Нестерпна робота: 5 способів терпляче ставитися до своїх обов’язків

Що вдіяти, якщо звільнення – не варіант

Кожного ранку ви хочете розтрощити будильник, що підіймає вас на роботу? Ідучи до офісу, ви ледь переставляєте ноги? Найулюбленіший робочий момент для вас – це обідня перерва?

Немає сенсу прикрашати факти – ви ненавидите свою роботу.

Кар’єра – це велика частина життя, і якщо вона не приносить задоволення, це може отруїти ваше існування і призвести до справжньої депресії. Важко кожного вечора залишати своє невдоволення у робочому столі й повертатися додому щасливим. Тому проблему потрібно вирішувати негайно. Якщо варіант «звільнитися» вам не підходить, то ось п’ять порад, які допоможуть вам зробити свою роботу більш стерпною.

1

Оцініть своє становище
Ми всі схильні настільки втягуватися у жалощі до себе, що часто забуваємо розібратися в тому, що ж саме спричиняє нещастя. Не бійтеся поставити собі складні питання щодо вашої роботи.
Ви ненавидите свою посаду чи свого роботодавця? Чи є у вашій посаді якийсь ключовий момент, від якого вам зводить щелепи?

Чи завжди вам не подобалася ваша робота? Відповіді на ці питання дозволять вам сфокусуватися на тому, що дратує вас найбільше, щоб зрозуміти, як діяти далі.

2

Поговоріть з керівництвом
Якщо ви визначили, що саме у вашій посаді викликає у вас відразу, тоді саме час серйозно поговорити зі своїм начальником. Можливо, ви маєте велике навантаження? Чи відчуваєте, що отримуєте замалу зарплатню? Або члени вашої команди працюють спустивши рукави й це пригнічує вас? Обговоріть це зі своїм керівником, аби побачити, чи можливо внести якісь корективи у ситуацію.

Робота вашого боса – підтримувати, контролювати та заохочувати вас, але до його обов’язків не входить читання ваших думок. Отже, якщо щось робить вас нещасним, треба взяти на себе ініціативу та висловитися. Роботодавці, як правило, готові піти на поступки, аби втримати талановитого працівника.

3

Не гайте часу – вдосконалюйтесь
Коли ви ненавидите свою роботу, це легко відчути. Ви просто гаєте час: відпрацьовуєте свої години, чекаючи, поки нарешті можна буде втекти з цього пекла.

Проте таке негативне ставлення до своїх обов’язків не полегшить вашого життя. Навпаки, це зробить ситуацію набагато гіршою.

Замість того, щоб сприймати кожен робочий день як часовий інтервал, коли ви мусите виконати певні завдання, підходьте до нього як до можливості вдосконалити свої навички та отримати нові знання.

4

Розкажіть про це друзям
Писати в Facebook про те, наскільки сильно ви ненавидите свою роботу, не варто. Але це не означає, що вам не дозволено взагалі висувати претензії щодо вашої кар’єри. Насправді, розмови про це можуть піти вам на користь – поки ви робитимете це обережно.

Так що хапайте перевіреного друга та викладіть йому всі свої скарги та роздратування.

Нарікання не обов’язково щось виправлять, але ви, ймовірно, будете здивовані тим, наскільки ви краще почуватиметеся після того, як розповісте комусь про ваше розчарування.

5

Працюйте якнайкраще
Якщо ви почуваєтеся нещасним на роботі, то виконуватимете свої обов’язки нашвидкуруч та неякісно. Це може здатися нелогічним – повністю викладатися заради чогось, що вам навіть не подобається. Але перетворення на жертву лише підкине дров у полум’я вашого невдоволення.

Продовжуйте виконувати свою роботу добре. Навіть якщо ви не отримуєте задоволення від своєї діяльності, такий підхід до праці однозначно допоможе вам укріпити дух та впевненість у своїх силах. Плюс до того, ви щовечора зможете їхати додому із відчуттям гарно зробленої за день роботи.
В Україні сьогодні ринок праці все ще дефіцитний з точки зору кількості привабливих вакансій: люди не завжди можуть знайти роботу, яка б їх влаштовувала і в матеріальному плані, і в плані власної реалізації. У ситуації кризового ринку праці я рекомендую не поспішати звільнятися з роботи, яка приносить хороший дохід і дає можливість утримувати сім’ю, заради пошуків себе.

З іншого боку, останнім часом ситуація на ринку почала змінюватися – з’явилося більше пропозицій від роботодавців, відповідно збільшилися можливості знайти більш привабливу роботу. У галузях, де йде боротьба за співробітників – IT, агросектор, ритейл – у людей є можливість знайти і реалізувати себе, проте потрібно бути професіоналом.

Якщо розглядати проблему в психологічному аспекті, то звичайно ж, дуже погано і ненормально, коли людина займається роботою, яка не приносить їй задоволення. Вона елементарно не реалізовує себе. Тому, в першу чергу, я рекомендую подумати, чим заповнити цю нішу. Наприклад, можна мати роботу, яка приносить хороший дохід, а також якісь хобі, які допоможуть реалізовувати себе за її межами. Друга рекомендація – перекваліфікуватися. Розібратися, чого ти хочеш, і подумати, де це можна знайти і реалізувати. Зараз досить великий вибір навчальних програм, тренінгів, шкіл, які дають можливість за відносно невеликі гроші і короткий термін знайти нову спеціалізацію або професію.
На роботі ми проводимо більше часу, ніж з родиною. Для більшості з нас робота є життям. Погана робота, яка вам не подобається, не варта ніяких грошей. Іноді люди про це забувають, втягуються в процес і машинально ходять на службу, в глибині душі люто її ненавидячи. Практика показує, що такі люди не отримують матеріального зиску. Навпаки, грошей їм завжди хронічно не вистачає. Вони вічно роздратовані. Від цього страждають близькі і здоров’я. Але люди продовжують ходити на обридлу роботу і накопичувати негатив.

Найчастіше, люди так роблять через страх змін. В Україні багато хто працює на одному місці 20-30 років і переживають, що якщо звільняться з поганої роботи, не зможуть знайти нічого кращого. Але це не так. Багато HR-менеджерів провідних компаній в приватних розмовах скаржаться на кадровий голод. Особливо на виробництві. У зв’язку з цим в останні роки помітно активізувалися роботодавці. Якщо в серпні 2015 року на Work.ua було 50 тис. актуальних вакансій, то в серпні 2016 їх стало вже 80 тис., а в цьому році їх кількість досягла 95 тис. і продовжує зростати.

Немає сенсу пристосовуватися, шукати в поганій роботі плюси, ходити до психолога і продовжувати скакати на коні, який здох. Робота повинна приносити щастя. Цікаво, що улюблена робота найчастіше виявляється і цілком конкурентною у плані заробітку. Хороший штукатур або сантехнік заробляють більше поганого юриста.

За матеріалами The Muse

banner

Залишити відповідь