Літаємо з Ryanair дешево: поради франківцям

Ryanair вже багато років займає перше місце серед лоу-кост авіакомпаній Європи як за об’ємом перевезених пасажирів, так і за найнижчою середньою ціною квитка.


На деякі рейси квитки можна купити за 5 євро. Проте подібна ціна не компенсує витрати авіакомпанії, тому щоб заробляти, лоу-кост придумав різні механізми збільшення виручки. Якщо не знати, як вони працюють, то на додаток до спочатку сплачених 5-10 євро ви можете отримати рахунки на десятки євро і зіпсований настрій, пише avianews.com.

Якщо ви часто подорожуєте, викладена нижче у цій статті інформація вам вже знайома, проте її можуть не знати ваші родичі і друзі, які ще не літали або подорожують рідко. Ситуація описується для бюджетного тарифу Value. Дорожчі тарифи можуть включати додаткові послуги.

Як знайти дешевий квиток?

Лоу-кости розповідають: щоб купити найдешевший квиток, його необхідно бронювати за багато місяців до вильоту – за рік, півроку, але насправді якщо ви не летите в пікову дату на якесь свято, купівля квитка сильно заздалегідь можуть привести до додаткових витрат.

Ціну квитків визначає автоматична система управління доходністю. Спочатку вона може встановлювати високі ціни, але якщо попит недостатній, з часам ціна починає знижуватися. Саме тому мониторьте ціни за допомогою механізму Fare Finder, який надає сама авіакомпанія. На вже розкручені напрями купити квиток за низькою ціною можна за 3-4 місяці до вильоту, а ось на деякі нові маршрути дешеві квитки можуть бути у продажу, якщо до вильоту залишилося всього 1-1,5 місяця. Проте чим ближче до вильоту, тим ціна починає ставати більшою.

Де купувати квиток?

У інтернеті є безліч сервісів з продажу квитків, проте у випадку з Ryanair у більшості випадків вигідніше купувати квитки безпосередньо на сайті авіакомпанії. Також ви завжди матимете доступ до управління своїм бронюванням без посередників і самостійно зможете пройти реєстрацію на рейс. Проте в деяких випадках агентства можуть пропонувати істотну знижку – чи є такі пропозиції на ваш рейс можна перевірити за допомогою агрегаторов типу skyscanner або momondo. Проте завжди звертайте увагу на кінцеву ціну квитка, оскільки до неї може на кінцевому етапі бронювання додаватися сервісний збір.

Сам Ryanair на своєму сайті практикує різні хитрощі при оплаті, наприклад, автоматично конвертуючи одну валюту в іншу по не дуже вигідному курсу. Якщо спочатку вам пропонується ціна в євро, яка на етапі оплати раптом перетворюється на долари, означає тут додалася конвертація. Для того, щоб уникнути курсових втрат, відмовляйтеся від конвертації.

Ручна поклажа

Базова ціна квитка Ryanair включає перевезення тільки ручної поклажі з габаритами до 40х25х20 см без обмеження по вазі. Проте якщо ви подорожуєте з рюкзаком без жорстких перегородок, який на декілька сантиметрів перевищує по габаритах дозволені, не хвилюйтеся – він поміститься в калібраторі ручної поклажі, який використовують співробітники в аеропорту для перевірки. Додатково Ryanair декларує можливість безкоштовного провезення товарів, куплених в магазинах Duty Free в аеропортах.

У разі, якщо пасажир візьме з собою занадто велику сумку і вона не поміститься в калібраторі біля виходу на посадку, йому випишуть штраф 25 євро і заберуть сумку для провезення в якості багажу.

Щоб провезти ще одну сумку в ручній поклажі, необхідно сплатити послугу пріоритетної посадки. Вона коштує за станом на березень 2020 року від 6 до 14 євро за переліт і дозволяє на додаток до маленької сумки узяти велику з габаритами до 55х40х20 см і вагою до 10 кг.

Багаж

Ryanair пропонує дві опції перевезення багажу : одну сумку до 10 кг або одна сумка до 20 кг Якщо вага валізи перевищує сплачену норму, в аеропорту стягується збір за перевагу – 11 євро за кілограм.

Вибір місця

Ryanair відмовився кілька років тому від вільного розсадження в літаку і тепер вказує в посадочних талонах певні місця. Вибір місця по найдешевших квитках платний. Якщо пасажир не хоче платити, він може отримати місце безкоштовно – під час реєстрації його визначить система. Проте таким пасажирам на старті реєстрації зазвичай надаються одні з самих незручних місць. Тому якщо не хочете платити збір за вибір місця, реєструйтеся як можна пізніше. Онлайн-реєстрація закінчується за 2 години до вильоту.

Багаж

Ryanair пропонує дві опції перевезення багажу : одну сумку до 10 кг або одна сумка до 20 кг Якщо вага валізи перевищує сплачену норму, в аеропорту стягується збір за перевагу – 11 євро за кілограм.

Вибір місця

Ryanair відмовився кілька років тому від вільного розсадження в літаку і тепер вказує в посадочних талонах певні місця. Вибір місця по найдешевших квитках платний. Якщо пасажир не хоче платити, він може отримати місце безкоштовно – під година реєстрації його визначить система. Проте таким пасажирам на старті реєстрації зазвичай надаються одні з самих незручних місць. Тому якщо не хочете платити збір за вибір місця, реєструйтеся як можна пізніше. Онлайн- реєстрація закінчується за 2 години до вильоту.

Якщо ви летите компанією і не заплатили за вибір місця, є великі шанси, що вас розсадять по різних частинах салону. Заощадити можна, пройшовши реєстрацію для однієї людини і побачивши, яке місце йому видала система. Потім під час реєстрації другої людини можна докупати місце і посадити його поряд з першим.

Реєстрація на рейс

Ryanair дозволяє реєструватися на рейс безкоштовно, але тільки в режимі онлайн. Пасажири, які вибрали і сплатили місце, можуть зареєструватися за 60 днів до вильоту. Для інших реєстрація відкривається за 48 годин до вильоту. Якщо пасажир не пройшов реєстрацію і приїхав в аеропорт, з нього візьмуть збір 55 євро за реєстрацію на стойці в аеропорту. Якщо мандрівник пройшов онлайн-реєстрацію, але в аеропорту не може пред’явити роздрукований посадочний талон або його електронну версію, з нього візьмуть збір 20 євро за друк посадочного талона в аеропорту.

Перевірка документів або Visa Check

Пасажирам, які не є громадянами країн ЄС, в деяких випадках доведеться роздрукувати посадочний талон після онлайн-реєстрації, оскільки система може заблокувати випуск мобільного посадочного талона.

З таким талоном необхідно підійти на стойку реєстрації в аеропорту для перевірки документів. Після цього пасажир зможе піти на контроль безпеки.

Я передумав летіти, чи можу я віддати квиток комусь іншому?

Ryanair дозволяє міняти ім’я в квитку, але після оплати збору у розмірі 115-160 євро за пасажира. Із-за великої величини штрафу може виявитися вигідніше купити новий квиток. Аналогічне актуально і у разі, якщо пасажир вирішить змінити дату вильоту або маршрут – збір за зміну складає від 35 до 95 євро залежно від дати і маршруту.

banner

Залишити відповідь