Штучний інтелект обрав 10 найкращих книг десятиліття

GPTchat вражає своїми можливостями, штучний інтелект вирішує складні задачі, генерує тексти, зображення та музику. Цього разу йому дали задачу обрати 10 найкращих книг десятиліття, і ось, яку відповідь отримали:

  1. “Маленьке життя” Ганья Янаґігара

«Маленьке життя» — роман, який став фіналістом Букерівської премії 2015 року та вже закохав у себе безліч читачів у всьому світі.

Це велика історія маленького життя, в якій є місце щирій любові, справжній драмі та страшній трагедії — як в будь-якому житті кожної людини.

2. “The Goldfinch” Donna Tartt

Роман про хлопчика на ім’я Тео Декер, який стає власником картини, що стала водночас талісманом та тягарем. Книжка являє собою захоплюючу дікенсівську історію, що досліджує силу мистецтва, складність горя та таємницю долі.

3. “Соловей” Крістін Генна

Ця книга – відверта розповідь про Другу світову очима жінки та її роль у цій війні, про материнство і справжню сестринську любов, про відданість і, зрештою, перемогу.

4. Річард Пауерс “The Overstory”

Роман про групу людей, чиї життя переплітаються зі світом природи, коли вони борються за порятунок стародавніх лісів від знищення. Книжка – це масштабне і провидницьке дослідження взаємозв’язку всього живого на землі.

5.”The Water Dancer,” Ta-Nehisi Coates

Історичний фантастичний роман про молодого раба на ім’я Хайрам, який володіє незвичайною силою, що дає йому змогу пам’ятати те, що інші забули. Книжка – зворушлива та потужна медитація про силу пам’яті, історію та неминущу спадщину рабства. 

6. “Співчуваючий” В’єт Тхань Нгуєна

Перший роман єт Тхань Нгуєна “Співчуваючий” став лауреатом багатьох премій, у тому числі і Пулітцерівської премії з літератури. У цій дивно ємною книзі про війну і мир, отруєному війною, є майже все – як в реальному світі, тут тісно переплелися високе і низьке, комічне і трагічне, життя і смерть. Її дія розгортається у В’єтнамі і Америці, в Лаосі і на Філіппінах. У ній є захоплюючі повороти сюжету і неквапливе опис цікавих подій, є тонкі іронічні спостереження і пристрасні ліричні пасажі. Чи не знайти в ній, мабуть, тільки одного – байдужості.

7. “Station eleven” Emily st.John Mandel

Постапокаліптичний роман про трупу акторів і музикантів, які мандрують спустошеним ландшафтом, виконуючи Шекспіра перед невеликими громадами тих, хто вижив. Ця книжка – захопливе й чудове дослідження сили мистецтва, здатного зцілювати й об’єднувати нас.

8. “Утеча на Захід” Мохсін Хамід

Утеча на Захід — глибоко особиста книга, в якій ідеться про незабутню історію кохання, вірність та мужність, що існує поза часом. У час громадянських протиріч зустрічаються двоє — Надья та Саїд. Коли місто зайнялося вибухами, закохані вирішують залишити свою батьківщину. Вони знайшли двері, які можуть врятувати їх від жорстокості, терору та безнадії. Проте від себе не втечеш…

9. “Заповіти” Марґарет Етвуд

Роман канадської письменниці Маргарет Етвуд, який вперше був опублікований у 2019 році. Це продовження відомого роману «Оповідь служниці». Події, що описуються в романі «Заповіти», відбуваються через 17 років після періоду, охопленого романом «Оповідь служниці».

10. “Зникаюча половина” Бріт Беннетт

Роман про сестер-близнюків, що зростають у маленькому, сегрегованому південному містечку та врешті-решт ідуть різними шляхами. Книжка є потужним дослідженням раси, ідентичності та складних стосунків, що пов’язують нас разом.

banner

Залишити відповідь