Краса, сила та грація. У Франківську діток навчають танців та пілоні та «літати» на полотнах (ФОТО)

Якщо ви хочете бути більш гнучкими, сильними, вміти красиво рухатись під музику та відчувати своє тіло, то танці на пілоні та гімнастика на повітряних полотнах для вас. Опанувати ці види спорту допомагають дітям та дорослим в Івано-Франківську у студії Caramel Pole Dance. Тут для читачів Огого! розповіли про особливості цих напрямків та розвіяли міф, що танці на пілоні – це про стриптиз.

Інструкторка Марія Єригіна пригадує, що побачила в Інтернеті відео і настільки захопилася, що вирішила спробувати свої сили. Спершу в Івано-Франківську не було таких курсів, але через певний час вони відкрились і жінка пішла вправлятися. Тренувати інших почала випадково, коли знайомий попросив його підмінити. Тепер навчає франківців танців на пілоні вже три роки.

танці пілон-0491

Займаються тут діти та дорослі, більшість дівчат, але вже є й два хлопчики. За словами Марії, малечу стараються долучати після 1 класу, бо молодші не вміють прораховувати наступні рухи, думати, де треба притиснути руку, зажати плече. З дорослими легше.

Під час танців працює вся група м’язів та різні частини тіла. Спершу займатися важко, якщо нема фізичної підготовки. Але після частого повторення того чи іншого елементу труднощі зникають, залишається хіба приємна втома. Заняття відбуваються 2-3 рази на тиждень по годині. Спершу проводять розминку, а потім виконують трюки – крутки, стійки, акробатичні елементи, вчать відчувати своє тіло.

 «Досвід здобуваєш у залі. Не обов’язково ти маєш віджатися 100 разів. У когось є більше сили, а менше гнучкості, і навпаки», – каже вона.

танці пілон-0471

Окрім покращення фізичної форми, танці на пілоні допомагають долати комплекси та почуватися дітям і дорослим більш впевнено у собі. До речі,  приходять на заняття не тільки з метою гарно провести час та навчитися чогось нового, а щоб схуднути. Пол денс чудово спалює калорії та визнаний видом фітнесу.

Цей напрямок з кожним роком в обласному центрі стає більш популярним. Люди поступово припиняють асоціювати танці на пілоні із чимось суто еротичним, із стриптизом. Це підтверджує тренер Олег Поплавський, у якого теж все почалося із перегляду відео в Інтернеті.

«Багато знайомих кажуть, що це стриптиз, але я спробував і це питання відпало. Тут потрібна сила, а стриптиз і з кріслом можна затанцювати. Може й через цей стереотип більше дівчата цим займаються. На щастя, завдяки дітям тепер легше доносити до людей, що це ближче до спорту», – прокоментував він.

«Західній Україні ще треба розвиватися та дивитися на всі речі простіше. Справа у відкритості, у танцях», – додала Марія.

танці пілон-0469

Танець на жердині офіційно визнано видом спортом. Проводяться чемпіонати різних рівнів для чоловіків, жінок та дітей. Поплавський розповідає, що є  чіткі вимоги до костюмів, не можна під час змагань танцювати, роздягаючись, дітям заборонено показувати трюки пов’язані з елементами стриппластики. За це знімають бали. Малеча може демонструвати свої сили на чемпіонатах з 5 років і у студії до цього заохочують.

Є кілька видів танців на жердині. Арт – це  коли зі 100% танцю є 40-60% акробатики. Він більш артистичний, танцівники фантазують із образом, одягають цікаві костюми. Пол денс спорт передбачає 80-90% акробатики, тільки 10% танцю людина може бути на підлозі. Одяг – купальник. Екзотик – коли танцівниця на каблуках більше танцює на підлозі (20-40% акробатики, все інше – плавні рухи). Також є силова акробатика на каблуках, чого в Івано-Франківську навчають тільки з 18 років.

танці пілон-0537

Також тут навчають гімнастики на повітряних полотнах. Тренерка Романія Чепіль зауважила, що цим видом спорту з танцювальними елементами не кожен може займатися, не всі витримують фізичне навантаження. Тут головне не боятися, адже різні елементи виконують у повітрі.

Заняття відвідують 8-9 діток від трьох років. Спершу з ними проводять розминку, розвивають і дають навантаження на всі групи м’язів. Вони присідають, качають прес, віджимаються, підтягуються, розвивають гнучкість та координацію.

«Були учні сором’язливі, не хотіли відпускати маму, але ми над цим працюємо. Придумали гру «Метелик», коли кажемо – скажіть, хто куди летить і вони розказують, що хтось на море, хтось ще кудись. Наше завдання зробити так, щоб вони почувалися, як у своїй тарілці, розуміли, що на них тут ніхто кричати не буде. Знаходимо з дітками компроміси», – розповідає франківка.

«Мені дуже подобається займатися на полотнах. Багато перед цим пробувала, а це припало до душі. Ти розслабляєшся та відчуваєш легкість», – додала Романія.

танці пілон-0551

Нещодавно для учнів вперше в Івано-Франківську провела майстер-клас танцю на полотнах бронзова призерка чемпіонату світу Ганнуся Бойчук. Вона показувала нові елементи.

«Отримую велику дозу адреналіну, коли виступаю. Тіло зміцнюється. Відчуваю гордість. А щоб бути переможницею, потрібні бажання та час на тренування», – поділилася гімнастка.

Подобаються танці на пілоні та на полотнах 11-річній Вероніці Бліновій з Івано-Франківська. Якось спробувала свої сили на майстер-класі і вирішила удосконалитись.

«Займаюся танцями, а на пілоні це по-іншому. Це важко, але з кожним зняттям вивчаю щось нове. Думаю, не кожен би зміг опанувати цей вид», – додала дівчинка.

танці пілон-0530

«Танці – це мистецтво. Ти піднімаєш настрій комусь та собі. Постійно є щось нове, що можна вивчити. Нема такого, що ти вивчив якусь програму і все. Тут багато зв’язок, трюків, переходів. Скільки буду жити, стільки буду вчитися. Тут немає кінця. Ти можеш додавати своє, створювати номери, – ділиться враженнями Марія Єригіна. – Це завжди захват. Прибуває сила, впевненість у собі. Це трюки на гнучкість, на силу. Називаю це – краса, сила та грація».

 

banner

Залишити відповідь