Підземна Польща: найцікавіші копальні та шахти, що відкриті для туристів!

Хочете відкрити для себе іншу, нетипову Польщу? Тоді от – матеріал про польське підземне царство. В країні справді багато копалень і чимало з них зараз входять у список ЮНЕСКО.


Колись в цих шахтах видобували сіль, золото, олово та срібло, а зараз там обладнали чудові туристичні маршрути. Можна проїхатися у вагонетках, спуститися на глибину зі швидкістю 6 метрів в секунду в вузькому ліфті, сходити в забій та помолитися в підземних храмах, пише lowcost.ua

Королівські соляні шахти “Величка”

Неймовірно, але сіль з Велички за попередніми підрахунками існує вже більше 14 млн років. Ця шахта – дійсно знакове місце і пам’ятник світового рівня. Вона вважається найстарішим підприємством із 700-річною історією.

Це справжнє соляне місто, що вирізане у скелях. Мерехтливі скульптури, коридори та каплиці кожного року приваблюють тисячі туристів з усього світу. У шахахі Величка свого часу бували Пруст, Шопен, Гете, а найперші туристи там з’явилися ще у XV столітті.

На території копальні Величка розмістилася діюча й досі каплиця Святої Кінги. Це найбільший підземний храм, довжина якого 54 м, висота – 12 м, а ширина – 16м. Люстри та світильники у ній теж зроблені з солі. Щоранку о 7 год. 30 хв. в каплиці розпочинається богослужіння.
Якщо хочете дізнатися цікавинки про копальню, без екскурсовода не обійтися. Екскурсії проводять польською, французькою, італійською, російською та іншими мовами.

Bochnia

Бохня (пол. Bochnia) – мальовничий курорт Малої Польщі, що віддалений  від Кракова на 35 км. Це місце передусім відоме завдяки соляній шахті. Вона є найстарішою в країні – почала свою роботу ще 1248 року.

Фото з офіційного сайту

Копальня Бохня – це сітка лабіринтів та коридорів на глибині 300 метрів. За багато років роботи шахтарі видобули тисячі тон солі, та створили під землею неймовірні скульптури, картини та каплиці. Зараз шахта Бохня знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Довжина туристичного маршруту під землею складає 2,5 км. Пересуваються пішки, на залізниці, а підземними озерами – на човні. Відвідини будуть не тільки захопливими, а й корисними для здоров’я. В місцевому оздоровчому центрі можна пройти такі процедури: перлинні ванни, кріотерапія, магнітотерапія, душ Шарко, інгаляції.

Не забувайте, що в шахті досить прохолодно і температура тримається на рівні 16 градусів. Тому обов’язково беріть із собою теплі речі. Ціни на квитки в шахту Бохня, залежно від сезону та типу квитка:

Музей гірничої справи в шахті Гвідо (Zabrze)

Шахта Гвідо запрошує дослідити незвичайне підземелля. Ви зможете потрапити у неймовірні тунелі на глибині 320 і 170 метрів, відпочити та випити чогось смачного у підземному кафе. Можна детально роздивитися шахтний експлуатаційний копер, за допомогою якого в 19 ст. підіймалося вугілля. Цей рудник назвали за ім’ям королеви Прусії Луїзи і він працював досить довгий час – з 1791 по 1998 роки.

З 1993 року печери було відкрито для туристів. Екскурсія проходитиме на глибині 36 метрів, і ви зможете покататися на підземному потязі. Також можна помилуватися панорамой Забже з оглядового майданчику. Шахта Гвідо має три горизонти: 170, 320 і 350 метрів. Перший рівень представить найстаріші штольні 19 ст. Гід розкаже про особливості роботі під землею. Один із цікавих фактів в тому, що раніше вугілля вивозилося з шахти за допомогою коней, і під землею були облаштовані справжні стайні.

Крутий досвід можна отримати, відправившись самостійно у забій. Там протягом декількох годин ви станете справжнім шахтарем і будете добувати вугілля. Таке дійство набагато цікавіше за звичайну екскурсію і точно вартує витраченого часу.

Вартість вхідних квитків – від 45 до 55 злотих.

Klodawa

На глибині 600 метрів знаходиться ще одна цікава туристична шахта Польщі – Клодава. Доступ до неї обмежений. Донизу не допускають дітей, молодших за 7 років та тих, хто має певні захворювання (клаустрофобія, епілепсія, порушення зору, тощо). Здоровим туристам не буде зайвим мати при собі довідку про стан здоров’я.

Потрапивши до середини, ви отримаєте інструктаж, надягнете каску, сядете до дуже вузького ліфту-клітки і зі швидкістю 6 метрів в секунду «полетите» досліджувати шахту Клодава. В ній ще й досі продовжують видобувати сіль: білу та рожеву. Вона використовується для домашньої консервації, посипання тротуарів взимку та ароматичних ламп. Вартість квитків у шахту Клодава з офіційного сайту:

Tarnowskie Gоry

Копальні в місті Тарновські Гури не просто соляні, а з оловом, сріблом та цинком – найбільші в своєму роді в Польщі. Частина цього комплексу є доступною для туристів. Лабіринти, водні коридорні, штольні простягаються на 35 км і їх краса не залишить байдужим нікого. Аби потрапити в середину копальні, необхідно спуститися до шахти «Ангел» на 40 метрів вглиб. Маршрут проведе вас через робоче місце гірника, де представлені оригінальні інструменти та невелике озеро. Окрім того, можна подивитися на водні штреки – це коридори, що розташовані горизонтально і не мають виходу на поверхню.

Копальні в Тарновських Гурах входять у список ЮНЕСКО. Всередині працює інтегрована система управління підземними водами. До неї також входить і сучасна система водопостачання, що є найбільшою у світі. Її ключовою складовою є Sztolnia G??boka Fryderyk, що збудована в 1821-1834 роках. Ці підземні води використовувалися для споживання та промисловості.

Вартість квитка у Тарновські гори залежно від типу – від 32 до 42 злотих.

Крейдяні тунелі в Хелмі (Chelm)

Хелм знаходиться безпосередньо на крейді. Сама скеля, на якій розташоване це польське місто – дуже дірява. І побачити це ви зможете, відвідавши крейдяну рудню під центром Старого міста. Одна зі стежок Хелмського підземелля закінчується там, де раніше була ратуша. Ще з середини минулого століття, склепіння шахти активно укріплюють. З 70-х років було відкрито доступ до окремих ділянок для туристів. Повноцінний маршрут для відвідувачів склали вже у 1985 році. Він складається з 3 груп освітлених коридорів, загальна довжина яких – 2 км. Екскурсія займає близько години.

Сьогодні – це популярне туристичне місце в Польщі. Кожен турист перед відвідинами підземелля отримує захисну каску та теплу куртку. Температура внизу досить низька – не більше 9 градусів. Але деякі ділянки в Хелмських тунелях все ще закриті. Вартість квитка для дорослих – 12 злотих, для дітей – 8 зл., для студентів та пенсіонерів – 9 зл.

Zloty Stok

Якщо будете в Злоти Сток, ви просто зобов’язані відвідати місцеві шахти. Це неймовірне місце, де на власні очі можна побачити справжню золоту жилу. Ви познайомитесь з історією Злотого Стоку, його загадковими легендами. За однією з них, у підземеллі можна почути дивні кроки. Вважається, що це ходить Гертруда, що була дружиною одного з шахтарів. Вона самостійно відправилася на його пошуки і більше не повернулася. Маршрут шахтою стартує зі штольні Гертруди. Тут представлена широка експозиція карт та планів XVII – XX ст, старовинний інструмент, видобуті мінерали, устаткування та інше.

У бокових коридорах облаштована лабораторія Шарфенберга. Він хотів створити еліксир довголіття, а натомість розробив миш’як. І звісно, цікаво побувати у відкритому сховищі, де представлені 1 066 злитків золота, зібрані за весь час роботи шахти. 4 години перебування в копальні коштувтимуть 55 злотих за повним квитком, і 42 зл. – за пільговим.

Krzemionki

Мільйони років тому тут була затока океану Тетіс. Але вже зараз ви знайдете на цьому місці великий доісторичний комплекс. Кремнієві рудники періоду неоліту та бронзового віку вражають масштабністю. На 1,5 кілометрах можна детально роздивитися поселення древніх людей та різноманітні старовинні цікавинки. В результаті, ви оглянете дійсно унікальній промисловий пейзаж, вік якого нараховує 5000 років.

banner

Залишити відповідь