Можливості, які відкриває світ крою та шиття

Ремесло, що століттями залишається шанованим серед людей. Створюючи одяг, ви визначаєте тренди, які будуть наслідувати тисячі інших! Зараз у світі крою та шиття є безліч можливостей, які можуть допомогти людям розвиватися та збагачувати своє життя.

Для багатьох ця справа переростає у прибутковий бізнес. Люди створюють власні колекції вбрання, транслюючи своє бачення та цінності, розвивають власний бренд. Можна шити на замовлення або ремонтувати одяг, що теж ніколи не втрачає популярності. 

Окрім одягу, можна свторювати текстильні вироби для дому, іграшки і навіть меблі! Шляхів безліч, головне – обрати свій.

Тетяна Шовкова – власниця школи крою та шиття в Івано-Франківську, розповіла “Огого”, що до неї студенти приходять із абсолютно різними запитами: хтось навчається шити для себе, щоб створювати речі для діток та своєї сім’ї, є ті, хто приходить і знає одразу, що хоче відкривати ціле виробництво і створювати власний бренд, а є історія, де чоловік навчився шити і почав виготовляти безкаркасні меблі.

«Це творчість! Тут ніхто не буде розказувати, що саме тобі робити. Ти обираєш сам що, як і для кого хочеш створювати. Максимальний простір для реалізації всіх творчих ідей перед тобою! Просто сідай за машинку і вперед! Це можуть бути ошатні весільні сукні, а можуть бути штори. Головне – щоб процес і результат роботи приносили задоволення!» 

-Чи є якісь вікові обмеження, коли можна навчатись?

-«Немає, наймолодшій студентці було 14, вона прекрасно справлялась зі всіма завданнями і навіть пошила на дві речі більше, ніж всі інші на курсі! Приходять багато жінок після декретної відустки, які не хочуть повертатись до старої роботи, в них кар’єра, ніби починається із чистого аркуша. І якщо перша професія їм не подобалась – це класний шанс змінити сферу. А були і старші. і всі вони кажуть «я завжди про це мріяла!». Ніколи не пізно, головне – хотіти.


– Чи знаєте, як після навчання складається швейне життя ваших студентів?

– «Так, майже зі всіма спілкуємось після курсів. По-різному, деякі учні вже мають добре впізнавані в місті бренди, розширюють виробництво. Дехто, як і хотів, шиють для себе і сім’ї, є дівчинка, яка веде швейний блог. Більшість залишаються із цією справою назавжди, навіть якщо це не переростає в щось більше. Бо навички нікуди не зникають. Відремонтувати річ, пошити постіль чи домашній одяг – це не проблема, якщо вже знаєш як.»

-Як змінилась ця професія з роками вашого досвіду?

-«Зараз набагато більше можливостей. По-перше, більший вибір тканин і  фурнітури. З ними можна експериментувати, пробувати нове, конструювати щось чудернацьке.

А по-друге, все буде продаватись. Молодь не боїться проявляти себе, всі вдагаються по-різному. І вся творчість актуальна. Нестандартні речі користуються популярністю. Всі хочуть виділятись. 

banner

Залишити відповідь