Кавіст з Івано-Франківська здобув перемогу на Всеукраїнському Конкурсі кавістів 2022-2023»

19 листопада у Києві в готелі «InterContinental» відбувся VIII Міжнародний Форум виноробів та сомельє, у рамках  форуму відбувся Всеукраїнський конкурс кавістів, в якрму переміг представник WINETIME з Івано-Франківська  Василь Чучман.

Нам вдалось поспілкуватися з Василем про вино, особливості його професії та враження від конкурсу. 

Найперше, прояснимо, що професія кавіст дуже схожа до роботи сомельє. Це люди, які допомагають підібрати алкогольний напій. Відмінність в тому, що сомельє працюють в ресторанах, де підбирають напій до замовленої страви, а кавісти – у винних магазинах, вони консультують покупців, розповідають про особливості тієї чи іншої пляшки.

Василь працює із вином більше 5 років, перші знання здобув у США, коли поїхав за програмою обміну та працював у алкогольному магазині. Після повернення в Україну Василь влаштувався на роботу у винний маркет, де він працює і досі. Чоловік розповідає, що постійно вивчає щось нове у цій сфері, куштує нові сорти та стилі вина, а на роботі, разом із колегами купують коштовні напитки, щоб пізніше краще орієнтуватися в асортименті та допомагати відвідувачам підібрати вдалий напій. Адже вивчаючи тільки теорію,  дуже складно зрозуміти смаки та аромати. 

Конкурс відбувався в Києві 19 листопада, в готелі «InterContinental» цього року участь взали 26 учасників, а після відбіркового туру до півфіналу дійшли шестеро. Взагалі, подати заявку на участь може будь-хто, не обов’язково бути сомельє чи кавістою, а от відбірковий тур, в якому більше 60 запитань проходять не всі. 

Гостями VIIІ Міжнародного Форуму виноробів та сомельє стали посли декількох країн світу, народні депутати, Голова профспілок України, керівники компаній-імпортерів алкогольних напоїв, керівники ресторанного сегменту, сомельє, винороби, керівники винних компаній та винних бутиків, представники бізнес-структур, ЗМІ та ТБ, поціновувачі та любителі вин.

Професійне журі очолив доктор Рікардо Ф. Нуньєс – власник міжнародного Винного холдингу «VINOS DELA LUZ». Вже четвертий рік поспіль доктор Нуньєс очолює журі та Форум виноробів і сомельє України.

В наступних етапах конкурсу потрібно підібрати напій для гостя, враховуючи всі побажання та особливості. Консультацію проводять лише англійською. Тому, окрім зання продуктів, справжній кавіст ще й має вільно володіти іноземною мовою.

Судді обирають переможця, якому вдалось найкраще підібати вино, розказати про нього, його склад, походження, ароматику. 

Після всіх етапів випробування, Василь здобув почесне перше місце та звання найкращого кавіста 2022-2023!

banner