До Землі наближається найбільший астероїд за всю історію спостережень NASA

У п’ятницю, 1 вересня, до Землі наблизиться великий астероїд Флоренс, який пройде на мінімальній відстані від планети.

Про це інформували в Національному космічному агентстві США (NASA).

Як зазначається, астероїд Флоренс, розміром у більш ніж 4,4 кілометри, підійде до Землі на відстань 7 мільйонів кілометрів, що становить приблизно 18 відстаней від Землі до Місяця. В агентстві заявили, що багато відомих астероїдів проходили набагато ближче до Землі, але всі вони були набагато менші за розмірами.

Керівник Центру NASA з дослідження навколоземних об’єктів Пол Ходас повідомив, що Флоренс є найбільшим астероїдом, який спостерігало агентство з часу свого заснування. Зближення, яке відбудеться у вересні, буде найбільшим для цього небесного тіла. Астрономи вважають, щонайменше ще 500 років він не буде становити для Землі загрози.

Однак якби об’єкт пролітав ближче, приводи для побоювань були б більш ніж ґрунтовні. При зіткненні із Землею небесного тіла діаметром більше 1 кілометра енергія удару буде дорівнювати приблизно 80 тисячпм мегатонн, а діаметр кратера складе 20 кілометрів. Згідно з розрахунками, катаклізм призведе до мільйонів або навіть мільярдів жертв. При діаметрі астероїда 5 кілометрів одним із наслідків удару стане глобальна зміна клімату, а 10-кілометровий астероїд майже неодмінно призведе до загибелі усього живого на планеті.

Спостерігати за астероїдом можна буде за допомогою невеликого телескопа в кінці серпня і на початку вересня. Зближення Florence з Землею надасть професійним астрономам безліч нових даних.

Астероїд Флоренс відкрили в 1981 році астрономи з Австралії і назвали на честь британки Флоренс Найтінгейл – громадської діячки, яку вважають засновницею професійної медсестринської справи під час Першої Світової війни.

Джерело.

banner

Залишити відповідь