"Коханці юстиції". Чи варто читати нову книжку Андруховича?

Близько двох місяців тому у світ вийшов новий твір відомого письменника Юрія Андруховича під назвою “Коханці юстиції”. Запаковане у поліетилен білосніжне видання дивиться на вас з полиці книгарні, а ви вагаєтесь, чи потрібно воно вам? Сайт Ogogo.if.ua вирішив зірвати плівку з книжки і пошукати відповідь на це питання. 

Так, якщо ви хочете зуміти підтримати розмову у товаристві

Від виходу останнього роману  Юрія Андруховича минуло близько десяти років. За цей час були збірки есеїв, переклади, музично-поетичні проекти.  Але шанувальники творчості письменника зачекалися саме роману.

Тому анонс про його вихід набув розголосу у медіа та  заінтригував тих, хто цікавиться сучасною українською літературою.  Якщо серед ваших знайомих є такі люди, то непогано було б поділитися з ними своїми враженнями від прочитаного.

До речі, навіть міністр культури Євген Нищук  заявив, що “Коханців юстиції” треба читати обов’язково та що варто екранізувати книжку за державні кошти.

Ні, якщо ви очікували саме на “новий роман”

За словами Андруховича, “Коханці юстиції” створювалися протягом 27-ми років. Книжка складається  з “восьми з половиною серій”.

андрухович коханці юстиції-2819

Літературні критики сперечаються, чи можна означити її жанр як роман. Одні називають це просто збіркою оповідань. Інші  вважають, що  різні фрагменти у роман об’єднує тематика текстів, постать автора та  цирк “Ваґабундо”, який мандрує з однієї історії до іншої.   Тим не менш, у книжці немає властивих для романів діалогів, а оповідь ведеться у формі есею чи нарису.

Деякі з уміщених в книжці текстів публікувались давніше. Тому читачів, які добре знайомі з творчістю Андруховича й очікували на щось зовсім свіже, ця книжка може розчарувати.

Ні, якщо ви вразливі

Кожна з частин “Коханців юстиції” розповідає про різні злочини. Героями є реальні люди, котрі жили у  17,  19 чи 20-ому столітті.  Згадки про них Андрухович знаходив у архівних судових паперах, хроніках,  а далі розвивав і домислював.

андрухович коханці юстиції-2816

У тексті багато описів насильства – страти, катування, масові розстріли.  Якщо вам від такого стає зле, то читати роман буде важко.

Так, якщо ви живете в Івано-Франківську

Події з “Коханців юстиції” розгортаються, в основному на Галичині, –  у Львові, Дрогобичі, Коломиї. Є  тексти, які  будуть особливо цікавими для мешканців Івано-Франківська.

Читачі можуть дізнатися про вуличні банди Станіславова тридцятих років, про події в місті за часів німецької окупації. А також про те, як у 70-тих Івано-Франківськ сколихнула історія про знайдене на березі Бистриці  обезголовлене тіло.

 

 

banner

Залишити відповідь