МОДНА СТРАВА: СПАГЕТІ З КАБАЧКІВ

Влітку неможливо обійтися без страв з кабачків, тим паче, що з цих універсальних овочів та їхні квіток можна приготувати найрізноманітніші страви. Навіть спагеті!


Причому спагеті з кабачків можуть бути як сироїдні, так і тушковані. Спагеті можна подавати як гарнір до м’яса або риби, а також як окрему страву, урізноманітнивши його смак різними соусами і підливою, пише ТСН.

Спагеті з кабачків з класичним соусом з помідорів
Інгредієнти: на 2-3 порції:

2 кабачка
1 середня цибулина
2 помідори
2-3 солодкого перцю
3 зубчики часнику
рослинна олія
сіль, чорний і червоний перець, мелений коріандр, чабер і інші спеції
Спочатку приготуємо соус, який додасть аромат і смак всьому блюду, оскільки кабачки на смак нейтральні. Цей соус можна назвати класичним. Він настільки класичний, що майже збігається зі своїм східним аналогом, яким у Східному Туркестані заправляють східну локшину – лагман (той самий, який у XIII столітті, потрапивши по Великому шовковому шляху з Азії в Європу, став макаронів, пасти, спагеті тощо). Однак головні інгредієнти цього соусу – вихідці з Нового Світу помідори і червоний перець – пройшли той же шлях, що і лапша, але у зворотному напрямку, з Європи в Азію, до того ж на кілька століть пізніше (вже в XVII – XIX століттях). І ось тепер, в результаті настільки протяжного в просторі і часі генезису в Урумчі і Неаполі національні страви двох дуже далеких народів мають досить близький вигляд і аромат.

Отже, тонко нарізаємо півкільцями середню цибулину. Дрібно кришимо 3-4 зубчики часнику. Нарізаємо тонкими кільцями солодкий перець. Занурюємо в окріп два середніх помідора і потім знімаємо з них шкірку, нарізаємо півкільцями або кубиками.

В розігріте рослинне масло закидаємо цибулю, часник, мелений чорний і червоний перець, мелені зерна коріандру, щіпку чаберу (пам’ятаючи, що ароматичні масла прянощів розчиняються саме в жиру, а не у воді), обсмажуємо. Любителі особливо гострого обсмажують ще й цілісний стручок червоного перцю. Щоб надати східний відтінок соусу, кидаємо на сковороду половину зірочки бадьяна. А щоб вийшло ще східніше, підливаємо трохи соєвого соусу.

Закладаємо нарізану кільцями солодкий перець, обсмажуємо. Потім – помідори. Тушкуємо, не накриваючи кришкою. Деякі додають трохи концентрованої томатної пасти, але це на любителя.

У процесі гасіння додаємо сіль і, якщо вийшло кислувато, – цукор. Коли вміст сковороди стане набувати консистенції соусу, додаємо крошеную зелень часнику, базиліку, коріандру. Накриваємо. Даємо потушкуватися ще кілька хвилин на малому вогні, і соус практично готовий.

Саме тепер настав час додати в блюдо спагеті з кабачків. Для цього необхідно мати тертушку для моркви по-корейськи або спіралайзер – спеціальне пристосування для нарізки овочів довгими тонкими смужками, що нагадують спагеті. Отже, кабачки помити і натерти на тертушці, отримавши довгі смужки. Ці смужки додати в майже приготований соус і дуже обережно смажити, не накриваючи і не перемішуючи спагеті, щоб страва не втратила форму. А щоб не підгоріло, спагеті потрібно періодично струшувати. Смажити спагеті недовго – лише кілька хвилин. І страву, аромат якої змусить зібратися на кухні всю сім’ю, готова.

Ще один варіант цієї страви – сироїдні спагеті з кабачків. Суть його в тому, що смужки кабачків зовсім не смажаться і не гасяться, а додаються сирими у готовий соус. Соуси можуть бути різні: з тушкованих помідорів і часнику, з додаванням авокадо, з горіхами і так далі. Кожна господиня може фантазувати і готувати соус на свій смак з улюблених овочів, додаючи найсміливіші інгредієнти.

banner

Залишити відповідь