Могилу скіфської амазонки розкопали на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині археологи розкопали могилу скіфської амазонки, яка найімовірніше, загинула у бою.

Про це повідомляє прес-служба Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції (УкрФА), передає 5 канал.

Як стало відомо, на території Покровського комбінату Інститут археології НАН України проводить розкопки курганів древніх скіфів. Їх датують IV століттям до нашої ери.

“І ось в останні дні перебування археологічної експедиції у Покрові їм вдалося зробити ще одну сенсаційну знахідку. Під час розкопки кургану була виявлена могила, в якій знаходилися залишки молодої дівчини! На щастя, могила виявилася не розграбованою і це дозволило зробити сенсаційні висновки”, – зазначається в повідомленні.

Як пояснив керівник експедиції, Сергія Поліна, дівчина є свого роду амазонкою та швидше за все, загинула в бою. Оскільки могила була не порушена, на руках та шиї дівчини були прикраси: браслет та намисто. Крім того, поруч з нею у похованні знаходилася чаша, невелика амфора та сагайдак зі стрілами.

“На жаль, самі стріли від часу зотліли, але наконечники збереглися, а неподалік лежали останки коня, яких стародавні скіфи клали до могил для відкупу”, – повідомили у прес-службі Асоціації.

 

banner

Залишити відповідь