Мистецтво бігу: як креативність допомагає в спорті
Один з варіантів мотивувати себе до бігових тренувань — придумувати незвичні маршрутиТекст: Всеволод Севастьянов
Три роки тому я зважився на експеримент: три місяці ЗСЖ, правильне харчування і регулярні фізичні навантаження. Унаслідок — скинув 16 кг і звик до пробіжок. Через рік регулярних тренувань я натрапив на новину, що бігун із Сан-Франциско «пробіг портрет Фріди Кало» тривалістю 43 км, пише vogue.
Тоді я теж вирішив спробувати — і на мапі в застосунку Strava проклав маршрут на взір як авто. Дистанція була невеликою, 6,3 км, але з’ясувалося, що бігти за певним маршрутом цікавіше, ніж навколо стадіону або навпрямки.
@sevasevastyanov_official
Коли почався карантин, всі бігові старти скасували або перевели в онлайновий формат. Саме тоді бігові малюнки стали способом залишатися у формі й не кидати бігу.
Тоді я вигадав #CreativeRunDvizh — проєкт, який би мотивував бігунів-аматорів виходити на пробіжки та створювати щось надзвичайне. Щотижня я формував новий маршрут. Це виявилося набагато складніше, ніж просто «бігати малюнки», коли є натхнення.
У творчому підході до створення GPS-малюнків важливі натхнення, мотивація і підготовка. Дуже надихають бігуни: американець Ленні Морган і бразилець Gustavo Lyra. Їхні роботи просто фантастичні.
Створення навіть найпростішого, на перший погляд, бігового малюнка потребує багато часу й сил, але від цього тільки цікавіше. Все починається з планування маршруту, точніше, з ідеї, і це найскладніша частина. Ідеї народжуються, коли я роздивляюся й кручу мапу міста на девайсі. Іноді доводиться масштабувати її й захоплювати сусідні райони, вулиці та двори, щоб маршрут вийшов барвистим. Після роблю ескізи головних форм вулицями міста, а відтак — продумую і промальовую дрібні деталі маршруту.
@sevasevastyanov_official
Найпростіші та найкомфортніші райони для бігових малюнків у Києві — Поділ, Центр і Дарниця: там багато кварталів, розташованих квадратами. Це дає змогу створювати прості, але цікаві маршрути. Уже в процесі втілення маршрут можна додумати, якщо дає змогу місцевість і планування вулиць та дворів. У біговому малюванні головне — пробувати сили й застосовувати творчий підхід, а далі азарт заохочує.