Друге життя старих годинників та термометрів. Франківець створює дивовижні картини у стилі стімпанк (ФОТО)

Потьмянілі циферблати, металеві шестерні, іржаві ключі, а поруч з ними – комахи, рептилії та кольорові самоцвіти. Все це можна зустріти в роботах мешканця Івано-Франківська Олега Гроссу.

Колишній військовий, за освітою – авіатор, у вільний від роботи охоронця час створює дивовижні картини. Вони складаються з безлічі деталей, які можна роздивлятися годинами.

Олег Гроссу розповідає, що з дитинства йому подобалося малювати. Не так давно разом з дружиною, яка займається декупажем, захопився рукоділлям. А кілька місяців тому відкрив для себе стиль стімпанк. На це слово випадково натрапив у Інтернеті.

«Я почав цим цікавитися. Колись я працював з металом у кузні, кував. Мені метал подобається», – зауважив майстер.

Стімпанк (від англійського “steam” – “пара” та “punk” – “протест”) – напрям у науковій фантастиці про світ, в якому панують парові машини. Ті, котрі були поширені у Великобританії, Франції, Німеччині у 18-19 сторіччі. Цю естетику використовують у коміксах, літературі, фільмах. Зображають фантастичні механізми, зроблені з клепаного металу та мідних труб.

«Стімпанк – це механізація, парові машини. Це якби зараз технології не розвивалися, не було комп’ютеризації, провідникових речей, то уявіть собі, що було б, якби далі всюди використовувалися парові машини. Були б літаки на дизельному паливі, на поршнях. Це би все диміло, шестерні крутилися», – розказує Олег Гроссу.

На одну роботу, в середньому, чоловік витрачає два-три дні. За його словами, це заняття суттєво знімає стрес.

Деталі часто купує на «П’яному базарі» або отримує від друзів. У його руках старі речі отримують нове життя.

Наприклад, в одному з експериментів упаковка від дезодоранту та сантехнічний кран перетворилися на підводний човен у стилі стімпанк.

Проте найбільше панові Олегові подобається використовувати старі термометри та годинники.

«Розбираю радянські будильники, тому що там справжні механізми».

З допомогою спеціальних технологій пластикові та гумові деталі він також перетворює на металеві. Використовує акрилові фарби, які імітують бронзу, мідь, золото. А фактура іржі виходить завдяки застосуванню дитячої присипки.

Автор вважає, що стімпанк і фентезі між собою пов’язані. Тому часто на його картинах з’являються й інші елементи – комахи, рептилії, блискучі прикраси, візерунки. Одну зі своїх робіт він назвав «Індіана Джонс», іншу – «Книга Пандори».

Елементи в композиціях поєднані не просто так – кожна щось символізує. Приміром, у роботі «У кожного є вихід» можна побачити замок, три ключі і серце. А на картині «Все про освіту» про історичний розвиток розповідають різні засоби для навчання такі, як пера та авторучки.

Олег Гроссу каже, що у нього немає знайомих,які займаються подібними речами. Тож він мріє зустрітися людей, які цікавляться цією справою. А також тих, хто міг би оцінити його картини.

На думку автора, його роботи могли б стати прикрасами для цікавих інтер’єрів та бути хорошим подарунком для когось.

«Для чоловіків, які знайомі з технікою, така тематика могла б бути цікавою. Жінкам може сподобатися поєднання рослин, ящірок, чогось красивого із чимось не дуже чистим, іржавим», – вважає Олег Гроссу.

Дізнатися більше про творчість та замовити роботи пана Олега можна на його сторінці в «Інстаграмі».

banner

Залишити відповідь