Франківець поділився покроковою інструкцією, як отримати візу у США
Засновник ІТ-компанії та мандрівник Микола Гавриляк детально та зрозуміло розповів, які потрібно виконати дії, що заповнити та куди звернутися для того, щоб отримати візу у США.
Свою інструкцію він розбив на сім категорій:
1. Підготовка
Обираємо категорію нееміграційної візи(перелік на сайті посольства). У моєму випадку це В1(бізнес) та В2(туризм). Досить часто їх видають разом. Якщо ви підприємець, сміливо подавайтесь на В1/В2. Готуємо фото: зроблене за останні шість місяців, квадратне, в електронній формі (зазвичай у фотосалонах знають формат), можна додатково звіритись на сайті посольства. Електронне фото пізніше знадобиться при заповненні анкети DS-160.
Запит на візу рекомендують подавати не пізніше ніж за три місяці до дати ймовірної поїздки. Можна швидше.
2. Консульський збір
Вартість 160$ і оплачується в національній валюті і ТІЛЬКИ через відділення Райффайзен Банк Аваль згідно депозитного бланку який треба скачати з сайту посольства. Обов‘язково зверніть увагу до якої дати дійсний бланк.
Квитанцію обов‘язково зберігаємо, бо знадобиться при реєстрації на співбесіду. Ви можете записатись на співбесіду протягом року від дати отримання квитанції.
Консульський збір не підлягає поверненню.
Якщо оплата була проведена в робочі дні, то записуватись на співбесіду можна вже за п’ять годин.
3. Заповнюємо анкету “DS-160”
Анкета за лінком: https://ceac.state.gov/genniv/
Її слід заповнити та надіслати ДО співбесіди в посольстві. Для запису на співбесіду потрібно буде надати номер штрих-коду який вказано на сторінці підтвердження анкети DS-160. Анкету DS-160 обов’язково надсилати через інтернет. Посольство США не приймає заповнені від руки чи роздруковані анкети.
Рішення про отримання візи приймається на основі анкети, тому до цього потрібно підійти відповідально. Мотиви поїздки в анкеті та на співбесіді повинні співпадати:) У мене заповнення 2 анкет(собі і дружині зайняло менше двох годин)
При заповненні анкети є питання про місце, де ви житимете – там сміливо вказуйте “Different appartments on AirBNB”, чи адресу готелю, бронь якого можна зробити і при потребі безкоштовно скасувати після отримання візи через booking.com.
Вказуйте, що їдете тільки з чоловіком/дружиною, чи самі, родичів/знайомих у США нема. Лишня інформація – додаткові питання, воно вам не треба.
Важливо: у випадку відсутності активності користувача, сеанс заповнення форми DS-160 завершується через 20 хв і вся внесена інформація зникає. Щоб не починати заповнення форми спочатку, фіксуйте номер ідентифікації анкети який є у правому верхньому кутку сторінки чи завантажуйте файл з анкетою собі на ПК. +регулярно зберігайте всі зміни.
Після заповнення візової анкети DS-160 створюється сторінка підтвердження з числово-буквенним штрих-кодом. Друкуємо цю сторінку, вона потрібна нам на співбесіду!
4. Записуємося на співбесіду
Переходимо на https://cgifederal.secure.force.com/?language і записуємося на співбесіду. Там обираєте вільні години та дати співбесіди.
Для запису на співбесіду потрібно надати інформацію про:
1. номер вашого закордонного паспорту;
2. Номер квитанції Райффайзен про сплату збору.
3. Десятизначний номер штрих-коду із сторінки підтвердження анкети DS-160.
Реєструєтесь у системі, відповідаєте на питання і вибираєте дату та час на який вам зручно прийти.
Найкраще записуватися на ранок, менше стоятимете в черзі та й офіцери будуть з кращим настроєм.
5. Готуємо документи для співбесіди та себе:
Обов’язкові документи:
– сторінка- підтвердження з штрих-кодом форми DS-160
– Дійсний закордонний паспорт, термін дії якого не менш, як на 6 місяців перевищує тривалість ймовірного перебування в США.
– одне фото розміром 5х5 см (особисто я брав фото друковане, але його ніхто не просив)
– квитанція про оплату збору в розмірі $160
– Лист-підтвердження співбесіди з штрих-кодом яке свідчить, що ви записались на співбесіду.
На співбесіду можна брати будь-які документи, що на вашу думку підтверджують інформацію, яку надаватимете консульському офіцеру.
До таких документів відносять:
– Доки про реєстрацію ФОП.
– Виписки з банківських рахунків;
– Договір купівлі квартири.
– Свідоцтво про шлюб;
– Свідоцтво про народження дітей;
– Квитки на літак;
– Підтвердження бронювання готелю;
– Квиток на конференцію.
– І. Т.д(але це не є обов‘язково! Зазвичай консул не просить ці документи і приймає рішення на основі вашої анкети, паспорту та ваших відповідей на його питання.
Я не мав жодної довідки про доходи, хоча вказав досить велику суму доходу в анкеті. Натомість мав документи на квартиру та дітей які ніхто не питав.
6. Співбесіда
Посольство США знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Сікорського, 4 (15 хвилин пішки від м.Берестейска). Приходіть хоча б на 15 хвилин раніше для проходження контролю охорони (щось схоже з перевіркою в аеропорту).
В будівлю посольства можна проносити тільки документи в прозорій папці (нас пустили із чорною).
Всі свої речі можна залишити навпроти головного входу у платних камерах зберігання. Вартість зберігання – 40 гривень.
В посольстві всі працюють чітко. Після перевірки наявності у вас обов‘язкових документів, вам присвоять номер. З ним, підходите до віконець 16-18, для перевірки паспорта, після чого очікуєте на зняття відбитків пальців у віконцях 19-20. Після цього очікуєте своєї черги на співбесіду.
Коли настане ваш час для співбесіди, підходіть до відповідного віконця і чітко та лаконічно відповідайте на питання консула.
Сама співбесіда триває 3-5 хвилин. Якщо вашу візу одобрено, ви отримаєте синій листок на якому буде написано де можна забрати паспорт. Якщо ж вкінці співбесіди, вам вручать ваш паспорт, то у отриманні візи вам відмовлено.
У мене питали:
– ціль візиту в США (бізнес-конференція)
– Куди лечу(вказав місто та де матиму пересадку)
– Чи бував раніше в США?(бував по програм обмінів Open World)
– Чим займаюсь?(Засновник ІТ компанії)
– Попросили показати квиток на конференцію та спитали чому я сам собі його оплатив (відповів, щоя засновник компанії, тому й оплатив самостійно)
Дружину питали:
– Чим займається(вона ФОП, відповідно вказала рід діяльності)
– Хто залишився з дітьми(дідусі/бабусі+няня)
У результаті нам двом відкрили візу В1/В2 на 10 років, хоча я дружину подавав тільки на туризм.
7. Отримання візи
Якщо вашу візу одобрено, то отримати її ви зможете двома способами:
– кур’єрська доставка за 60грн ТMM Express додому чи в офіс.
– без додаткової оплати можна забрати паспорт у відділенні ТMM Express, який ви вказали при записі на співбесіду.