Google запрошує у віртуальний тур музеями України просто неба

Сьогодні, 18 липня, Google запрошує всіх охочих у віртуальний тур українськими музеями під відкритим небом. У партнерстві з Міністерством культури України, було відцифровано сім музеїв в різних регіонах України і створено спеціальний сайт “Музеї України просто неба”.

3D-тури музеями просто неба представляють історію життя в різних регіонах України, зокрема, унікальні колекції етнографічних та архітектурних об’єктів з усіх регіонів України, датованих XV-XIX століттями.

Список музеїв в рамках проекту складається з:

  • Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогів);
  • Музей народної архітектури і побуту у Львові “Шевченківський гай” (Львів);
  • Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (Переяслав-Хмельницький);
  • Закарпатський музей народної архітектури та побуту (Ужгород);
  • Центр народознавства “Мамаєва Слобода” (Київ);
  • Запорізька Січ – Національний заповідник “Хортиця” (Запоріжжя);
  • Резиденція Богдана Хмельницького (Чигирин).

Щоб почати віртуальну подорож, потрібно вибрати на карті один із семи музеїв, і за допомогою зручної навігації і голосового супроводу трьома мовами – українською, російською і англійською – можна дізнатися цікаві факти з історії української культури.

Завдяки 360-градусним панорамам можна не тільки прогулятися територією музеїв і вивчити околиці, а й зазирнути всередину будинків і ознайомитися з музейними експозиціями.

Крім того, за допомогою опції “Прокласти маршрут” можна перейти на Карти Google і скласти оптимальний варіант маршруту від свого місця розташування до обраного музею.

Міністр культури України, Євген Нищук переконаний, що живучі в сучасному світі, який сповнений високими технологіями та їх засобами, потрібно демонструвати культурну спадщину, яка робить людство вічним.

Такі проекти, як наша спільна ініціатива з Google Україна, кампанія “Автентична Україна” – чудове поєднання сучасних технологій і вікового надбання нашого народу. А представлення світові відомих історичних пам’яток та унікальної культурної спадщини України є важливим завданням Міністерства культури, яке я очолюю. Разом з компанією Google музеї України просто неба стають доступними для всього світу”, – коментує він. 

В рамках кампанії “Автентична Україна” вже представлені віртуальні тури  унікальними дерев’яними церквами Карпатського регіону України зі світової спадщини ЮНЕСКО і 3D-тур Київським національним академічним театром оперети.

banner

Залишити відповідь