Нова чи вживана? Як і де обрати свою першу автівку

Спробуйте уявити життя в сучасному світі без автомобілів. Можете? Ймовірно, дехто скаже: «Нічого страшного – люди просто ходили б пішки чи їздили на велосипеді!». Тоді як же швидко долати значні відстані? Знову використовувати коней, верблюдів, слонів чи інших тварин як транспорт? А як рятувальні служби оперативно доберуться до пункту призначення, щоб комусь допомогти? Питань виникає багато… Безсумнівно, уявити сучасний світ без автомобільного транспорту дуже складно. Ним ми щодня їздимо на навчання, роботу або відпочинок. Автомобіль значно полегшує життя людині, він уже давно став не розкішшю, а засобом пересування.

Перед кожним українцем, який хоче придбати автомобіль, завжди постає непростий вибір: купити нове чи вживане авто. Багато людей, керуючись різними думками, обирають перший варіант. А це далеко не завжди виправдано. «Вживаний» – доволі розмите поняття, під яке підпадають як старі автівки, які навряд чи можна якісно відремонтувати, так і моделі у хорошому чи навіть відмінному стані, за які не доведеться переплачувати. Вживані авто на сучасному вторинному ринку – це справді хороша можливість придбати нові робочі моделі, та нерідко ще й з унікальною комплектацією.

Купівля вживаної автівки має багато переваг:

 1. Її вартість значно нижча, ніж нової. Часто водії купують престижні авто за досить «скромною» ціною. Та і повна комплектація тієї чи іншої моделі на вторинному ринку коштуватиме дешевше.
 2. Вам не доведеться обкатувати двигун. Оскільки попередній керманич ще недавно їздив на цій машині, то її не потрібно готувати до першого використання, вона одразу зможе продемонструвати весь свій потенціал.
 3. Зазвичай, вживаний автомобіль оснащений більшою кількістю опцій у порівнянні з новим із тієї ж цінової категорії.
 4. Планове обслуговування такої автівки теж може виявитися дешевшим, бо її власник не прив’язаний до якогось конкретного дилерського центру. А вартість тих же операцій у дилера і звичайного сервісу відрізняється в кілька разів.
 5. Можливість зекономити на аксесуарах. Інколи, багато витрат на машину до вас уже зробив попередній власник. До прикладу, можна придбати авто з уже встановленою магнітолою, тонуванням, шумоізоляцією, легкосплавними дисками чи зимовими шинами. Безперечно, такий набір є класним бонусом, за який не потрібно доплачувати.
 6. Широкий асортимент моделей. На ринку вживаних автівок можна знайти ті, що не продаються в салонах. Це можуть бути унікальні машини, що вийшли з виробництва, або не імпортувалися з-за кордону.

Купівля авто – подія клопітлива, але радісна! Лише уявіть, що ви відчуєте, коли після таких приємних турбот, сядете за кермо престижної автівки, купленої за оптимальною ціною. Вона ваша! Тепер вам не потрібно слідкувати за розкладом автобусів і поїздів, просто сідаєте і їдете, куди заманеться.

Але для того, аби враження від вибору потенційного авто були якнайкращими, а ви не потрапили «в пастку» недобросовісних продавців, перед купівлею слід з’ясувати відповіді на кілька запитань:

 • скільки власників мала машина та скільки їй років;
 • як вона експлуатувалася;
 • який у неї пробіг;
 • чи були вже якісь частини автівки в ремонті;
 • чи потрапляло авто в дорожньо-транспортні пригоди.

Якщо відповіді господаря запалили у вас ще більше бажання її придбати, то займіться внутрішнім оглядом машини. Обдивіться кузов, подивіться під авто, чи нізвідки не капає, зверніть увагу на стан коліс, загляньте під капот, запустіть двигун, перевірте рівень автомобільних рідин, амортизатори та світлові прилади. Після цього влаштуйте тест-драйв і тоді аж, якщо вам все подобається, купуйте авто.

Хороший автомобіль стане не лише атрибутом зручності та комфорту, але й підкреслить ваш характер і найкращі якості.

Отож, найбільш універсальним і зручним методом придбати власний транспортний засіб є ринок вживаних авто. Цей спосіб дозволить досить детально вивчити потенційний автомобіль, порівняти його з вартістю в салонах офіційних дилерів, і в результаті – зекономити.

Наразі на вторинному ринку можна знайти ексклюзивні моделі з різними комплектаціями й додатковими аксесуарами, що дозволить обрати найкращий варіант за хорошою ціною. Пересідайте з автобусів і маршруток у власний автомобіль і отримуйте максимум задоволення від поїздок!

banner

Залишити відповідь