Феномен парової машини. Чому цей трек «розірвав» тренди Тік-Току, питаємо в психолога

Автентична українська пісня «Парова машина» у виконанні Ярини Квасній з Івано-Франківської області, вже більше тижня  є в трендах Тік-Току, відео на сторінці Ярини зібрало 10.5 мільйонів переглядів та більше 933 тисяч вподобань. Ми вирішили поцікавитись, чому цей трек набрав шаленої популярності серед українців, та дізнатись, чи правда, що музичні вподобання відображають психологічний стан.

За коментарем звернулись до магістра психології, консультанта у методі позитивної психотерапії Яни Грісюк. Експертка каже, що музика справді має вплив на емоційний стан людини. 

Існують наукові дослідження, які підтверджують, що музика може викликати фізіологічні зміни в організмі людини, такі як зміни пульсу, кровообігу, дихання та інших параметрів. Це в свою чергу впливає на емоційний стан людини, змінюючи його на краще або гірше.

 Наприклад, спокійна музика може допомогти зняти стрес та тривогу, тоді як швидка та енергійна музика може підняти настрій та збудити людину.

А ще людська психіка запам’ятовує емоції, пов’язані з тим чи іншим треком, наприклад, якщо ви слухали якусь пісню в момент емоційного піднесення, то увімкнувши її, коли вам сумно, мозок пригадає позитивну емоцію. 

Ми спитали, чому саме «Парова машина», пісня записана на телефон, без професійного звучання та студійної зйомки зараз так стрімко набиє популярності

-«Я думаю, що вона набирає обертів тому, що люди втомились від стресу – гарний ритм, проста рима дають змогу відчути власне внутрішнє відродження, ще й пора року сприяє.

І текст пісні близький українцям, ми готові віддати все, що нам цінне задля перемоги, відчуття легкості та піднесення» – прокоментувала психологиня.

banner

Залишити відповідь