Парад незайманих: як монарх із 70 тисяч претенденток щороку королеву обирає (ФОТО)
Свазіленд – крихітна африканська держава, одна з кількох абсолютних монархій на землі.
Править тут король Мсваті III, який щорічно поповнює свій гарем новою дружиною. Для цього в королівстві влаштовують Свято очерету, на яке звозять 60-70 тисяч так званих «незайманих». З них король і вибирає свою суджену.
За масштабами Свято очерету – найбільше свято в Свазіленді. Дівчат для нього звозять з усіх куточків держави, розбивають для них намети і тиждень годують за рахунок короля. З огляду на те, що Свазіленд – одна з найбідніших держав, такий «щедрий» подарунок – вже чимала мотивація для жінок, щоб приїхати. До речі, годують дівчат за нашими мірками скромно – манною кашею і куркою. За порцією вечері вони вистоюють довгу чергу з настанням темряви.
Своєю назвою свято зобов’язане традиції збору очерету, який йде на спорудження паркану для короля і його матері. Цей паркан служить знаком багатства. За парканом і відбувається «відбір» наречених. За якою процедурою – невідомо, король оголошує тільки своє рішення, хто ж із незайманих стане королевою.
З поняттям «невинності» в Свазіленді теж справи йдуть специфічно. По-перше, законодавчо закріплена заборона починати статеве життя до вступу в шлюб або до досягнення дівчиною 21 років. Якщо чоловік незаконно позбавляє невинності дівчину, йому виписується штраф в розмірі однієї корови або 170 доларів США.
Така норма в законодавстві країни з’явилася через епідемію ВІЛ / СНІД та інших хвороб, що передаються статевим шляхом. Однак сама «потерпіла» може називати себе незайманою навіть після того, як у неї вже були інтимні стосунки з чоловіками. Для того, щоб знову вважатися невинною, дівчині досить покаятися священикові і дати обітницю подальшого утримання.
Цікаво, що штраф в одну корову не оминув і самого короля. Вибір тринадцятої дружини для Мсваті III не увінчався успіхом: дівчина виявилася неповнолітньою. Коли монарх почув звинувачення в розтлінні малолітніх від одного з міністрів, то відреагував на це «розважливо»: спочатку звільнив міністра (що показово, повідомив його про це по СМС, ось вони, можливості абсолютної монархії в століття цифрових технологій), а потім вийшов до народу, визнав свою помилку і… сплатив штраф.
Звичайно, для Мсваті одна корова – дрібниці. За даними журналу Forbes, король – серед 15 найбагатших монархів планети. До речі, за кожну нову дружину Мсваті теж викуповує за 12 корів. Наразі у Мсваті 14 королев, перших двох для нього вибрав парламент, а вже всіх наступних він вибирав самостійно. Кожну наступну дружину Мсваті щедро обдаровує подарунками – машинами, коштовностями, палацами.
Оскільки у кожного нового монарха кількість дружин обчислюється десятками (у попередника, Собузи II, їх було сімдесят), то і спадкоємців короля – сотні. Так, у Собузи було близько двох сотень нащадків, і ще не менше 400 (якщо вірити місцевим розповідям) – від некоронованих дівчат.
Важливий і той момент, що спадкоємцями вважаються всі родичі до третього коліна. Мсваті поки відстає від свого попередника: за 31 рік правління у нього народилися лише 23 спадкоємці.