Математика. Як легко її освоїти та полюбити? Розповідає франківська вчителька
Чи пам’ятаєте свої шкільні роки і перелік улюблених предметів? Чимало людей у цей список математику не вносили. Та вона завжди знаходиться поруч із нами у дорослому житті, а школярам розвивала пам’ять та логічне мислення. Тому пропонуємо рекомендації та мотивацію для легкого вивчення математики. Ними поділилась вчителька математики ліцею номер 18 міста Івано-Франківська Іванна Стасюк (Семенців):
– Зацікавлювати дитину математикою потрібно із раннього дитинства, в ігровій формі. Практика давно довела, що всі знання і навички, отримані в ранньому дитинстві, впливають на людину, її здібності і долю.
– Потрібно не тиснути на дитину через оцінку, а пояснювати, що математика допоможе стати пунктуальною і точною людиною. Допоможе прораховувати своє життя на тижні, місяці і роки вперед.
– Поспостерігайте за буденною математикою. Отримавши чек в магазині, старайтеся усно прораховувати загальну суму покупок. Так ви розвинете вміння легко і цікаво рахувати, а також зможете виявити потенційного продавця-шахрая, який вирішив нажитися на вас.
– Кажуть, математика допомагає людям не повторювати минулих помилок. Особи, які обізнані в математиці, вміють передбачати наступні кроки та події, вміють аналізувати ситуації та приймати правильні рішення.
– Прості і складні, серйозні та смішні логічні загадки на кмітливість допомагають підняти настрій і полюбити математику. Тому у вільний час, рекомендують займатися саме ними. Це весело, корисно і потрібно.
Ось декілька прикладів логічних загадок:
1) Коли чорній кішці найкраще пробратися у будинок? (Коли двері відкриті);
2) Що кожній людині дається двічі безкоштовно, а за третій раз треба платити гроші? (Зуби);
3) З якого посуду не можливо нічого зїсти? (З порожнього);
4) Як далеко в глиб лісу може забігти заєць? (До середини лісу, а далі вибігає).
Також є багато веселих задачок, таких як ця: “Сховалися кози за парканом і чекають, коли піде фермер, щоб дістатись до капусти. З-за паркану видно 28 ніг, а зверху – 14 рогів. Так скільки за парканом кіз?” Над такими задачками хочеться подумати, адже вони цікаві і веселі. А ще розвивають логічне мислення.
Вказані та інші різноманітні цікавинки можна знайти в підручниках з логіки (автор Фісіна Анастасія), а також на сайтах LearningApps.org, novatika.org.
– Люди, які пов’язують своє життя з математикою, більш організовані. Їх мозок завжди працює, шукає нові шляхи вирішення задач. А коли мозок активно працює, то людина відчуває себе здоровою і активною.
І головне: “Не сваріть, а любіть своїх дітей, та показуйте їм приклад – тоді вони точно будуть любити не лише вас, а й математику”!
Текст Юлії Шевчук
Матеріал написаний у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, що реалізовується Івано-Франківською обласною організацією “Молода Просвіта”. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю автора та не обов’язково відображає погляди Івано-Франківської обласної організації “Молода Просвіта”