Містика, еротика й елементи бойовика. Як у Микуличині знімають кіно (ФОТО)

У селі Микуличин на Івано-Франківщині  стартували зйомки української стрічки «Морена». Це буде містичний трилер, у центрі якого – любовний трикутник. Творці фільму впевнені, що глядачі не нудьгуватимуть у кінозалі. 

На одну з вулиць Микуличина 5 липня заїхали кілька вантажівок із знімальною технікою. На подвір’ї дерев’яної садиби розставили прожектори, камери.

Подивитися на зйомки кіна збіглося чимало місцевих мешканців. Декотрих із них відібрали для участі у масових сценах. До процесу залучили також патрульних поліціянтів і пожежників.

Крім того, поруч чергують медики швидкої допомоги. Такі правила зйомок, особливо для  фільмів із небезпечними трюками.

Основна церемонія цього дня – урочисте розбивання об камеру тарілки, на якій написані імена  членів команди фільму. Черепки розібрали на пам’ять – до найменшого осколка.

За сюжетом фільму «Морена», двоє подруг Аня та Іванка змагаються за кохання хлопця Юри. Протистояння ускладнюється тим, що одна з дівчат володіє магічними здібностями.

Роль чарівниці Іванки виконує Ірина Громадська. Молода акторка наразі має досвід роботи тільки на театральній сцені у Дніпрі та Києві. У кіно потрапила після того, як  побачила оголошення про кастинг у «Фейсбуці».

Щоб краще втілити свою героїню, передивлялася містичні фільми та читала про відьом.  Зізналася: найскладніше буде зіграти в інтимних сценах.

«Мені подобається моє тіло і те, що я там буду оголена. Мене це зовсім не лякає, – заявила Ірина Громадська. – І взагалі,  темні сили, містика, магія – це мені дуже цікаво. Я завжди боялася дивитися по телевізору фільми жахів і завжди мріяла потрапити у таке кіно, щоб перебороти свій страх. І ось так склалося».

А от її колега потрапив  у кіно з гумористичної сцени.  Ілля Валянський грає в одеській команді «Ліги сміху».  Він розповів, що його виступи побачив режисер і запросив на проби.

Своєю радістю від участі у фільмі поділилася також Таїсія-Оксана Щурук.  Розказала, що  з 13-14 років знімалася у різних  телешоу. Найдовше тривала робота у трьох сезонах проекту «Київ удень та вночі» на «Новому каналі». Після завершення зйомок у ньому  отримала запрошення на кастинг для ролі Ані у «Морені».

«Це дуже хороший старт,тому що мені тільки 18 років. Хто у вісімнадцять, без освіти потрапляє у велике кіно? Думаю, це буде дуже хороший досвід», – сказала акторка.

Дія стрічки відбувається у нашому часі, тому вбрання персонажів є відповідним. Над ним  працювала художниця з костюмів Анна Овразцова. Вона повідомила, що сучасний одяг шукали по магазинах. Також є фантастичні, міфілогічні образи, які придумували і шили самі. Багато костюмів мають по кілька дублів – запасних екземплярів. Тому що у фільмі багато каскадерських трюків, в яких одяг може пошкодитися.

Для  режисера та сценариста Сергія Альошечкіна – ця робота є здійсненням дитячої мрії. Він сказав, що змалечку хотів знімати подібні стрічки.  Однак досі працював тільки над телевізійними проектами, серіалами. А тим часом, за п’ятнадцять років,  написав десятки схожих до «Морени»  оповідей.

«Мелодрами – це кухні-спальні, ніякого дії, все пісне,   а мені завжди хотілося романтичних історій, де герої змагаються за свої ідеї та перемагають, – заявив Альошечкін. – Цей фільм –  своєрідний коктейль.  Тут і містика, і магія, й еротика, й елементи бойовика. Взагалі, це молодіжна історія, призначена для молоді, щоб ніхто не нудьгував у залі».

За його словами, в основі сценарію «Морени» – реальна історія, яку йому розповіла знайома.

Микуличин для проведення зйомок режисер обрав через його гірські пейзажі, які відповідали задумові. Тут планують фільмувати протягом тижня. З 16 години дня і до 4-6 ранку, адже у фільмі багато нічних сцен.

Пізніше працюватимуть у Вижниці Чернівецької області та у кінопавільйоні в Києві.

Зйомки триватимуть до кінця серпня. А у лютому запланований передпоказ стрічки у «Держкіно». Про це повідомив продюсер  стрічки Геннадій Богук.  Коли фільм вийде на екрани, ще не знають. Це залежить від того, з якими голлівудськими блокбастерами доведеться конкурувати у прокаті.

Бюджет стрічки – 39 мільйонів гривень. Половину з цих коштів вкладає держава. Продюсер зауважив: інвестори переконані, що зможуть заробити на цій стрічці.

«Ми впевнені, що глядач прийде у кіно, і ми зберемо касу», – зауважив Богук.

Текст – Людмила Баран
Фото – Юрій Валько

banner

Залишити відповідь