Мандрівниця з Франківська підкорила всю Польщу за сто злотих

Мешканка Івано-Франківська Христина Мохнацька нещодавно об’їхала десять міст Польщі та піднялась у Високі Татри. Подорож обійшлася їй менше, ніж у сто злотих. 

У коментарі Ogogo.if.ua мандрівниця розповіла, що наважилась на таку авантюру, щоб реалізувати себе, подивитися,  як люди живуть в іншій державі, побачити їхні звичаї та традиції.

“Подорож-“бомжтріп” допомагає тобі відкрити себе, зрозуміти, яка ти є насправді… Ти змінюєшся,  стаєш більш відкритою і толерантною. Мені здається, якби люди більше подорожували, ніякої б війни у нас не було… Завжди намагалася розказати щось про Україну, про наших людей і традиції”, – зауважила Христина Мохнацька.

Про себе також  розказала, що любить гори,  велоїзду, альпінізм, футбол,спілкування з людьми. Була волонтеркою в Авдіївці. Навчалася в педагогічному університеті у  Тернополі, її професія – географія  та екологія.
мохнацька15
Вона відвідала Люблін, Варшаву, Гданськ, Гдиню, Торунь, Цешин, Вроцлав, Краків, Освенцим, Закопане.  А також побувала у Високих Татрах  та здолала найвищу вершину Польщі – гору Риси. За десять днів витратила всього 97 злотих. 
“Сума в мене була дуже маленька 100 злотих і 10 доларів… Цього мені  вистачило,  і ще й залишилася решта. Я економила,  як тільки могла, мало їла і пила, на транспорт грошей не тратила… Їздила виключно автостопом і спала тільки в наметі”, – розповіла  Христина Мохнацька у коментарі Ogogo.if.ua.
Всього вона простопила  2 750 кілометрів, а пішки пройшла понад 500. Машини зупиняла виключно за містом.  Розкладала намет далеко від людей і від міста.
Була в маленьких селах. Ночувала  на березі Балтійського моря і біля озера Морське Око.
Попутники ставилися до неї дуже людяно, пригощали харчами, один місцевий житель подарував їй магнітик з написом “Polska”.
Кожен день своєї мандрівки детально описала на своїй сторінці у “Фейсбуці” та виклала фото. 
Користувачі соцмережі цікавилися у коментарях, як їй вдалося перетнути кордон із такою  малою сумою коштів. Але Христині Мохнацькій пощастило, і її про це не запитали.

“Перетнула я кордон без проблем, без лишніх запитань. Безвіз діє. Про валюту не питали, так як бачили, що я дійсно туристка,  а не якась “баба”з чотирма сумками”, – йдеться у її дописі.

У першому польському місті – Любліні – франківку вразили будівлі, чистота вулиць, простота обслуговування в різних сферах. Тут вона знайшла безкоштовну їдальню та туалети, безплатний оглядовий майданчик.

“У всіх людей чисте взуття, вони напевне не ходять, а літають…” – ділиться враженнями мандрівниця. 

мохнацька9

 мохнацька7

У столиці Польщі  – Варшаві – вона  ночувала на березі Вісли.

“Ранок почався дуже вдало в 6 годині ранку. Приготувала чай на примусі, поснідала кашкою – і вперед в місто за пригодами. Спати було дуже тепло і затишно”, – так описує мандрівниця третій день своєї подорожі. – “Старе місто… Це частинка історії… Дуже поляки люблять свою історію, підтримують її в чистоті, багато знаків і вказівників”.

мохнацька10

Наприкінці мандрівки Христина Мохнацька піднялася на гору Риси у Високих Татрах висотою 2500 кілометрів.

“Моя перемога над Рисами була незабутня… Я все побачила, що хотіла…відвідала всі міста і місця, що запланувала, і навіть більше. Пора додому… Це була неймовірна мандрівка! Хороший досвід і мудрий вчитель… Я багато чого навчилася,  багато чого переосмислила. Зламала стереотип про “подорож без грошей “… Я стала більш відкритою і вільною, щирою і доброю. Щиро вдячна всім хто мене підтримував і ні..”, – підсумувала Христина Мохнацька..

Також зізналася, що готова до нових подорожей і далі буде підкорювати решту Європи.

мохнацька14

фото зі сторінки Христини Мохнацької у Facebook
banner

Залишити відповідь