Із пельменями та оладками у Франківську зустріли Китайський новий рік (ФОТО)

27 січня в Івано-Франківську на базі факультету туризму Прикарпатського національного університету відбулося Свято Весни, або як ще його називають Китайський новий рік або Місячний новий рік.

Свято для студентів, які вивчають китайську мову, організували викладач кафедри загального та германського мовознавства факультету філології Чжан Лічжи та старша викладачка цієї ж кафедри Ірина Ілійчук.

Чжан Лічжи – громадянин КНР, який працює з жовтня в університеті за контрактом, розповів, що у 2017 році Китайський новий рік розпочнеться 28 січня і триватиме до 15 лютого 2018 року. Китайський новий рік – найдовше і найважливіше свято в китайському місячному календарі, яке, звісно, супроводжується приготуванням традиційних страв:

“У Китаї кожне свято невіддільне від традиційної кухні. Основна страва – це китайські пельмені, які роблять із свинини, телятини, яловичини або овочів із різними спеціями і пекінською капустою”, – розповів Чжан Лічжи.

Тому викладач провів для студентів майстер-клас із приготування китайських пельменів, а також вчив готувати оладки.

Чжан Лічжи зізнався, що часто готує і любить готувати.

“У Китаї насправді готує той, у кого є час.
Якщо це молоде подружжя, то готують батьки, адже молодь зайнята. Із української кухні мені найбільше подобається борщ і бульйон”, – розповів викладач.

Студентка другого курсу факультету іноземних мов Євгенія Стрихар каже, що з дитинства мріяла вивчати китайську мову.

“Насправді цю мову дуже цікаво вивчати, адже так ти можеш більше зрозуміти їхню культуру, побут, ідіоми. Китайську вивчаю більше року і дуже задоволена цим”, – каже студентка.

Проректорка з навчальної роботи ПНУ Галина Михайлишин розповіла, що всього близько ста студентів вишу вивчають китайську мову.

“Ми давно поставили за мету запровадити вивчення китайської мови в університеті, адже сьогодні дуже популярно вивчати все, що пов’язано з цією країною, і ми знаємо, який технологічнорозвинений Китай. Можливо, що зовсім скоро китайська стане основною мовою у нашому виші, а не додатковою”, – каже проректорка.

На святі студенти також вправлялися у китайській каліграфії, співали китайських новорічних пісень та наприкінці записали новорічне відеопривітання для китайського народу.

banner

Залишити відповідь