Як створювався світ "Гаррі Поттера". Кадри з екскурсії на кіностудію

Місце, де створювався цілий кіносвіт “Гаррі Поттера”, розташоване за 30 кілометрів від Лондона у графстві Гартфордшир. Тисячі поттероманів їздять сюди на екскурсії.

Саме тут розміщена найбільша у Європі кіностудія американської компанії Warner Brothers, пише Artemioz.info.

Окрім “Гаррі Поттера”, на студії знімали  “Джеймса Бонда” з Пірсом Броснаном, уривки “Зоряних воєн”, “Шерлока Холмса” з Джудом Лоу і Робертом Дауні молодшим і навіть “Сонну лощину” з Джонні Депом та “Місію нездійсненну” з Томом Крузом. З останніх фільмів – “Фантастичні звірі і де їх шукати”.

Студія Warner Brothers – це 80 гектарів знімальних майданчиків, на яких у часи Другої Світової були аеродром і військова база. Поттеріану знімали 10 років і навіть важко уявити, скільки для таких цілей було виготовлено артефактів і збудовано споруд.

Бюджет, до слова, трохи більший 1 мільярда доларів, а збори у світі – майже 8. Це більше, ніж серія Бондіани (26 фільмів) і навіть більше, ніж Зоряні війни (9 фільмів). Кіно тут знімають і зараз, але на частині території з 2012-го діє постійна виставка “Студійний тур – Створення Гаррі Поттера”.

Дістатися сюди із Лондона можна залізницею до Watford Junctions, звідки автобусом до самої студії.  Легший, але дорожчий варіант – автобусом із вокзалу Victoria. Тур обійдеться 39 фунтів (можна купити в інтернеті заздалегідь), а разом з дорогою – 69.

Мало хто знає, але фільми не завжди знімають в локаціях, про які у ньому йдеться. Наприклад, Нью-Йорк цілком вдало можна зняти у Ванкувері, а Париж – у Лісабоні. Однак місця, які постійно повторюються, легше і дешевше знімати в павільйонах.

Щодо Гаррі Поттера, то чимало сцен знімали “в полі” – у Нортумберленді на півночі Англії, в коледжах Оксфорда і навіть на справжньому вокзалі Kings Cross у центрі Лондона. Однак більшість часу актори проводять все ж на майданчиках, де в сусідніх кабінетах працюють архітектори, будівельники і дизайнери одягу.

Для фільму навіть збудували цілі будинки! Наприклад, базар для чародіїв – алея Діагон – насправді штучно створена невелика вулиця. Тут і Ґрінґотс, і магазин Олівандера , і магазин братів Візлі.

Перш ніж виготовляти меблі й оздоблення, будувати вулиці й споруди, група графіків, художників, дизайнерів та ілюстраторів створювала проекти артефактів. З паперу. Іноді по кілька прототипів.

Найбільше здивування і захоплення викликає Ґоґвортс. Це реально збудований замок, але у 24 рази менший, ніж його показали у фільмі. Модель створена за мотивами замків Алнвік і Даремського собору в Англії. Проект настільки колосальний, що якби одна людина його будувала власноруч – це б зайняло у неї 74 роки. Для кожного наступного фільму замок щоразу добудовували.

У 2012-му екскурсоводи говорили, що в наступному році всі артефакти перевезуть у Флориду, де американці збудували цілий тематичний парк, присвячений Гаррі Поттеру. Очевидно, що 6000 відвідувачів щодня – вагомий аргумент, аби законсервувати студію. Згідно з TripAdvisor це найрейтинговіша туристична принада світу і такі показники зберігаються щороку.

У 2015-му тут ще й відкрили секцію з платформою 9 3/4 і справжнім поїздом, в якому їхали на навчання Рон, Гаррі й Герміона. За тригодинне занурення у світ чарівників просять немалі гроші, однак це невелика ціна за можливість побачити, як створюють справжнє дороге кіно. Це надзвичайна праця сотень, а то й тисяч людей, які стоять за лаштунками двогодинної стрічки в кінотеатрі.

Добрий фільм – це не завжди (не тільки) гра акторів, а значною мірою – костюми, декорації, музика, логістика, освітлення й спецефекти – себто люди, які це все видумують. А ще місяці творчої роботи, аби вразити мільйони людей по всьому світу.

banner

Залишити відповідь