Життя з великими й маленькими грудьми: франківські студентки розповіли переваги та недоліки (ФОТО)
За статистикою, кожна п’ята жінка незадоволена розміром своїх грудей і бажає їх збільшити на розмір чи два. Зважаючи на об’єктивацію жіночого тіла у суспільстві, коли напівоголені дівчата з пишним бюстом рекламують усе: від бетону до автівок, це очікувано.
Однак як насправді живеться з великим розміром грудей? Чи відчувають дискомфорт жінки з маленькими грудьми? Кому з них важче обрати нижню білизну? З якою реакцією суспільства і ті, і ті найчастіше зіштовхуються?
Перша проблема дівчат із великими грудьми полягає у тому, що вони ніколи не можуть визначити, який у них насправді розмір, розповідає Огого! 19-річна франківська студентка Мар’яна Паньків, яка має 6 розмір грудей.
Дівчина, зважаючи на загальні мірки, спочатку вирішила, що у неї 4 розмір, але коли зайшла у магазин, щоб придбати собі нижню білизну, почула: «Сонечко, у тебе трошки G, тобто 6». Розмір грудей час від часу змінюється – це залежить від того, чи вона набирає вагу, чи худне.
“Але навіть коли втрачаю вагу, груди не стають набагато меншими. Коли я була дуже худа, у мене все одно тримався 2 із половиною чи 3 розмір”, – каже Паньків.
Мар’яна розповідає, що груди почали рости в 12 років, і розмір дуже швидко став першим – через місяць. Тоді ж дівчина почала носити бюстгальтер – змусила мама, сказавши, що нема вже куди тягнути. Але Мар’яна соромилася своїх грудей, адже була однією з перших “таких” у класі – ставало незручно.
“Тоді мої подружки не мали грудей і, логічно, не носили бюстгалтерів. Це зараз круто, а тоді ти дитина, і всі ходять без того, а ти з тим. І що це взагалі таке?
А через рік у мене почалася менструація, і груди почали ще активніше рости. Навіть сама не помітила, коли у мене у 8 класі вже був 4 розмір”, – каже Мар’яна.
Дівчина розповідає, її мама та тітки також мають великі груди.
“Мій тато колись казав про груди моєї мами: “На одну лягти, а другою накритися”. Тому у нас це таке наслідкове, з покоління у покоління, як кажуть”, – посміхається дівчина.
Однак Мар’яна Паньків відзначає, що мати великі груди – не так круто, як багато хто вважає.
Передусім у дівчини виникають проблеми з вибором одягу, адже коли приходить у магазин і хоче придбати якусь річ, повинна думати, чи налізе ця річ зверху.
“До прикладу, яка у мене ситуація з вибором сукні? Розмір одягу у мене М у всьому, але у грудях – ХХL, а не буває так, щоб сукня була зверху велика, а знизу менша. Практично усі мої сорочки L, тому що інакше ніяк. Зазвичай речі на мене завеликі, але з цим можна, у принципі, миритися, нічого страшного у цьому нема”, – зізнається Мар’яна.
З купівлею нижньої білизни теж виникають труднощі, зокрема, фінансові.
“У звичайних магазинах дуже важко знайти щось для себе, і ти вже просто йдеш у кращі й дорожчі, відповідно, де може бути більший вибір. Є звичайні дешеві ліфчики, грубо говорячи, але вони орієнтовані на старших жінок. Це естетичний вигляд не той, тканина не та, це незручно особисто для мене”, – відзначає Паньків.
І, звісно, до вибору нижньої білизни треба ставитися відповідально. Мар’яна зізнається, що їй не подобаються дівчата, які, знаючи, що у них великі груди, купують бюстгалтери з дрібними шлейками.
“По-перше, це грудям важко, це тобі важко, тебе натирає, а, по-друге, негарно. Білизна має бути з широкими шлейками, широка, щоб твої груди не вивалювалися на кожному кроці.
Деколи дівчата з маленькими грудьми купляють собі ліфчики з підкладками, а є й навпаки – коли дівчата з пишним бюстом купляють замалі. Зазвичай дівчата так роблять, щоб груди здавалися ще більшими. Я знаю такі випадки, але деколи виходять казуси, тому що груди просто вивалюються, і це факт”, – каже Паньків.
З фізіологічної точки зору теж виникають проблеми, адже незручно робити елементарні вправи через те, що фізично важко, спина болить, постійно хочеться згорбитися. Тобто якщо навіть Мар’яна намагається сидіти рівно, все одно хоче зігнутися і “полегшити собі цим долю”. Окрім того важко спати, тому що для сну є небагато поз.
“Це незручно також, бо на великі груди занадто звертають увагу, тебе надзвичайно завжди хочуть зачепити, хочуть про це тобі сказати, «підколоти» і так далі. Виникає дискомфорт. У мене був період, коли я ненавиділа те, що в мене великі груди. Зараз я поступово з цим якось змирилася. Можливо, це переросло в певну гордість.
Так, бувають різні моменти, різне говорять, але більшість звертає увагу з позитивної точки зору. Я б не сказала, що дуже комфортно почуваю себе тоді, коли сидять у колі й просто обговорюють мої груди. Якщо з якоїсь гумористичної точки зору на це подивитися, то так – інколи варто з усього посміятися. З себе треба вміти посміятися, але не коли це переходить межу. Насправді існує стереотип, що хлопці люблять дівчат із великими грудьми. Це тільки стереотип. На сучасному етапі розвитку ми бачимо, що дівчата з маленькими грудьми у більшому «ТОПі», ніж дівчата з більшими. Це вже суто суб’єктивно, що от вона має великі груди, вона народить здорову дитину і бла-бла-бла”, – відзначає дівчина.
Мар’яна називає і переваги великих грудей. Зокрема, каже, що таку дівчину точно помітять, не зважаючи на те, чи вона буде з макіяжем, чи без, на підборах, чи ні. Також, не зважаючи на недоліки фігури, все одно можна одягнути плаття з декольте і не соромитися своїх грудей.
“Ще дуже зручно тримати щось на них. От коли лежу, люблю поставити на них книжку, ручку. І звичайно, це перевага, коли маєш хлопця. Тоді розумієш, що він іде і пишається тим, що у його дівчини такий пишний бюст, гарний потенціал. Стає дуже приємно”, – каже Паньків.
Часто бувають і курйозні ситуації. Мар’яна розповідає, що постійно випадково б’є грудьми оточуючих, обійматися з нею важко.
“Хлопці зі мною не люблять обніматися, – сміється дівчина. – Серед кумедних ситуацій і те, що люди люблять бавитися з моїми грудьми. От, наприклад, я живу в гуртожитку, і мої груди – поняття загальновідоме у моїй кімнаті. Якщо дівчатам сумно, вони можуть до мене прийти, побавитися з ними, покрутити, ще щось. Одна моя одногрупниця порівнює їх із тістом, з якого можна робити пасочки”.
Попри все дівчина не хотіла б зменшити груди. Мар’яна розповідає, що взагалі про це не задумувалася до періоду студентства. Але пізніше був період, коли вважала, що стане старшою, піде на роботу і зменшить груди. Після подумала напівжартома: «Господи, дитино, що ж тобі треба у цьому житті?». Зараз Мар’яна категорично проти цього задуму.
“Що маю, те маю. У будь-якому випадку форма у мене не зміниться, і я не бачу у цьому сенсу. Навіщо зайве хірургічне втручання? Мої груди не є такі супервеликі, як, наприклад, 12 розмір. Так, деколи з ними незручно, деколи навіть одягатися не цілком комфортно, але вони не є такими дуже-дуже”, – підсумовує Мар’яна.
Чи варто збільшувати груди думає також 19-річна франківська студентка Юлія Дементьева, у якої нульовий розмір грудей.
“До “одинички” навіть не доходить. Про це важко говорити, це треба бачити”, – жартує про свій бюст дівчина.
Дівчина хотіла б збільшила груди на розмір чи два, але після вагітності. Проте тоді постає питання: “Де логіка?”, оскільки відомо, що після вагітності у багатьох жінок збільшуються груди. До того ж є багато випадків, коли імпланти не приживаються, тобто це завжди ризик.
Юлія також розповідає, що її бабуся по татовій лінії померла від раку грудей. У її мами теж були проблеми. Жінці зробили операцію, все нормально.
“Складається так, що у мене є схильність до раку грудей і зі сторони батька, і матері. Відомо, що рак – частково генетична спадкова хвороба, тому я не хвилююся, не поспішаю. З урахуванням такого ризику захворіти мені краще мати менші груди, бо хто знає, як би склалося, якби у мене був 2 чи 3 розмір грудей”, – каже дівчина.
Дементьева розповідає, що у неї був комплекс неповноцінності через розмір грудей до 15 років. Але після прийшло певне усвідомлення, і дівчина полюбила себе.
Жарти з боку оточуючих, звісно, були, але у піділтковому віці й не тільки по відношенню до неї.
“У класі хлопці жартували з усіх, і дівчата самі з себе жартували. Це настільки було щиро і безхмарно, що ніхто на цьому не акцентував”, – зауважила Юлія.
Студентка розповідає, що їй також важко обирати одяг, але це проблематично навіть не через розмір грудей, а через її фізіологію загалом. Оскільки дівчина худа, але висока і широкоплеча, їй треба купувати одяг на розмір більший.
“Але насправді це не викликає проблеми, тому що я одягаюся так, аби мені було зручно за всіма параметрами, і завжди знаходжу те, що потрібно”, – каже Юлія.
До вибору бюстгалтерів Дементьева дуже прискіплива та зізнається, що знайти необхідне дуже важко. Щодо ціни, дівчина вважає, що завжди можна знайти оптимальніший варіант. І питання стоїть не у грошах, а у часі – коли ти знайдеш цю річ.
До пуш-апу студентка ставиться непогано, любить одягати бюстгалтер із підкладками, коли це необхідно.
“Щодня одягати немає змісту, тому що це важко для твого організму, й як я читала, дізнавалася, це досить погано впливає на жіночі груди. Але сама десь колись на якусь вечірку – чому ні?” – зізнається Юлія.
Юлія також спростовує думку, що дівчата з великими грудьми більше подобаються хлопцям.
“Жоден із моїх кавалерів ніколи не висував якихось претензій стосовно мого розміру грудей. Навпаки – мініатюрність їм була більше до вподоби. Це справа вибору кожного хлопця. Хай дівчата собі не думають, що у них невеликі груди, і вони нікому не подобаються – це неправда. Так, великий бюст кидається в очі, але пізнають людину у процесі спілкування.
Також у багатьох випадках є такий пункт як натуральність. А хто знає, чи натуральні у дівчини груди, чи ні. У нас можливості настільки великі, що кожна десята може собі збільшити хірургічними методами груди”, – каже Юлія.
Недоліків у невеликих грудей дівчина не бачить. Єдине – це проблема з вибором білизни. Недоліки, можливо, бачать інші, представники протилежної статі, які люблять пишногрудих дівчат. Плюсів же – купа: починаючи від одягу і закінчуючи “зручністю у використанні”.
“Ти можеш бігати, не переживати ні про що. Також для мене малі груди – великий плюс, бо я сплю на животі відколи себе пам’ятаю. Кожен бачить свої переваги у цьому”, – додає Юлія Дементьева.
Дівчатам, які комплексують стосовно розміру грудей, дівчина, насамперед, радить займатися собою. Як мінімум, психологічно, і для цього є безліч методик. Одну з них Юлія також практикувала. Потрібно сісти перед дзеркалом, перерахувати свої плюси і мінуси. Якщо переважають недоліки, треба сказати: «Я над цим буду працювати, буду досягати висот, буду з цим боротися». Коли почнуть переважати плюси, коли людина почне усвідомлювати, що немає за що себе не любити, варто сказати: “Я люблю себе”.
“Народилася такою – отже природа так розпорядилася. Любіть себе, нема чого морочитися. Тим більше, що зовнішність – це одне, розмір грудей – це інше, а, все ж таки, яка ти людина – найголовніше”, – підсумовує дівчина.
ФОТО: Інстаграм.