Пішов з життя лідер кубинської революції Фідель Кастро

Головний кубинський революціонер Фідель Кастро помер у віці 90 років. Про це оголосили в ефірі кубинського телебачення з посиланням на заяву лідера країни Рауля Кастро.

У квітні 2016 року команданте заявив: «Скоро я піду за всіма, адже кожному з нас колись пора йти. Але ідеї кубинських комуністів будуть жити вічно».

У серпні цього року Фідель Кастро відсвяткував своє 90-річчя. Протягом 30 років він був головою Державної ради і Ради міністрів Куби, був також головнокомандуючим Революційними збройними силами і головою Ради національної оборони країни.

Фідель Кастро народився в родині заможного землевласника. Закінчив юридичний факультет Гаванського університету і отримав ступінь доктора права. Але в підсумку став не адвокатом, а революціонером. Разом з братом Раулем Кастро і Ернесто Че Геварою очолив революційний рух на Кубі проти диктатора Батісти. Після перемоги революції 1 січня 1959 року Кастро став прем’єр-міністром Республіки Куба, а з 1976 по 2008 роки був її президентом.

Харизматичного лідера любили в СРСР і ненавиділи в США. ЦРУ неодноразово робило спроби усунути Фіделя. На його життя здійснювали замах більше 600 разів, але він чудесним чином залишався неушкодженим.

Окремої згадки заслуговують полум’яні промови команданте, якими він запалював серця кубинців. Його монологи могли тривати годинами, і натовп заворожено слухала його, точно загіпнотизована.

У 2005 році 79-річний Кастро п’ять годин виступав перед студентами і викладачами Гаванського університету. При цьому весь час він говорив стоячи, жодного разу не присівши і не збившись. У цій промові Кастро відповів своїм недругам, розповсюджували чутки про його хвороби:

«Вороги Куби неодноразово ховали мене, видаючи бажане за дійсне. Однак ніколи я не відчував себе краще, ніж зараз. В черговий раз ЦРУ, яке поставило мені діагноз, село в глибоку калюжу ».

kastro6

У 1960 році Фідель Кастро націоналізував підприємства, якими володіли американці. У відповідь США ввели торгове ембарго, яке діє до сих пір.

Також після революції 1959 року в країні була проведена реорганізація системи медичної освіти.В даний час на Кубі зафіксований найнижчий рівень дитячої смертності на всьому Американському континенті, за винятком Канади. Медичне обслуговування на острові зараз безкоштовне.

На початку 1960-х лідер Острова свободи доручив націоналізувати всі навчальні заклади і створити єдину державну систему освіти. У 1961 році було побудовано 10 тис. Шкіл. У 1995 році рівень грамотності в країні склав 95%.

У 1989-1994 роках перерозподіл ресурсів в країні призвело до бурхливого зростання туризму, зараз ця галузь економіки приносить в середньому близько $ 2 млрд на рік.

У липні 2006 року Фідель Кастро через погіршення здоров’я відійшов від справ і передав обов’язки і повноваження глави Держради і Ради міністрів своєму братові Раулю Кастро.

kastro10

Фідель рідко з’являвся на публіці, але при цьому вів досить активне життя. До останніх днів він зберігав ясний розум і публікував статті в виданні «Гранма».

Останні два роки між Кубою та Сполученими Штатами спосерігалося потепління у відносинах. Цього року Барак Обама став першим президентом США, який відвідав Кубу за кілька десятків років.

kastro11
banner

Залишити відповідь