Карантинний відпочинок: франківка розповіла про своє море закордоном (ФОТО)

Попри поширення коронавірусу деякі країни все ж відкривають свої кордони, а туроператори продають квитки. Гарантій жодних, адже щодня ситуація може змінюватися. Франківка Соломія Грицак розповіла про свою подорож закордон, пригоди та карантинний відпочинок у той час, коли світ бореться із пандемією коронавірусної хвороби.

Як інформувала “Галка” раніше, п’ять країн відкрили кордони для України, ЄС переглядатиме список кожні два тижні. Українці зараз можуть їхати до Туреччини, Хорватії й Албанії без епідемічних обмежень, до Чорногорії – за наявності тесту про відсутність COVID-19, до Єгипту – з проходженням самоізоляції при поверненні.

 

Журналістка видання поспілкувалась із франківкою Соломією Грицак, яка не може без пригод. Дівчина боялася, що через пандемію коронавірусу в цілому світі відпочинок закордоном цього літа доведеться відкласти, проте як тільки певні країни відкрили свої кордони для наших громадян, туристка купила квитки, склала валізу й полетіла на море в Албанію. Про карантинний відпочинок, які пригоди чекали на туристів закордоном – читайте далі.

0b949691-2daf-42e9-a32a-77e0800eceff

 

Соломія розповідає, обрали Албанію через те, що це маленька, колись закрита комуністична країна, яка сьогодні тільки починає розкривати свій туристичний потенціал. А він величезний. Адріатичне та Іонічне моря в поєднанні з могутніми Балканськими горами створюють унікальні природні пейзажі, від яких важко відірватись. А ціни на все дешевші, ніж в Івано-Франківську.
“Ми очікували, що через ситуацію у світі нам можна буде поховати свої плани на літо, але Албанія одна з найперших відкрила свої кордони для українців без жодних обмежень, обсервації та тестувань. Хоча не обійшлось без «сюрпризів», в останній день нашого перебування в Албанії МОЗ віднесло цю країну до «червоної зони», але про це пізніше. Щодо теперішніх правил безпеки польоту, то одразу біля входу перевіряють температуру тіла, валізи та документи, після того ми проходимо реєстрацію та отримуємо білети на літак”, – каже Соломія.
 0f267a12-7167-45c5-b53d-1ffbf90f8891
У транзитній зоні Борисполя рідко помічаєш, що у світі щось не так: зазвичай масковий режим та дистанція лише деколи дотримана, хоч оголошують про це досить часто.
“У літаку бортпровідниці також постійно нагадували за маски. Як тільки ми приземлились в Албанії – відразу забули про будь-який вірус – тільки при виході з літака ми пройшли крізь рамку, яка обробляла пасажирів антисептиком. Після цього і до кінця відпочинку ніщо не нагадує про пандемію, тут все спокійно.
Ми приїхали в готель пізно ввечері, нас привітно заселили і навіть відкрили ресторан, адже вечерю ми пропустили. Попереду у нас 7 днів у дуже таємничій країні”, – розповідає дівчина.
0729acda-3b07-4d36-9a8d-c9af8ac65b7e
Попри усі раніше нам відомі стереотипи, туристи почували себе у повній безпеці.
“Найбільше, що нас вразило в цій маленькій країні – привітність. Побувавши у всіх країнах Адріатичного узбережжя і нарешті діставшись до найбіднішої в регіоні Албанії, ми не очікували побачити такий рівень сервісу та гостинності. Звісно, є відмінності, які відразу кидаються в очі: сміття на узбіччях та навіть в природних заповідниках; 90% закладів не приймають банківські картки («only kash», але можна користуватись євро); далеко не всі розуміють англійську, проте кожен намагається допомогти туристу, навіть якщо ти потрапив у віддалене гірське село. “
43fc2f19-abe1-46a6-874f-df54a7176861
Також, кожен турист відзначає величезну кількість старих автомобілів марки Mercedes на дорогах, а також безліч бетонних бункерів, яких звели по всій території країни понад 700 тисяч.
“Все це наслідки диктаторського минулого країни, під правлінням Енвера Ходжі, який обожнював Мерседеси та водночас більше 40 років готував свою країну до вторгнення ворогів. Я думаю, всім зрозуміло що на Албанію так ніхто і не напав…
І нарешті, у кожній країні, будь які недоліки нівелюються морем. А воно тут чарівне. Так звана «албанська рів’єра» простягнулась на 70 кілометрів на півдні країни, починаючи від мегапопулярного галькового пляжу Dhermi і закінчуючи курортом Ksamil з казковим піщаним пляжом, лише в пятикілометровій відстані від грецького острова Корфу”.
0b6779b8-eeac-444c-9012-af9ac4da9a69
Проте не обійшлося без сюрпризів та пригод.

“За день до повернення з новин ми дізнались, що після семиденного відпочинку, нас чекають ще 14 днів самоізоляції. Ми підготували на своїх смартфонах додаток «Дій вдома», а по приїзду відразу спланували похід до лабораторії для здачі ПЛР-тесту. Негативний тест вноситься до електронної системи Центру громадського здоров’я України і автоматично синхронізується із сервісом «Дій вдома». Вартість нашого тесту склала 800грн, очікування – 1-2 робочі дні. Насправді не все так складно, як здавалось раніше. В даній ситуації здивувала байдужість туроператора «Join UP», який у своїх статтях у червні акцентував свою увагу саме на «зеленій зоні» Албанії та відсутності будь яких обмежень після прибуття, а після встановлення нових правил повернення навіть не попередив туристів про зміни, жодного e-mail чи смс. В результаті ми зі своїми завчасно встановленими додатками прийшли контроль одні з перших, а інші туристи, насаперед старшого віку, перебували у «легкому» шоці. На наше звернення Join UP відповів, що «туристи зобов’язані самі слідкувати за ситуацією». Така собі відповідь. Що стосується решти послуг, то ми повністю задоволенні туроператором, все було чітко та без затримок. Зазвичай, ми стараємось подорожувати самостійно (в Албанії це особливо дешево), проте 1900км на авто гірськими серпантинами та дороговизна чертерних авіаквитків при самостійній купівлі все ж схилила нас придбати тур. Сім днів в Албанії були казковими і однозначно вартували свого. Ми сюди ще обов’язково повернемось”, – поділилась Соломія.

banner

Залишити відповідь