На яких картинах з музеїв шукати двійників відомих франківців (ФОТО)

З допомогою спеціального додатку для смартфона відомі іванофранківці були віднайдені на шедеврах образотворчого мистецтва.  

Нещодавно дуже популярним став додаток Google Arts & Culture, присвячений знайомству з колекціями  галерей по всьому світу. У нього з’явилася функція, яка знаходить вашого двійника, який “висить” у музеї. У базі даних програми  – 70 тисяч картин і скульптур.

Сайт Ogogo.if.ua вирішив відшукати серед них ті, котрі подібні на знаних іванофранківців. Зокрема, на персон із рейтингу “Людина року” від видання Galka.if.ua.

Так, «Ґуґл» вирішив, що депутат Андріан Волгін схожий на сера Малкольма Сарджента – видатного британського диригента, органіста, співзасновника Лондонської філармонії.

додаток картини з фото-1-11

«Медик року» отоларинголог Роман Фіщук, виявляється, присутній у творі Альбрехта Дюрера і подібний на батька цього відомого художника.

додаток картини з фото-1-3

А «комунальниця року», очільниця Центру розвитку міста та рекреації Руслана Василюк є на картині «Свято в Ессексі» Джорджа Ламберта.

додаток картини з фото-1-2

Близнюк науковця Максима Карпаша  – сер Девід Вілкі – був віднайдений на картині британського живописця Джона Джексона.

додаток картини з фото-1

Читайте також: КУМЕДНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДОМИХ ФРАНКІВЦІВ У ПОПУЛЯРНОМУ ДОДАТКУ ДЛЯ СЕЛФІ (ФОТО)

Обличчя рятувальника Ярослава Кучерявого нагадало додаткові гравюру 17-ого сторіччя Робера Нантейля – рисувальника при дворі французького короля Луї XIV. На ній зображений архиєпископ Реймсу Шарль Моріс Ле Телльє.

додаток картини з фото-1-10

Актора  Романа Луцького додаток побачив на гравюрі Джеймса Вістлера «Аструк, освічений чоловік».  Захарі Аструк – редактор, поет, критик, скульптор і живописець, який позував для багатьох своїх колег-художників, наприклад, Мане.

додаток картини з фото-1-9

Очільниця благодійної організації «Дім Сірка» Наталя Когут виявилася подібною  на дружину російського художника Гавриїла Горєлова з його «Сімейного портрету».

додаток картини з фото-1-8

Директора драмтеатру Ростислава Держипільського додаток упізнав на портреті Генрі Лі Гіґґінса, засновника Бостонського симфонічного оркестру. Його колегу за фестивалем «Порто Франко» композитора Романа Григоріва – на «Портреті Коваля» ХVII сторіччя.   Іншого – архітектора  Володимира Гайдара – на картині з Антуаном де Шассом, настоятелем монастиря у французькому Аррасі.

Актор і шоумен з Івано-Франківська Юрій Горбунов, за версією додатка, схожий на «Чоловіка, що грає на гітарі» пензля Джорджа Чіннері.

додаток картини з фото-1-13

Читайте також: ВІДОМИХ ІВАНОФРАНКІВЦІВ НАМАЛЮВАЛИ У СТИЛІ АНІМЕ

На думку  «Ґуґлу», акторка Ірма Вітовська є реінкарнацією американської актриси німого кіно Бетті Бронсон, намальованої барселонською стріт-арт художницею Btoy.

додаток картини з фото-1-12

Портрет серед робіт вуличного мистецтва додаток підшукав і для співачки Тіни Кароль. Автор – австралієць Paul Deej .

додаток картини з фото-2-2

Додаток вирішив, що міського голову  Івано-Франківська Руслана Марцінківа слід шукати в імпресіонізмі. А точніше –  на картині «Три сестри» Едмунда Тарбеля.

додаток картини з фото-1-4

З-поміж робіт імпресіоністів додаток також вибрав персонажа, схожого на богатиря Василя Вірастюка.  Це – французький поет Антоні Валабрек, зображений Полем Сезаном.

додаток картини з фото-2-3

Читайте також: ФРАНКІВЦІ У СОЦМЕРЕЖАХ ЗАБАВЛЯЮТЬСЯ КИТАЙСЬКИМ ДОДАТКОМ ДЛЯ СЕЛФІ (ФОТО)

«Двійником» письменника Юрія Андруховича додаток визначив відомого французького літератора ХІХ століття Едмона де Ґонкура, засновника престижної Ґонкурівської премії. Офорт з його портретом – авторства  Фелікса Бракмона.

додаток картини з фото-2-6

Інший відомий івано-франківський письменник Тарас Прохасько подібний на іспанського богослова Беніто Аріаса Монтано, зображеного  нідерландським графіком Філіпом Галле.

додаток картини з фото-1-14

Голова обласної адміністрації Олег Гончарук додатку нагадав принца Нідерландів Віллема. Голова обласної ради Олександр Сич – австрійського офіцера, намальованого Антоном Айнслом.

додаток картини з фото-2-4

додаток картини з фото-1-15

Секретаря міської ради Оксану Савчук додаток побачив на літографії американського художника Джорджа Белловза «Анна 1921».

додаток картини з фото-2-5

Співачку Ламу слід шукати на картині “Мрійливість” англійського неокласициста Джона Ґодварда.

додаток картини з фото-2-7

 

banner

Залишити відповідь