліжку може створити бар’єри в стосунках. Доторки створюють відчуття зв’язку завдяки стимуляції окситоксину. Цей гормон викликає почуття задоволення, зниження тривоги і відчуття спокою поряд з партнером. А ліжко є природним місцем, щоб торкатись один до одного.

6. Обговорення списку справ на наступний день

Коли список справ на наступний день є останнім, про що ви розмовляєте з коханою людиною перед сном, це вбиває інтимний настрій і відчуття відпочинку. Обговорювати такі речі варто зранку, радить психолог Раян Ховмс.

7. Ви відправляєте партнера спати на диван

Буває різне і ми можемо так розізлитись на свого партнера, що в стані образи кажемо: “Я не хочу спати разом з тобою сьогодні. Іди на диван!”.

Незалежно від причини, ми хочемо бути здатними сказати партнеру через слова чи вчинки, що досі любимо його – незважаючи на негаразди, переконує терапевт Даніель Кеплер. Це просто, коли ви обоє лягаєте у ліжко, тримаючись за руки чи просто торкаєтесь один до одного. А коли виганяєте партнера з ліжка, то відвертаєтесь від нього і створюєте фізичну та емоційну відстань між вами.

8. Вживання алкоголю на самоті

У бокалі вина чи коктейлі немає нічого поганого. Якщо інколи випивати – то разом. Це може рахуватися “вправою”, яка з’єднуватиме вас і зменшуватиме стрес. Але якщо алкоголь вживає тільки одна зі сторін – ефект може бути протилежним і віддалятиме вас один від одного. Пити самому – “чудовий” шлях зруйнувати шлюб, пояснює терапевт Зах Бріттл.

9. Ви зачіпаєте серйозні тему ліжку

Коли ви піднімаєте важкі теми для дискусії у ліжку перед сном – це, по-перше, рідко продуктивно. По-друге, тут немає й натяку на чуттєвість. Тому є сенс не зачіпати серйозних тем перед сном. Ініціювання таких бесід у ліжку, як мінімум – ідеальний спосіб втратити хороший сон. Нехай ваш час перед сном буде шансом на секс, сон чи легкі душевні розмови, радить психотерапевт Елізабет Ламотте. Це зміцнить ваш шлюб і створить відчуття спокою, єдності з коханою людиною і задоволення.

 

 

 

banner

Залишити відповідь