Відомі блогери презентували фільм "Чарівний глечик" і хочуть показати його Європі і США. Чому не варто це робити. ФОТО

23 грудня у театрі-кіно «Люм’єр» в Івано-Франківську презентували перший повнометражний фільм україномовних блогерів «Чарівний глечик». Це стрічка, в якій поєднуються пригоди, фантастика та комедія. У кіно знялися інстазірки Діма Варварук, Володимир Карковський, Андрій Галин, Юлія Вербинець, Judah Kelechi (Юра з Коломиї) та Яна Сорочак, пише OGOGO!

Перед прем’єрою автори стрічки розповіли про неї журналістам. Сценарист та актор фільму Дмитро Варварук запевнив, що фільм “дуже унікальний”, і такого ще ніхто не робив. Сценарій «Чарівного глечика» творив чотири місяці, а на зйомки витратив 45 тисяч доларів США.

«Ідея фільму дуже нова, це унікальний формат не лише для України а й для світу. Ми поєднали 23 локації в 40 хвилин. Ми показали наш колорит. Такого ще ніхто не робив, і найважливіше, що це роблять блогери. Ми не сидимо, ми не думаємо, ми робимо. Ми зробили дуже динамічний формат, тут ви не встигаєте думати, чому герой вчиняв так. І в кінці фільму ви подумаєте – “ого, я хочу ще!”. Ми, блогери, робимо так, щоб глядач завжди залишався голодним. Наші плани – вийти на Держкіно, продати фільм на Європу та Америку, ми молоді пацани і хочемо показати Голівуду, як ми вміємо робити…Я не жалію грошей, хочеться зробити щось для українського кіно. В мене всьо є – машина, хата, нікому з блогерів, які знімались у фільмі я не платив, всьо було на колєзьких умовах», – сказав Варварук.

Щодо сценарію, то в кіно йдеться про те, що троє друзів – Діма, Андрій та Володя, мають грандіозні плани на вечір – дискотека у сусідньому селі. Але несподівана магічна знахідка змінює хід планів і подій. Тепер весела пригода перетвориться на справжнє випробування. Випробування дружби, кохання та мрії.

Тож опісля прес-конференції глядачів запросили на презентацію фільму. Чесно кажучи, від цього фільму команда “OGOGO!” і я зокрема очікувала найгіршого. Згадувала вислови «кров з очей» тощо, словом, була негативно налаштована. Втім, перше здивування – на прем’єру зібрався повний зал глядачів: молодь, підлітки, діти з батьками.

Розпочався фільм з хруща. Нам показують типовий ранок у селі, подвір’я коло хати та галицький колорит. Хрущ літає зі звуком хріново промальованої анімації і у глядача наче має з’явитись ілюзія присутності. Проте цей прийом не спрацював і я надіюсь (дуже), що той хрущ – то не було намагання якось впхати, ймовірно, єдине, що блогери знають про українську культуру (я про «Садок вишневий коло хати» Шевченка). Бо якщо відверто, весни в кадрі не видно.

Далі хрущ залітає в хату і сідає на руку сплячому Дмитру, якого будить бабуся Оксана (ну як будить – б’є рушником, і тим самим вбиває хруща). Бабця каже головному герою, що він ледащо, заставляє прокидатись і наказує, аби йшов займатись домашніми справами. Між тим висварює, що хлопець не спав, бо Юлі (Вербі) вірші писав. А ще сватає йому сусідську дівчину Галю.

Діма, прибираючи на поді (ред. горище) знаходить чарівний глечик і дзвонить друзям, аби зустрітись із ними та показати знахідку. Згодом три “колєги” йдуть на рожнятівський ринок. Там він зустрічає Юлю Вербу, в яку закоханий. З розгубленості робить їй абсолютно незрозумілий і не смішний комплімент «маєш файні вуха». А вона запрошує його на дискотеку в сусіднє село. Тут і починаються пригоди, про які детально не розповідатиму, аби не “заспойлерити” стрічку, та на кількох моментах, які мене вразили, зупинюся.

До прикладу в сільському клубі під українські народні пісні атмосфера, як у франківському “Ельдорадо”. Всі курять каляни, парять вейпи, п‘ють коктейлі. Десь так собі уявляють блогери україномовний продукт, який варто продати Америці й Європі? Ну так, це все ж дуже гарно показує українські традиції та культуру.

В іншому епізоді неприємно здивував «топ жарт»: на свіжовикопаній могилі хрест, і на ньому пише «тут може бути ваша реклама». Загалом за 40 хвилин я ще не бачила такої сукупності дикості. Фільм мав би популяризувати українську культуру, його буде переглядати молодь і діти. І, якщо на думку блогерів, наша культура це під українські народні пісні пити алкоголь, курити і танцювати в клубі, то я не хочу, аби це поширювалось і вважалось нормальним.

З позитивного у фільмі гарно показані родинні традиції, село, дружба.

До слова, на презентацію стрічки приїхала бабуся Варварука – пані Оксана. Вона дуже соромилась, прийшла на прем’єру в шубі, білих чобітках, вишиванці та в’язаному светрі. Жінка, як прийнято на Галичині, привіталась з журналістами типовим «Слава Ісусу Христу» та розповіла, що підтримує внука у всіх починаннях.

«А хто не підтримує свого внука? Бабці дуже люблять внуків. Він мав таку мету і ціль робити український контент і це була його мрія. Раніше, коли були радянські часи, було важко, зараз добре шо в вас є можливість і кожен йде до своєї мети», – каже Оксана Варварук.

Сам Дмитро зізнався, що довго вмовляв бабусю до зйомок у стрічці.

“Ми домовились на те, що я їй цілий рік буду оплачувати газ. Вона вже привикла до популярності, але вона не розуміє масштабів. Для неї 23 мільйони переглядів то нічого, а от те, що вона йде на базар її впізнають і роблять знижки – от то для неї має значення, вона визнала мою популярність не коли мої відео набирали багато переглядів, а коли виступав з інтерв’ю на Галичині, от тоді вона тішилась”, – розповів Діма.

Режисер фільму Богдан Ченкалюк помітив, що блогери і актори – багато в чому одна й та ж професія.

«Порівнювати акторів і блогерів я не можу. Блогери – це ті ж актори, просто в інстаграмі, тут в фільмі їм довелося розширити свій діапазон емоцій», – каже режисер.

Після фільму в холі кінотеатру можна було купити мерч: шапки, худі, блокноти. Також була автограф сесія та селфі з акторами-блогерами.

Загалом, на думку команди OGOGO!, фільм більш притомний, ніж ні, але він на раз, його варто подивитись і зробити висновки та не показувати Європі й Америці!

banner

Залишити відповідь