Фото пам'ятки Івано-Франківщини представить Україну у міжнародному конкурсі для Вікіпедії 2021 року

Членам журі сподобався мальовничий краєвид світлини. Схвальні відгуки отримала композиція кадру. Член журі, фотограф, Сергій Криниця так прокоментував фото: «Ракурс гарний, щодо техніки — так, на жаль свої обмеження накладає технічна можливість камери дрону».

На світлині зображено залізничний кам’яний міст у селищі Ворохта, неподалік в’їзду в село Вороненко, довжиною 170 метрів. У народі його ще називають «Вороненківським» чи «Лісовим» віадуком.

2020 року світлина цього ж моста із зовсім іншого ракурсу теж перемагала в цій номінації. Усього є чотири віадуки у Ворохті, але стаття існує поки тільки про один.
Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії. 
У списку пам’яток Івано-Франківщини 3727 об’єктів. За час проведення конкурсу були подані фото 1768 пам’яток (47%). Цього року 25 учасників завантажили 810 фото 595 об’єктів культурної спадщини регіону (з них 222 — завантажені вперше). З початку конкурсу 302 учасники змагалися за перемогу у цій номінації.
banner

Залишити відповідь